Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lawnowerman

Wymogi wystawiana ogłoszeń działu sprzedam

Rekomendowane odpowiedzi

Proponowałbym dopisanie punktu do regulaminu który wymagałby podania nr telefonu.

Wielokrotnie istnieją wątpliwości, czasami pytania o wysyłkę a ktoś czyt a forum raz na dobę.

Co o tym sądzicie?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się to konieczne. Jeśli komuś będzie zależało na szybkiej sprzedaży oferowanego zegarka, pewnie znajdzie czas żeby zerknąć na forum 2-3 razy w ciągu dnia.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie sądzę aby to było potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o możliwość kontaktu w razie problemów


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się to konieczne. Jeśli komuś będzie zależało na szybkiej sprzedaży oferowanego zegarka, pewnie znajdzie czas żeby zerknąć na forum 2-3 razy w ciągu dnia.

 

Jak już zauważył Bartek - chodzi bardziej o kupującego, gdy np. zauważy "problem".

Owszem, można za każdym razem prosić sprzedającego o nr, ale umówmy się też, że telefon jest najlepszym narzędziem do kontaktowania się w razie potrzeby. A potrzeby mogą być różne - od chęci zwrócenia uwagi na pomyłkę/niewiedzę, do sprawdzenia kto stoi za podróbką (ekstremum)

 

Boję się tylko, że takie działania doprowadzą do fermentu i ogólnego braku zaufania. Z drugiej strony, to tylko Internet popychający nielicznych do podejmowania dziwnych kroków, więc jako taki wymaga szczególnej regulacji - wiem, to niedobre słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takie sprawy to przez PW. Już widzę te smsy "dam tyle ... co ty na to ?"

Bardziej należało by zmienić wymóg podania ceny przy zamianie - dla mnie jest on zupełnie niepotrzebny.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takie sprawy to przez PW. Już widzę te smsy "dam tyle ... co ty na to ?"

Bardziej należało by zmienić wymóg podania ceny przy zamianie - dla mnie jest on zupełnie niepotrzebny.

 

Maćku nie sądzę aby tak było.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer telefonu jest typową informacją osobową i nie powinien być podawany do powszechnej wiadomości. Dodatkowo sprzedawca cennego przedmiotu dałby informację pomocna dla potencjalnych złodziei a w najlepszym wypadku wszelkiej maści akwizytorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, pomysł z obowiązkowym telefonem to porażka.

Chyba widzisz jacy czasami użytkownicy trafiają na forum. Chyba nie chciałbyś dostawać na telefon co chwilę jakichś sms i "sygnałków" od frustrata, któremu coś nie pasuje.

 

Myślę, że takie sprawy to przez PW. Już widzę te smsy "dam tyle ... co ty na to ?"

Bardziej należało by zmienić wymóg podania ceny przy zamianie - dla mnie jest on zupełnie niepotrzebny.

 

Natomiast z Tobą Maciato zgadzam się w 100%. Bardzo fajna byłaby opcja zamiany (która funkcjonuje na innych forach) bez obowiązkowego podawania ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkleję to co juz wcześniej napisałem w tym temacie :

Ja nie dokońca się z tym zgodzę, podanie numeru tel. do publicznej wiadomosci - jest ogólnie kiepskim pomysłem , ja tam nigdy nie podaję ani emaila, ani tel. chyba , że na PW ale nigdy w ofercie, Kilka Osób które znam i które podają mają zazwyczaj kilka telefonów i podają te z których korzystają np. tylko służbowo i potem wyłączają , zeby nikt nie dzwonił o 12 w nocy na przykład ...

To może ustalmy , że na potrzeby kupujacego i dla wygody obu stron transakcji, wypada podać kontakt telefoniczny na PW , albo , że trzeba na wyrażną prośbę kupującego . Choc sam nie wiem czy to słuszne rozwiązanie , jak mowię a co bedzie jeśli kupujacy będzie nękał póżniej sprzedającego czy da Kolegom numer telefonu np. Kolego z innego forum lub dla żartu itd. , kupującym moze być każdy ! A sprzedającym juz nie koniecznie.Ja na podanie publiczne w ofercie - jestem na "NIE" ale mogę nie mieć racji oczywiscie.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale pomysł z telefonem to kompletna bzdura, zapomnijmy już o tym.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kwestia podania numeru powinna być pozostawiona uznaniowo sprzedającemu - chce, to podaje, nie chce, to nie.

 

Wprowadzenie obowiązku zamieszczenia numeru w ofercie nie jest w mojej ocenie dobrym pomysłem, chociażby ze względów, o których pisał wyżej Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt: pan X w luźnej rozmowie podał swój numer telefonu na pewnym forum fotograficznym.

Skutek: wkrótce zaczął otrzymywać dziesiątki/setki sms-ów z ofertami kupna sprzętu fotograficznego, ofertami uczestnictwa w konkursach, gdzie do wygrania jest sprzęt fotogr itd, itp...

Wniosek: nr tel trafił do jakiejś spamerskiej bazy danych z otagowaniem "photography", następnie odsprzedany firmom zajmującym się sprzedażą bezpośrednią..

Dygresja: to nie działo się w Polsce, ale już wkrótce, już za momencik, właściwie czemu nie?

Konkluzja: numer telefoniczny raczej trzeba chronić, tak samo jak email. Numer wzięty z książki telefonicznej, albo losowo wygenerowany, jest tylko jednym z miliarda anonimowych numerów. Natomiast numer powiązany z jakimś konkretnym tematem lub zainteresowaniem, hobby, może być o wiele bardziej łakomym kąskiem dla sprzedaży bezpośredniej. Numer podany na PW jest w zasięgu tylko osób uprawnionych. Natomiast numer podany w publicznej dyskusji jest w zasięgu całego świata. Nie tylko dla osób zarejestrowanych, ale również niezarejestrowanych, w zasięgu wszelakich robotów indeksujących, robali spamerskich itp..

 

Wniosek końcowy: nie eksperymentujmy z danymi osobowymi. Zostawmy to do rozstrzygnięcia osobom zainteresowanym. Jeśli ktoś chce podać własną część danych osobowych, jakim jest nr tel, to niech poda, jeśli nie chce, to niech nie podaje. Na własną odpowiedzialność.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numer jak najbardziej tak ale na wyraźną prośbę - administrator powinien dysponować numerem telefonu jak by co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby trafił na użytkownika, który napisał kilkanaście postów w jeden dzień żeby tylko się na bazar dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację Krystek B) Najlepiej linię bezpośrednią podnosisz słuchawkę a z drugiej strony natychmiast odbiera Admin :) . Przepraszam za głupawkę ale jak to czasami czytam to myślę że lepiej na to patrzeć z poczuciem humoru . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.