Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tessio

Omega De Ville vs Union vs IWC Portofino - ZAKOŃCZONY

Glosuj, argumentuj  

64 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy impuls - Union. Potem - Omega - właściwie ten Union jest brzydki, a to, że rzadki, własny mechanizm, cóż, przestało się liczyć. Jako garniturowiec po prostu nie jest najfajniejszty z tej trójki.. Omega za to ładna i to taka sympatyczna marka :)

 

Potem rzuciłem jednak przepraszające spojrzenie na IWC i... zaraz klikam właśnie na niego. Moze design jest bez wyrazu, ale to jest taki skromny, standardowy czasomierz dla smutnego pana w garniturku. I ten argument, że ma ładne tło w datowniku - przekonuje mnie. Omega ma białe, a czarne lepiej pasuje.

 

Wygrywa Portofino, co jest dowodem na poparcie zasady "nigdy nie mów nigdy", bo już na tym forum pisałem jaki to beznadziejny zegarek :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja nie czytalem ale mialem Uniona i zapewniam, ze problemow z dokladnoscia to on z cala pewnoscia nie mial :)

 

Robiłeś mu test dokładności :?:. Jeżeli tak, to poproszę o link do tego testu.

 

Chodzilo o 2892 z Portofino.

 

To również jest modyfikacja, co prawda bez komplikacji, ale jednak. O świetnych wynikach tego mechanizmu pisał ostatnio klubowicz, który kupił model Mark XVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Robiłeś mu test dokładności :?:. Jeżeli tak, to poproszę o link do tego testu.

 

bez pieczatki notariusza i tak zaraz podwazysz jego wiarygodnosc :twisted: zreszta to wcale nie chodzi o dokladnosc Uniona, ale o fakt ze nie wolno pisac takich rzeczy na podstawie informacji wyczytanych na forach internetowych- informacja jest tak samo wiarygodna jak ta, ze wszystkie Mosery o jakich czytalem na polskich forach internetowych przychodzily uszkodzone od producenta (i wcale nie klamie :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
zreszta to wcale nie chodzi o dokladnosc Uniona, ale o fakt ze nie wolno pisac takich rzeczy na podstawie informacji wyczytanych na forach internetowych- informacja jest tak samo wiarygodna jak ta, ze wszystkie Mosery o jakich czytalem na polskich forach internetowych przychodzily uszkodzone od producenta (i wcale nie klamie :wink: )

 

Rozumiem... szkoda, że nie pisałeś o tym wtedy, gdy *Adam* do spółki z michalop'em znęcali się nad Big Pilot. Cytatów które miały zdyskredytować IWC, nigdy tu nie brakowało. Dobra, kończmy już tą dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, po kiego grzyba walczysz o "dobre imię IWC"? IWC obroni się i bez Twojej pomocy, a jak ktoś tej marki nie lubi, to jej na siłę nie polubi i koniec.

 

W dyskusjach o nieuczciwości IWC w kwestii stosowania ETA byłem Twoim przeciwnikiem, co nie przeszkodziło mi teraz zagłosować na Portofino, ha :)

 

Pozdrawiam :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Mariusz, po kiego grzyba walczysz o "dobre imię IWC"? IWC obroni się i bez Twojej pomocy, a jak ktoś tej marki nie lubi, to jej na siłę nie polubi i koniec.

 

ale ja lubie IWC... bardziej chyba lubie jednak droczyc sie z Mariuszem :oops: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owczym pędem zagłosowałem na tego no, co-cos tam :wink:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie oczywiście Omega... klasyka z co-axial. Piękny czasomierz. Do Union'ów chyba nigdy sie nie przekonam. A Portofino takie "zwykłe" jest, bez polotu.


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

ja tez głosuje ba Omege...

- za wg mnie najlepszy z pośród wytypowanej trójki design

- za co-axial

- chronometr

- za pozytywne wibracje tego modelu... choć bardziej podoba mi sie ten z rezerwą chodu :) i small second

8)

 

omegadevillecoaxialdp6.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Union - za in-house'a i kooperację z GO oraz naprawdę fajny design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega, co do argumentacji, to j/w (nie będę powtażał) :wink:


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Omega, ma najładniejsze wskazówki ze wszystkich, fajne uszy i to cuś przy koronce :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireneusz Paluszek

Omega - uzasadnienie napisali koledzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grant

Union i tylko ten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ten konkretny z cala pewnoscia jest lepszy od ETY i nikt mnie nie przekona' date=' ze jest inaczej! [/quote']

 

Kiedyś napisałem, że moja obecność na tym Forum to nieporozumienie. Nadal to podtrzymuję zwłaszcza po niektórych tekstach w kontekście "wyższości" "in-house" nad ETĄ.

 

Tak, tak, tak!! Masz absolutna racje drogi Krellu.

Pozdrawiam. Borys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega. Chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego :)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kiedyś napisałem, że moja obecność na tym Forum to nieporozumienie. Nadal to podtrzymuję zwłaszcza po niektórych tekstach w kontekście "wyższości" "in-house" nad ETĄ.

Tak, tak, tak!! Masz absolutna racje drogi Krellu.

Pozdrawiam. Borys.

 

Cieszę się, że podzielasz mój pogląd. Przynajmniej nie będzie żal rozstać się z tym Forum jak już nie będę miał o czym pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Przynajmniej nie będzie żal rozstać się z tym Forum jak już nie będę miał o czym pisać.

 

no co ty... zawsze mozesz zmienic nick i zaczac od nowa :wink: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
no co ty... zawsze mozesz zmienic nick i zaczac od nowa :wink: :mrgreen:

 

Już mi się nie chce zmieniać nick'ów. Mam nadzieję, że na zakończenie przynajmniej pochwalę się jakimś dobrym zegarkiem :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no co ty... zawsze mozesz zmienic nick i zaczac od nowa :wink: :mrgreen:

 

Już mi się nie chce zmieniać nick'ów. Mam nadzieję, że na zakończenie przynajmniej pochwalę się jakimś dobrym zegarkiem :).

 

Pozdrawiam

 

Alez, kazde forum ma swojego Krella, czasem dwoch, lub trzech. Dlaczego nasze mialoby Cie tracic. Jestes juz nawet "oswojony". Sam bardzo Cie polubilem, a lekture Twoich postow sprawia mi wielka przyjemnosc. Same pojedynki to takze swietna zabawa. Szkoda, ze Union przegrywa.

 

Pozdrawiam. Borys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Alez, kazde forum ma swojego Krella, czasem dwoch, lub trzech. Dlaczego nasze mialoby Cie tracic. Jestes juz nawet "oswojony".

 

Jeżeli szukasz forumowego trolla w mojej osobie, to myślę, że trafiłeś pod niewłaściwy adres :?. Proponuję wrócić do pojedynku i zakończyć temat "Krella".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alez, kazde forum ma swojego Krella, czasem dwoch, lub trzech. Dlaczego nasze mialoby Cie tracic. Jestes juz nawet "oswojony".

Delikatnie mówiąc przeginasz.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie zle odczytujecie moje intencje, "weszac" jakies podstepy. Naprawde cenie sobie wiedze Krella i lubie jego posty pelne werwy i emocji. Bardzo ubarwiaja one smutne nieraz tematy. Slowo "oswojony' bralem w cudzyslow, tak by sie nikt nie obrazil. Mam nadzieje eye_lip, ze wiesz co to jest cudzyslow. Wiec nie "przeginaj" i wyluzuj. Wyskakujesz obrazony jak jakis polityk z TV.

Pozdrawiam. Borys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.