Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Data jest bardzo przydatną funkcją, ale bardziej ważne jest by datownik był dobrze wkomponowany w całość projektu. Nie wystarczy wyciąć otwór w tarczy gdzie i jak popadnie. 

W tym modelu jest tak sobie. Jest tak dużo napisów na tarczy, że na szczęście datownik trochę "ginie". Bardzo pomaga mu w tym jego kolor. Na pewno mogło być dużo lepiej, gdyby temu tematowi poświęcono więcej czasu na etapie projektowania, do czego namawiam na przyszłość :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdźmy dalej rym tropem . Może od razu produkcja majtkowców ? 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, atomtomski napisał:

 I może jeszcze kwarce mam robić? 😉

 

Musu nie ma, ale jeden w ofercie mógłby być w dobrych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sol napisał:

Data jest bardzo przydatną funkcją, ale bardziej ważne jest by datownik był dobrze wkomponowany w całość projektu. Nie wystarczy wyciąć otwór w tarczy gdzie i jak popadnie. 

W tym modelu jest tak sobie. Jest tak dużo napisów na tarczy, że na szczęście datownik trochę "ginie". Bardzo pomaga mu w tym jego kolor. Na pewno mogło być dużo lepiej, gdyby temu tematowi poświęcono więcej czasu na etapie projektowania, do czego namawiam na przyszłość :)

 

 

Dobrze to ująłeś, w sensie daty . Dlatego warto go zobaczyć na żywo,  jeśli ktoś oczywiście ma taką możliwość.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ArtiP napisał:

Pójdźmy dalej rym tropem . Może od razu produkcja majtkowców ? 😛

Xicorr produkuje tylko zegarki, więc niestety nie jest to możliwe, zła kolejność nawet jakby wszedł w męskie rajstopy. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, eye_lip napisał:

Xicorr produkuje tylko zegarki, więc niestety nie jest to możliwe, zła kolejność nawet jakby wszedł w męskie rajstopy. 

 

DW też nie produkuje bielizny,  a jest w ścisłej czołówce tej kategorii  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, DW produkuje po prostu tanie zegarki, majtkowce to hilfigery i inne bossy. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, eye_lip napisał:

No nie, DW produkuje po prostu tanie zegarki, majtkowce to hilfigery i inne bossy. 

 

To prawda i oczywiście znam definicję przynależności do tej kategorii . Jednak w powszechnym znaczeniu takie marki jak DW czy Nixon są do niej zaliczane jako marki modowe i przez to wylądowały w tej kategorii.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki nixon czy fossil w niczym nie jest gorszy od Lorusa, czy taniego Casio, kategoryzowanie zegarków w tym przedziale cenowym jest IMO bezcelowe. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca.  Według mnie jest zdecydowana różnica pomiędzy  Casio , nawet tych tanich  , a DW  , choćby w samej stylistyce czy targetowaniu.  Pozycjonowanie DW czy Nixona w kategorii majtkowej nie jest nawet moją opinią,  choć całkowicie się z nią zgadzam . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, atomtomski napisał:

Powtórzę się po raz kolejny, Zegarek bez datownika traci 50% swojej funkcji 😉 

....jak ktoś chce żeby mu data przeszkadzała to i będzie

 

Większość  zegarków z datownikiem traci na urodzie , pozostałe przypadki to te gdy producent ukrył sprytnie okno lub przeciwnie , uczynił z niego atut, znak rozpoznawczy itd  ( Big date, Datejust itd ) . Xicorr świetnie wybrnął z tej pułapki w przypadku M.20, który w ogóle projektowo jest szczytowym osiągnięciem marki. Później imo było już tylko gorzej. 

Jak ktoś chce oszpecić datą zegarek, to na pewno mu się to uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wypowiedzi na innych grupach , dotyczących już światowych liderów produkujących zegarki premium , zauważyłem dokładnie te same problemy . A to wskazówki za grube , za chude , grot powinien być w lewą stronę dla jednych , dla drugich w prawą,  dla jeszcze innych w ogóle nie powinno go być... indeksy okrągłe,  rzymskie , arabskie,  prostokątne i za bardzo kanciaste...  Generalnie każdy może samemu wziąć się za produkcję i wykazać swoją inwencję.  Osobiście cieszę się,  że jest ktoś taki jak Adam , niezależnie od tego , że jeden model okazał się hitem , a drugi nie . Powstają nowe modele,  marka rozwija swoje portfolio i to jest świetne , a takie rzeczy nie powstają za pomocą narzekania zza klawiatury . Ja tam swojego Mistrala będę nosił z dumą.  Niezależnie od tego , czy komuś się data podoba,  czy nie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ArtiP napisał:

Czytając wypowiedzi na innych grupach , dotyczących już światowych liderów produkujących zegarki premium , zauważyłem dokładnie te same problemy . A to wskazówki za grube , za chude , grot powinien być w lewą stronę dla jednych , dla drugich w prawą,  dla jeszcze innych w ogóle nie powinno go być... indeksy okrągłe,  rzymskie , arabskie,  prostokątne i za bardzo kanciaste...  Generalnie każdy może samemu wziąć się za produkcję i wykazać swoją inwencję.  Osobiście cieszę się,  że jest ktoś taki jak Adam , niezależnie od tego , że jeden model okazał się hitem , a drugi nie . Powstają nowe modele,  marka rozwija swoje portfolio i to jest świetne , a takie rzeczy nie powstają za pomocą narzekania zza klawiatury . Ja tam swojego Mistrala będę nosił z dumą.  Niezależnie od tego , czy komuś się data podoba,  czy nie  :)

Jakby każdy produkował zegarki to komu by je Xicorr sprzedawał... jest tylko kilka firm na świecie  mających pozycję, która pozwala pozornie „olewać” opinie klientów...Xicorr do nich nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o narzekanie lecz o dobrą podpowiedź, że nie zawsze wpychanie datownika na tarczę ma sens oraz o to, że może czasami jednak warto posłuchać co mają do powiedzenia zwykli użytkownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, desmo napisał:

Jakby każdy produkował zegarki to komu by je Xicorr sprzedawał... jest tylko kilka firm na świecie  mających pozycję, która pozwala pozornie „olewać” opinie klientów...Xicorr do nich nie należy.

 

Tak , ale po co dusić w zarodku czyjś potencjał?  Uwagi i opinie są oczywiście ważne,  ale jeszcze się taki nie urodził , co by wszystkim dogodził.  W tym wypadku trzeba byłoby stworzyć dla każdego inny model. 

 

9 minut temu, Nocny Jastrząb napisał:

Tutaj nie chodzi o narzekanie lecz o dobrą podpowiedź, że nie zawsze wpychanie datownika na tarczę ma sens oraz o to, że może czasami jednak warto posłuchać co mają do powiedzenia zwykli użytkownicy.

 

Oczywiście,  zgadzam się z tym i możliwe, że Adam przy tworzeniu kolejnego modelu weźmie to pod uwagę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ArtiP napisał:

 

Tak , ale po co dusić w zarodku czyjś potencjał?  Uwagi i opinie są oczywiście ważne,  ale jeszcze się taki nie urodził , co by wszystkim dogodził.  W tym wypadku trzeba byłoby stworzyć dla każdego inny model. 

 

 

Oczywiście,  zgadzam się z tym i możliwe, że Adam przy tworzeniu kolejnego modelu weźmie to pod uwagę.  

Intencją mojego posta nie było zniechęcanie producenta do dalszych prób tylko zachęta do tego żeby wsłuchiwał się w różne głosy i wyciągał wnioski. Finalnie to w końcu klienci głosują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, desmo napisał:

Intencją mojego posta nie było zniechęcanie producenta do dalszych prób tylko zachęta do tego żeby wsłuchiwał się w różne głosy i wyciągał wnioski. Finalnie to w końcu klienci głosują.

 

Dokładnie tak 👍 Reasumują cały temat , komu się podoba,  ten kupi , komu nie , to nie kupi . Ja kupiłem,  zadowolony jestem i polecam każdemu,  żeby chociaż obejrzał go na żywo.  To naprawdę fajny model , choć każdy oczywiście ma prawo do własnej decyzji . U mnie będzie pełnił rolę EDC , na zmianę z M20  :)

Edytowane przez ArtiP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagi przyjęte.

Jednak uważam że bez daty ten projekt był by gorszy. Inne miejsce brane pod uwagę to była 6 ale ze względu na dużo rzeczy które dzieją się na tarczy zupełnie tam nie pasowała.

Ja ma kilka zegarków bez daty ale jakoś żadnego nie noszę 😉

Czy Wam naprawdę nie przeszkadza jak zegarek ma na koronce położenie do zmiany daty. Jak się na nie nastawi i pokręci koronką coś klika i się nic nie dzieje??? Dla mnie to masakra 😉 A jak jeszcze wskazówki sa nie zsynchronizowane i codziennie o określonej godzinie słychać przerzucanie kalendarza??? Druga masakra 😉 

To jest tak, że jak byłby bez daty to inne osoby (albo i te same) by narzekały, że jej nie ma.

Bez daty może jakiś garniturowiec kiedyś. Albo dwie wersje z datą i bez i wtedy się okaże.

Z tego co sobie przypominam na datę w M20 też było sporo narzekań i to chyba nawet tutaj. A ten projekt bez daty to w ogóle by była kicha. Przygotowuję odświeżenie M20 na 10-lecie. I pierwszy punkt to była decyzja czy zostawić datę tak jak była czy nie. Zgadnijcie co wybrałem? 😉 A  ten datownik mimo 8 lat produkcji ciągle nam w kość daje.

 

No i dzięki koronce na 3:30 nie muszę rezygnować z 3 z indeksów 😉

Edytowane przez atomtomski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, atomtomski napisał:

Uwagi przyjęte.

Jednak uważam że bez daty ten projekt był by gorszy. Inne miejsce brane pod uwagę to była 6 ale ze względu na dużo rzeczy które dzieją się na tarczy zupełnie tam nie pasowała.

Ja ma kilka zegarków bez daty ale jakoś żadnego nie noszę 😉

Czy Wam naprawdę nie przeszkadza jak zegarek ma na koronce położenie do zmiany daty. Jak się na nie nastawi i pokręci koronką coś klika i się nic nie dzieje??? Dla mnie to masakra 😉 A jak jeszcze wskazówki sa nie zsynchronizowane i codziennie o określonej godzinie słychać przerzucanie kalendarza??? Druga masakra 😉 

To jest tak, że jak byłby bez daty to inne osoby (albo i te same) by narzekały, że jej nie ma.

Bez daty może jakiś garniturowiec kiedyś. Albo dwie wersje z datą i bez i wtedy się okaże.

Z tego co sobie przypominam na datę w M20 też było sporo narzekań i to chyba nawet tutaj. A ten projekt bez daty to w ogóle by była kicha. Przygotowuję odświeżenie M20 na 10-lecie. I pierwszy punkt to była decyzja czy zostawić datę tak jak była czy nie. Zgadnijcie co wybrałem? 😉 A  ten datownik mimo 8 lat produkcji ciągle nam w kość daje.

 

No i dzięki koronce na 3:30 nie muszę rezygnować z 3 z indeksów 😉

Pomysł z garniturowcem  uważam za rewelacyjny 👍 odświeżenie M20 ... juz się doczekać nie mogę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, atomtomski napisał:

Uwagi przyjęte.

Jednak uważam że bez daty ten projekt był by gorszy. Inne miejsce brane pod uwagę to była 6 ale ze względu na dużo rzeczy które dzieją się na tarczy zupełnie tam nie pasowała.

Ja ma kilka zegarków bez daty ale jakoś żadnego nie noszę 😉

Czy Wam naprawdę nie przeszkadza jak zegarek ma na koronce położenie do zmiany daty. Jak się na nie nastawi i pokręci koronką coś klika i się nic nie dzieje??? Dla mnie to masakra 😉 A jak jeszcze wskazówki sa nie zsynchronizowane i codziennie o określonej godzinie słychać przerzucanie kalendarza??? Druga masakra 😉 

To jest tak, że jak byłby bez daty to inne osoby (albo i te same) by narzekały, że jej nie ma.

Bez daty może jakiś garniturowiec kiedyś. Albo dwie wersje z datą i bez i wtedy się okaże.

Z tego co sobie przypominam na datę w M20 też było sporo narzekań i to chyba nawet tutaj. A ten projekt bez daty to w ogóle by była kicha. Przygotowuję odświeżenie M20 na 10-lecie. I pierwszy punkt to była decyzja czy zostawić datę tak jak była czy nie. Zgadnijcie co wybrałem? 😉 A  ten datownik mimo 8 lat produkcji ciągle nam w kość daje.

 

No i dzięki koronce na 3:30 nie muszę rezygnować z 3 z indeksów 😉

A co z nowym Circle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sanik napisał:

A co z nowym Circle?

Plan dwuletni jest taki:

- Spark

- GARFISH

- prototyp m10

- coś w mniejszej kopercie

- Circle II

- M10 na dziesięciolecie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się koncepcja "coś w mniejszej kopercie". Mała podpowiedź 40mm będzie idealna dla większości, nie za mała i nie za duża, tak myślę🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Nocny Jastrząb napisał:

Podoba mi się koncepcja "coś w mniejszej kopercie". Mała podpowiedź 40mm będzie idealna dla większości, nie za mała i nie za duża, tak myślę🙂

też jestem za tym rozmiarem, jeszcze 38 jest brana pod uwagę ale 40 zdecydowanie lepiej mi pasuje

Teraz, Nocny Jastrząb napisał:

Podoba mi się koncepcja "coś w mniejszej kopercie". Mała podpowiedź 40mm będzie idealna dla większości, nie za mała i nie za duża, tak myślę🙂

też jestem za tym rozmiarem, jeszcze 38 jest brana pod uwagę ale 40 zdecydowanie lepiej mi pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.