Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Omega Seamaster do renowacji

złota? pozłacana? gdzie oddać? omega seamaster vintage złota automatic renowacja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1244 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 20:51

Takie maleństwo jak poniżej mi wpadło w ręce. Chciałbym ją trochę odnowić, a zatem parę pytań. Niestety, nie mogę jej otworzyć, ale zanim pójdzie do zegarmajstra, może ktoś cokolwiek podpowie.

1. Koperta jest w złotym kolorze - może być ze złota, czy prędzej pozłacana?

2. Dekiel - oryginalny jest? Dziwnie jakoś wygląda.

3. Pozbawiona jest koronki - da radę gdzieś znaleźć oryginalną?

4. Co tam w środku może siedzieć? 5xx czy któreś z 10xx? Wiem, że pytanie głupie, nie mając do dyspozycji żadnych numerów ref, ale a nuż ktoś będzie wiedział ;)

5. Gdzie w Wawie ją najlepiej oddać do naprawy i renowacji (uzupełnienie koronki, oliwienie, regulacja, wymiana szkiełka), żeby oryginalne części mieli?

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#2 szwed

szwed
  • Użytkownik
  • 3188 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 22:29

Dekiel wyglada na orginaly! Raczej napewno. A malo tego to z tego co mi sie wydaje to raczej nie bylo wersji pzlacanej a jesli to z dodatkiem pierscienia zlotego wiec wyglada na to ze to jest wersjia w zlocie. Ale niech sie wypowiedza modrzejsi odemnie! Moze sie myle. Co do zegarmistrz to moge polecic jednego na ulicy pieknej w warszawie ale najtanszy nie jest!
  • 0

#3 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1244 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 22:46

To sformułowanie, że "dziwnie" wygląda to raczej wynik mojej ignorancji, dekle to akurat moja najsłabsza strona :) Dzięki za info, masz na myśli p. Bronowskiego na Pięknej 47?
  • 0

#4 szwed

szwed
  • Użytkownik
  • 3188 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 22:49

Tak. Juz mial pare moich zegarkow i naprawde wie co robi ale tez sobie za to liczy.
  • 0

#5 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 22:53

Myślę, że koperta może być złota. Pasowałaby tutaj referencja OT 14745 z mechanizmem 552, ale pewności nie mam. Trzeba wyjąć szkło, wydostać werk i wszystko będzie jasne ;)

Użytkownik chronofil edytował ten post 01 grudzień 2012 - 23:41

• 0

#6 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1244 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 23:25

Ano tak, głowiłem się, jak kopertę otworzyć, a nie wziąłem pod uwagę, że to od przodu trzeba. Daruję sobie zatem i zaniosę tam, gdzie trzeba, dzięki za info :)
  • 0

#7 Rawicz

Rawicz
  • Użytkownik
  • 1042 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 00:22

Sam nie otwieraj, bo rozwalisz szkło, dopiero porządny zegarmistrz będzie w stanie to otworzyć. Koperta moim zdaniem pozłacana, one są w tych modelach grubo pozłacane, wtedy nie oszczędzano złota.
  • 0

#8 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1244 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 00:38

Szkło i tak jest do wymiany, bo nie dość, że nieoryginalne, to jeszcze porysowane i pęknięte. Ale otwierać sam i tak nie mam zamiaru, bo boję się, że kopertę zniszczę.
  • 0

#9 Rawicz

Rawicz
  • Użytkownik
  • 1042 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 00:40

Oryginalnego szkła i tak już chyba nie dostaniesz, te z tamtych lat mają malutkie loga Omegi na środku, zamienniki już niestety nie.
  • 0

#10 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1244 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 00:55

O, naprawdę? Myślałem, że są jeszcze do dostania jakoś. Z koronką też może być problem?

I tak się jeszcze zastanawiam - czy z racji tego, że zegarek "wybebesza" się od przodu, to szkła różnią się jakoś od szkieł z zegarków, które otwiera się normalnie od strony dekla? Bo jeśli nie ma różnic w budowie takich szkiełek, mógłbym ewentualnie przekładkę z innej mojej Omegi zrobić, choć niechętnie...
  • 0

#11 Rawicz

Rawicz
  • Użytkownik
  • 1042 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 04:35

O, naprawdę? Myślałem, że są jeszcze do dostania jakoś. Z koronką też może być problem?

I tak się jeszcze zastanawiam - czy z racji tego, że zegarek "wybebesza" się od przodu, to szkła różnią się jakoś od szkieł z zegarków, które otwiera się normalnie od strony dekla? Bo jeśli nie ma różnic w budowie takich szkiełek, mógłbym ewentualnie przekładkę z innej mojej Omegi zrobić, choć niechętnie...

Dostaniesz zamiennik Omegi ale one już są bez tego maleńkiego loga na środku.
  • 0

#12 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 14:04

Sam nie otwieraj, bo rozwalisz szkło, dopiero porządny zegarmistrz będzie w stanie to otworzyć. Koperta moim zdaniem pozłacana, one są w tych modelach grubo pozłacane, wtedy nie oszczędzano złota.

Aż taki bardzo porządny nie musi być do otwarcia tej koperty ;)
Jeśli pozłacana, to znasz referencję pozłacanego modelu w tego typu kopercie i z taka tarczą?

Oryginalnego szkła i tak już chyba nie dostaniesz, te z tamtych lat mają malutkie loga Omegi na środku, zamienniki już niestety nie.

Zamienniki też mają
  • 0

#13 starhidiamu

starhidiamu
  • Użytkownik
  • 935 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 10:51

Ja sądzę ze jest to cal. 550 w 14 k gold filled
ale to tez może być cal. 552 w kopercie 18k.
Zobacz po zdjęciu paska czy coś pisze miedzy uszami.
  • 0

#14 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1244 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 14:55

Byłem u pana Bronowskiego, więc sporo już się wyjaśniło :)

Jest to faktycznie cal. 552 w 18k kopercie. Szacun Panowie, za rozpoznanie.

Nawiasem mówiąc, zegarmistrz otworzył zegarek od strony dekla, tyle że po zdjęciu paska. Zegarek okazał się być uderzony, stąd złamał się wałek koronki. I faktycznie jest spory problem z częściami i kwoty, jakie usłyszałem za oryginalne części trochę mnie zaskoczyły - np oryginalne szkiełko 300 zł :blink:. Rozumiem, że to vintage, ale trochę mnie to zaskoczyło.

Kolejnym ciosem była kwota za samą naprawę - nawet na zamiennikach (nieoryginalne szkło, koronka), całkowity koszt to 450 zł.

Eh, też sobie hobby znalazłem, trzeba było kolekcjonować zabawki z kinder niespodzianek :D
  • 0

#15 Szlamfajer

Szlamfajer

Borsuk

• Użytkownik
  • 923 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 15:06

No niestety, tyle samo dałem u Pana Zbigniewa za przegląd i delikatny lifting mojej Omegi Dynamic. Z drugiej strony płacisz za profesjonalną usługę oraz pewność i spokój na kilka lat.
  • 0

#16 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1244 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 15:15

A w to nie wątpię i doskonale rozumiem, tak sobie tylko narzekam w próżnię.
  • 0

#17 starhidiamu

starhidiamu
  • Użytkownik
  • 935 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 15:56

To są grosze za taki cukiereczek :)
Sam serwis na złotej to 350
  • 0

#18 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 16:34

To są grosze za taki cukiereczek :)
Sam serwis na złotej to 350

Smarowanie prostego automatu plus nieoryginalne szkło i koronka za 450 zł to są grosze?
  • 0

#19 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1244 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 17:03

No, jeszcze naprawa tejże koronki. Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, się na tym nie znam, a jak się nie znam, to staram się nie wnikać w wycenę czyjejś pracy, ale to nie znaczy, że mnie nie boli taki wydatek.
  • 0

#20 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 23:01

Tematu cen lepiej nie zaczynać, bo na ogół kończy się to dłuższą, mało owocną dyskusją. Zegarmistrz ponosi określone koszty działalności i musi z czegoś żyć, więc ceny są, jakie są.
Natomiast grosze to w moim odczuciu nie są, a kwota jest taka, bo to złota omega i Warszawa
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: omega, seamaster, vintage, złota, automatic, renowacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych