Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Audemars Piguet Royal Oak 15400

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Orientujecie sie czy moze nowy 15202 rowniez troche urosl , czy moze zostaje taki jak byl ?

 

Bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za***isty, szkoda mi tylko, że nie ma znaczka AP na 12-tej. Ale i tak jest piękny, poprzednik był za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, mam słabość do szczotkowanej stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za***isty, szkoda mi tylko, że nie ma znaczka AP na 12-tej.

A myślałem, że jestem odosobniony, też wolałem AP na 12stej. Ale jestem w stanie przymknąć na to oko - rozmiar mi wszystko wynagradza :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że jestem odosobniony, też wolałem AP na 12stej. Ale jestem w stanie przymknąć na to oko - rozmiar mi wszystko wynagradza :D

dokładnie :)

ale znaczka na 12-tej i tak szkoda. nie można mieć wszystkiego :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy nie przekonam się do tej estetyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miod :)

Kurcze - dla mnie to cos niesamowitego - powiekszyli ale ze smakiem i teraz tylko dozbieranie moze mnie powstrzymac :angry:

Jak ja lubie tak subtelne zmiany w odniesieniu do historii. Tak potrafia tylko nieliczni z gornych polek marek zegarmistrzowskich jak AP, Panerai czy Rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

za***isty, szkoda mi tylko, że nie ma znaczka AP na 12-tej. Ale i tak jest piękny, poprzednik był za mały.

 

Skąd to wiesz ?. Nosiłeś 15300 ?. Takie komentarze przypominają mi audiofilów, którzy kupują sprzęt oczami. Z ocenami warto byłoby poczekać do momentu aż zegarki faktycznie pojawią się na rynku. 2 mm to niewiele i może się okazać, że zegarki optycznie różnią się w tak niewielkim stopniu, że nie ma o czym mówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo :)

Aktualna (prawdopodobnie) cena wyjściowa stalowego RO, to $15400. Możliwe, że w Polsce jest to ponad 50k z

 

No to pozamiatane, w życiu sobie nie kupię, no że chyba wygram w lotto...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że jestem odosobniony, też wolałem AP na 12stej. Ale jestem w stanie przymknąć na to oko - rozmiar mi wszystko wynagradza :)

 

 

Jednak rozmiar ma znaczenie....


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jednak rozmiar ma znaczenie....

 

Okay, skoro argumenty słowne poległy, to może przykład...

 

bpand249.jpg

 

Czy na powyższym zdjęciu widać, że Panerai jest zegarkiem większym od BP IWC ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk używany w 15202 jest droższy w produkcji niż "in-houseowy" 15300, co doskonale widać porównując ceny obu modeli.

 

Werk 2120 jest podobno droższy w produkcji od 3120 głownie dlatego, że jest wyjątkowo cienki (tylko 3,05 mm), a taki wykonać najtrudniej. W tym między innymi przejawia się kunszt zegarmistrzowski.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Werk 2120 jest podobno droższy w produkcji od 3120 głownie dlatego, że jest wyjątkowo cienki (tylko 3,05 mm), a taki wykonać najtrudniej. W tym między innymi przejawia się kunszt zegarmistrzowski.

 

Za szkieletowanie wahnika też trzeba swoje zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

owszem, widać...

 

Ja odnoszę wrażenie, że BP jest większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że oba są bardzo zbliżone, a skoro PAM jest bardziej kwadratowy = większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

widać że oba są bardzo zbliżone, a skoro PAM jest bardziej kwadratowy = większy.

 

Rozumiem. To ja mam jeszcze jeden argument, który w tej całej dyskusji został kompletnie pominięty. Jeżeli producent stosuje ten sam mechanizm, a tylko zwiększa wielkość koperty, to jednocześnie powiększa dysproporcje aż w końcu tylko stały dekiel ratuje sytuację. A warto pamiętać, że już w 15300 ta dysproporcja była wyżyłowana prawie na maksa. 3120 ma 26,60 mm średnicy, co daje (w przypadku 15400) 14,4 mm różnicy. Całkiem sporo. Oczywiście nie twierdzę, że Octavio tego nie przemyślał, ale AP musi uważać, aby nie przekroczyć granicy zdrowego rozsądku. A są już blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to wiesz ?. Nosiłeś 15300 ?. Takie komentarze przypominają mi audiofilów, którzy kupują sprzęt oczami. Z ocenami warto byłoby poczekać do momentu aż zegarki faktycznie pojawią się na rynku. 2 mm to niewiele i może się okazać, że zegarki optycznie różnią się w tak niewielkim stopniu, że nie ma o czym mówić.

 

więcej luzu kolego, bo Ci żyłka w głowie pęknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

więcej luzu kolego, bo Ci żyłka w głowie pęknie

 

Tego mi nie brakuje. Ale też dyskusja na takie "argumenty" nie podnosi jakości tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh, możesz mi przybliżyć co miałeś na myśli? 14,4mm różnicy do czego? Są blisko czego?

Z tego co zrozumiałem to chodzi o średnicę mechanizmu i wielkości zegarka?!


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

McIntosh, możesz mi przybliżyć co miałeś na myśli? 14,4mm różnicy do czego? Są blisko czego?

Z tego co zrozumiałem to chodzi o średnicę mechanizmu i wielkości zegarka?!

 

Chodzi o średnicę. 14,4 mm to wielkość będąca sumą dwóch wymiarów od krawędzi szła. To daje 14,4/2 czyli po 7,2 mm odległości od krawędzi szkła do krawędzi dekla :). Dalsze powiększanie koperty spowoduje zwiększenie dysproporcji pomiędzy średnicą mechanizmu, a średnicą dekla. W efekcie producent będzie zmuszony dać pełny dekiel. To dokładnie miałem na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, troszku mi się rozjaśniło :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki, troszku mi się rozjaśniło :)

 

Dużo ładniej wygląda czasomierz, gdy mechanizm lepiej wypełnia "dekiel" zegarka. Zwłaszcza w sytuacji, gdy ten jest przeszklony...

 

vacheronimage2442248.jpg

 

Na powyższej fotce widać podrasowany kaliber JLC 920 w wydaniu VC, którego podobno tylko AP może używać (jak twierdzi Marcin) :). Historię tych mechanizmów nakreśliłem tutaj. Jak masz chęć poczytać, to zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Podam jeszcze informację co do cen. Z tego co udało mi się dowiedzieć, to za wersję w stali 15400 trzeba będzie zapłacić 16900 $, wersja w różowym złocie i na bransolecie 64800 $ i różowe złoto + pasek 33800 $. Czyli cenę podstawowego RO w stali w Polsce trzeba by szacować gdzieś na poziomie ponad 60000 zł :). AP osiąga tym samym pułap cenowy Patek Philippe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam jeszcze informację co do cen. Z tego co udało mi się dowiedzieć, to za wersję w stali 15400 trzeba będzie zapłacić 16900 $, .... i różowe złoto + pasek 33800 $.

 

:):):)

 

Ile tego złota tam będzie? Chociaż z pół kilo powinni dać.......


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.