Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Omega Seamaster do renowacji

złota? pozłacana? gdzie oddać? omega seamaster vintage złota automatic renowacja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1243 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 20:51

Takie maleństwo jak poniżej mi wpadło w ręce. Chciałbym ją trochę odnowić, a zatem parę pytań. Niestety, nie mogę jej otworzyć, ale zanim pójdzie do zegarmajstra, może ktoś cokolwiek podpowie.

1. Koperta jest w złotym kolorze - może być ze złota, czy prędzej pozłacana?

2. Dekiel - oryginalny jest? Dziwnie jakoś wygląda.

3. Pozbawiona jest koronki - da radę gdzieś znaleźć oryginalną?

4. Co tam w środku może siedzieć? 5xx czy któreś z 10xx? Wiem, że pytanie głupie, nie mając do dyspozycji żadnych numerów ref, ale a nuż ktoś będzie wiedział ;)

5. Gdzie w Wawie ją najlepiej oddać do naprawy i renowacji (uzupełnienie koronki, oliwienie, regulacja, wymiana szkiełka), żeby oryginalne części mieli?

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#2 szwed

szwed
  • Użytkownik
  • 3099 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 22:29

Dekiel wyglada na orginaly! Raczej napewno. A malo tego to z tego co mi sie wydaje to raczej nie bylo wersji pzlacanej a jesli to z dodatkiem pierscienia zlotego wiec wyglada na to ze to jest wersjia w zlocie. Ale niech sie wypowiedza modrzejsi odemnie! Moze sie myle. Co do zegarmistrz to moge polecic jednego na ulicy pieknej w warszawie ale najtanszy nie jest!
  • 0

#3 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1243 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 22:46

To sformułowanie, że "dziwnie" wygląda to raczej wynik mojej ignorancji, dekle to akurat moja najsłabsza strona :) Dzięki za info, masz na myśli p. Bronowskiego na Pięknej 47?
  • 0

#4 szwed

szwed
  • Użytkownik
  • 3099 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 22:49

Tak. Juz mial pare moich zegarkow i naprawde wie co robi ale tez sobie za to liczy.
  • 0

#5 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 22:53

Myślę, że koperta może być złota. Pasowałaby tutaj referencja OT 14745 z mechanizmem 552, ale pewności nie mam. Trzeba wyjąć szkło, wydostać werk i wszystko będzie jasne ;)

Użytkownik chronofil edytował ten post 01 grudzień 2012 - 23:41

• 0

#6 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1243 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 23:25

Ano tak, głowiłem się, jak kopertę otworzyć, a nie wziąłem pod uwagę, że to od przodu trzeba. Daruję sobie zatem i zaniosę tam, gdzie trzeba, dzięki za info :)
  • 0

#7 Rawicz

Rawicz
  • Użytkownik
  • 1042 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 00:22

Sam nie otwieraj, bo rozwalisz szkło, dopiero porządny zegarmistrz będzie w stanie to otworzyć. Koperta moim zdaniem pozłacana, one są w tych modelach grubo pozłacane, wtedy nie oszczędzano złota.
  • 0

#8 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1243 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 00:38

Szkło i tak jest do wymiany, bo nie dość, że nieoryginalne, to jeszcze porysowane i pęknięte. Ale otwierać sam i tak nie mam zamiaru, bo boję się, że kopertę zniszczę.
  • 0

#9 Rawicz

Rawicz
  • Użytkownik
  • 1042 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 00:40

Oryginalnego szkła i tak już chyba nie dostaniesz, te z tamtych lat mają malutkie loga Omegi na środku, zamienniki już niestety nie.
  • 0

#10 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1243 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 00:55

O, naprawdę? Myślałem, że są jeszcze do dostania jakoś. Z koronką też może być problem?

I tak się jeszcze zastanawiam - czy z racji tego, że zegarek "wybebesza" się od przodu, to szkła różnią się jakoś od szkieł z zegarków, które otwiera się normalnie od strony dekla? Bo jeśli nie ma różnic w budowie takich szkiełek, mógłbym ewentualnie przekładkę z innej mojej Omegi zrobić, choć niechętnie...
  • 0

#11 Rawicz

Rawicz
  • Użytkownik
  • 1042 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 04:35

O, naprawdę? Myślałem, że są jeszcze do dostania jakoś. Z koronką też może być problem?

I tak się jeszcze zastanawiam - czy z racji tego, że zegarek "wybebesza" się od przodu, to szkła różnią się jakoś od szkieł z zegarków, które otwiera się normalnie od strony dekla? Bo jeśli nie ma różnic w budowie takich szkiełek, mógłbym ewentualnie przekładkę z innej mojej Omegi zrobić, choć niechętnie...

Dostaniesz zamiennik Omegi ale one już są bez tego maleńkiego loga na środku.
  • 0

#12 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 14:04

Sam nie otwieraj, bo rozwalisz szkło, dopiero porządny zegarmistrz będzie w stanie to otworzyć. Koperta moim zdaniem pozłacana, one są w tych modelach grubo pozłacane, wtedy nie oszczędzano złota.

Aż taki bardzo porządny nie musi być do otwarcia tej koperty ;)
Jeśli pozłacana, to znasz referencję pozłacanego modelu w tego typu kopercie i z taka tarczą?

Oryginalnego szkła i tak już chyba nie dostaniesz, te z tamtych lat mają malutkie loga Omegi na środku, zamienniki już niestety nie.

Zamienniki też mają
  • 0

#13 starhidiamu

starhidiamu
  • Użytkownik
  • 935 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 10:51

Ja sądzę ze jest to cal. 550 w 14 k gold filled
ale to tez może być cal. 552 w kopercie 18k.
Zobacz po zdjęciu paska czy coś pisze miedzy uszami.
  • 0

#14 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1243 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 14:55

Byłem u pana Bronowskiego, więc sporo już się wyjaśniło :)

Jest to faktycznie cal. 552 w 18k kopercie. Szacun Panowie, za rozpoznanie.

Nawiasem mówiąc, zegarmistrz otworzył zegarek od strony dekla, tyle że po zdjęciu paska. Zegarek okazał się być uderzony, stąd złamał się wałek koronki. I faktycznie jest spory problem z częściami i kwoty, jakie usłyszałem za oryginalne części trochę mnie zaskoczyły - np oryginalne szkiełko 300 zł :blink:. Rozumiem, że to vintage, ale trochę mnie to zaskoczyło.

Kolejnym ciosem była kwota za samą naprawę - nawet na zamiennikach (nieoryginalne szkło, koronka), całkowity koszt to 450 zł.

Eh, też sobie hobby znalazłem, trzeba było kolekcjonować zabawki z kinder niespodzianek :D
  • 0

#15 Szlamfajer

Szlamfajer

Borsuk

• Użytkownik
  • 923 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 15:06

No niestety, tyle samo dałem u Pana Zbigniewa za przegląd i delikatny lifting mojej Omegi Dynamic. Z drugiej strony płacisz za profesjonalną usługę oraz pewność i spokój na kilka lat.
  • 0

#16 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1243 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 15:15

A w to nie wątpię i doskonale rozumiem, tak sobie tylko narzekam w próżnię.
  • 0

#17 starhidiamu

starhidiamu
  • Użytkownik
  • 935 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 15:56

To są grosze za taki cukiereczek :)
Sam serwis na złotej to 350
  • 0

#18 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 16:34

To są grosze za taki cukiereczek :)
Sam serwis na złotej to 350

Smarowanie prostego automatu plus nieoryginalne szkło i koronka za 450 zł to są grosze?
  • 0

#19 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1243 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 17:03

No, jeszcze naprawa tejże koronki. Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, się na tym nie znam, a jak się nie znam, to staram się nie wnikać w wycenę czyjejś pracy, ale to nie znaczy, że mnie nie boli taki wydatek.
  • 0

#20 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 23:01

Tematu cen lepiej nie zaczynać, bo na ogół kończy się to dłuższą, mało owocną dyskusją. Zegarmistrz ponosi określone koszty działalności i musi z czegoś żyć, więc ceny są, jakie są.
Natomiast grosze to w moim odczuciu nie są, a kwota jest taka, bo to złota omega i Warszawa
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: omega, seamaster, vintage, złota, automatic, renowacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych