Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się. Gratuluję.

Czarne to PVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej DLC.


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLC metodą PVD. Mam racje?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratuj Pan Panie Adamie

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka, żony córka zamówiła do smartłocza szkło zabezpieczające, do samsunga active 2, 40 mm. Okazalo się, ze cała koperta ma 40 mm a szkiełko ma tak z 38 wiec do wyrzucenia, ale czy napewno? Zgadnijcie co z tym szkłem zrobiłem, podpowiedź:

Zdaje się, że masz egzemplarz, który kiedyś dumnie nosiłem. W zestawie do niego miałeś bransoletę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że masz egzemplarz, który kiedyś dumnie nosiłem. W zestawie do niego miałeś bransoletę? :)

A mam mescha, jednak co pas to pas. Maszek pasowałby jednak do wersji z szarym albo czarnym pierścieniem.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały się brudzi i szybko się nudzi. Wiec szybka wymiana nici.

post-70090-0-08925300-1580058220_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. W końcu mam uchwyt do pałki pasujący do zegarka... czy tam odwrotnie.

post-70090-0-26394300-1580587688_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. W końcu mam uchwyt do pałki pasujący do zegarka... czy tam odwrotnie.

 

I jest komplecik, fajny pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A która tarcza jest bardziej czytelna w modelu M20.01 czy M20.02 ?

A ja ciągle biję się z myślami którą wybrać :unsure: ???. Na wiosnę mają być znowu dostępne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem pokazać, to o czym kiedyś pisałem odnośnie tarczy, o tym jak świetnie się zmienia w zależności od kąta padania światła.

W sztucznym oświetleniu jest jeszcze inaczej. Jest co oglądać cały dzień :)

W dalszym ciągu uważam ten projekt za genialny.

 

IMG_10182.jpg

 

IMG_10192.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle biję się z myślami którą wybrać :unsure: ???. Na wiosnę mają być znowu dostępne

Jak dla mnie to jest wybór pomiędzy m01, który jest bardziej czytelny, a m02, który bardziej jest podobny do oryginału. Ja wybrałem m01. Tak jak kolega pisał, świetny projekt. Bardzo go lubię. Co ciekawe, jeden z niewielu moich zegarków o które pytają się znajomi. Wielu postronnym ludziom, którzy nie dzielą naszej pasji te zegarki bardzo wpadają w oko. Fajny sportowo- vintedżowy styl.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-2232-0-36858600-1583964646_thumb.jpeg

 

Xicorr w kolebce szwajcarskiego zegarmistrzostwa - LeLocle. W drodze do muzeum zegarów - ciut za miastem, stad taki krajobraz :)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/142950-początki-taśmowej-produkcji-zegarków-mechanicznych-w-usa/page-2#entry2728553

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników polskich zegarków biggrin.png

 

Jak dla mnie to jest wybór pomiędzy m01, który jest bardziej czytelny, a m02, który bardziej jest podobny do oryginału. Ja wybrałem m01. Tak jak kolega pisał, świetny projekt. Bardzo go lubię. Co ciekawe, jeden z niewielu moich zegarków o które pytają się znajomi. Wielu postronnym ludziom, którzy nie dzielą naszej pasji te zegarki bardzo wpadają w oko. Fajny sportowo- vintedżowy styl.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

Moją kolekcję dumnie zdobią dwie Xicorr-ki i muszę potwierdzić, że obie wzbudzają wielkie zainteresowanie, nawet u postronnych osób napotkanych na ulicy (w czasach jak można było jeszcze porozmawiać z napotkanymi osobami wink.png). Jednak wiele osób z niedowierzaniem przyjmuje informację, iż jest to produkt krajowy, nawet osoby którym temat zegarków nie jest obcy. Czyżby Xicorr był aż tak mało znany huh.png?

 

 

post-103030-0-82116900-1585903927_thumb.jpg

post-103030-0-96095400-1585904032_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadomość istnienia polskich marek zegarkowych w społeczeństwie jest nikła.

Dotyczy to tak współczesnych marek, jak i wcześniejszych (Błonie).

Tylko pasjonaci, zwłaszcza siedzący na forach, mają o nich pojęcie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadomość istnienia polskich marek zegarkowych w społeczeństwie jest nikła.

Dotyczy to tak współczesnych marek, jak i wcześniejszych (Błonie).

Tylko pasjonaci, zwłaszcza siedzący na forach, mają o nich pojęcie.

Trudno o rozpoznawalność, skoro zegarki są dostępne w kilkunastu sklepach w Kraju. Reklamy właściwie nie ma, coś się dzieje w mediach internetowych, ale głównie na wątkach branżowych.

Zresztą do tysiaka można mieć swiss kwarca lub smartwatcha i to wystarcza zwykłemu użytkownikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chodzi o rozpoznawalność konkretnej marki, co o samą świadomość, że w Polsce istnieją firmy, które tym się zajmują.

 

Zresztą do tysiaka można mieć swiss kwarca lub smartwatcha i to wystarcza zwykłemu użytkownikowi.

 

Za tysiaka, to już ci bardziej snobistyczni noszą, bo zegarek za stówkę też pokazuje czas i może być całkiem dobry (Casio) :)
 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tysiaka, to już ci bardziej snobistyczni noszą, bo zegarek za stówkę też pokazuje czas i może być całkiem dobry (Casio) :)

 

Tysiak to w odniesieniu do swiss :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsze krajowe marki np Błonie były w mniejszości w stosunku do produkcji głównie radzieckiej, a także mniej licznych swiss typu Delana czy Atlantic. Z obecnymi markami jest podobnie, plus mniejsza ilość kanałów dystrybucji, dlatego nie sa powszechnie znane.

 

Inna kwesta ile tych polskich marek jest i na ile są to polskie marki ale to zupełnie inny temat, który już był wielokrotnie poruszany i wywoływał spore emocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawalność związana jest z finansami. Zobaczcie co robi Apart z Aztorinem. Dzięki temu jest bardziej rozpoznawalny niż Xicorr.

Ja się cieszę z każdego sprzedanego polskiego zegarka (nawet przez konkurencję) bo podnosi to właśnie tą rozpoznawalność.

Z M20 udało nam się trochę wyjść poza kamienny krąg forów i pasjonatów i trafiliśmy do 'zwykłych' użytkowników. A sprzedanych ponad 2000 sztuk udaje się spotkać na rękach czasami.

 

Walczymy, żeby było lepiej.

 

W tym roku powinny się w końcu pojawić jakieś nowości od nas. Aktualnie walczę z GARFISHEM. I z nowym projektem na M ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Do M20 podchodziłem dwa razy. Uważam, że to świetny projekt, podobnie jak Circle Garda LE. Gdyby jeszcze M20 był ciut (o te 2 mm) mniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie

M10 jeszcze chwilę poczeka ;-)

 

Nowy na M?
Czy to M10?


mniejszy w średnicy czy w wysokości? 

 

Do M20 podchodziłem dwa razy. Uważam, że to świetny projekt, podobnie jak Circle Garda LE. Gdyby jeszcze M20 był ciut (o te 2 mm) mniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawalność związana jest z finansami. Zobaczcie co robi Apart z Aztorinem. Dzięki temu jest bardziej rozpoznawalny niż Xicorr.

 

Fakt, mając odpowiedni budżet to nawet da się opchnąć pseudo szwajcara na bateryjkach robionego po taniości wacko.png , a naprawdę fajne zegareczki robione z sercem i pasją zostają w cieniu i zauważane są głównie przez pasjonatów wacko.png .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.