Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Ulysse Nardin chronometr morski II

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem chronometr okrętowy. Wygląda na to, że pływał jeszcze w Kriegsmarine, potem w MW PRL. Nie mogę znależć nic na temat numeracji, on ma numer 6864.

Niestety miał ten cud techniki kowal w swoich rękach i przeleciał się po wychwycie.

Uszkodzone są: górny kamień łożyskujący balansu, kamień przerzutowy i impulsowy balansu, kamień zatrzymujący sprężynki wychwytowej, kamień łożyskujący koła wychwytowego oraz samo koło wychwytowe. Poza tym ktoś rozszlifował gniazda łożysk koła wychwytowego i półmostka balansu.

Krótko: szukam firmy lub człowieka, który może mieć w ofercie łożyska kamienne w szatonach, lub rozbitego Kirova na części lub też części do Kirova bo o Ulysse nawet nie marzę... :wacko:

 

nardin1.jpg

nardin2.jpg

nardin3.jpg

nardin4.jpg

nardin5.jpg

 

Fotki nie są moje, wykonał je poprzedni właściciel

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z Kasią, może zapyta u naszych zachodnich sąsiadów o chronometr.

Kasia jest stałym gościem na niemieckim forum zegarowym.

 

No i następny chronometr.

Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest tak ładny, że nawet nie musi chodzić :rolleyes:


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof - a sprawdzałeś na pod-forum narzędzi temat "zanim zadasz pytanie gdzie kupić sprawdź ? ;)

Kamienie są na pewno, czy w szatonach nie wiem .... ale jest tam tego tyle, że nie bardzo chce mi się teraz szukać.

Chyba w USA ( jeżeli dobrze pamiętam ) wychodzi taniej niż w UK... no przynajmniej tak wyszło przy rubinach do Brocota ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w US firma, która dorobi każdy kamień, jednak Marynarka Wojenna miała swoich zegarmistrzów, którzy te chronometry naprawiali. Staram się trafić na pozostałości po nich, oczywiście nie te na cmentarzu ;) .

Od biedy mógłbym dopasować części od Kirova lub Poljota, ale to w ostateczności. Nardin wykonywał te chronometry dla wojska stąd mały dostęp do danych :ph34r:

Tu na pierwszym planie łożysko koła wychwytowego od Kirova, pożyczone, w ostateczności dopasuję takie, średnica wewnętrzna 0,2mm i zewnętrzna 5mm jest taka sama jak w Nardin choć Kirov jest kopią Lange&Soehne.

 

dscn6836d.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem chronometr okrętowy. Wygląda na to, że pływał jeszcze w Kriegsmarine, potem w MW PRL. Nie mogę znależć nic na temat numeracji, on ma numer 6864.

 

post-859-0-76156000-1359365499_thumb.jpg


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie pływał w Kriegsmarine...dzięki Piotr :angry:

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Niezly zakup, widze ze Krzysztof chce zrobic specjalizacje z chronometrow okretowych.

Puszcza sie na coraz glebsze wody!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić profil z drewnianych na metalowe B) . Metalu chociaż nic mi nie zje, poza królewną korozją oczywiście...

Odłożyłem chronometr na momencik i wziąłem w ręce zegar Franciszka, poczułem się jak kowal, nie ujmując nic zegarom Franciszka oczywiście. :rolleyes:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w moich zegarach nic nie zmieniaj prosze Cie.To co jest drewniane ma zostac dalej drewniane pracuj w metalu.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie robi, sie robi


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie robi, sie robi

Kiedy koniec bo niemoge sie doczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy koniec bo niemoge sie doczekac.

Jak zrobię, np. wykonanie koła sekundowego zajęło mi ok. 10h :wacko: Nie ma strachu, nie leżę do góry...

Koło z prawej jest nowe

 

dscn6843w.jpg

 

dscn6845o.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze lepiej tego sie nieda zrobic.SUPER!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musimy jednak przeskoczyć do innej szufladki :rolleyes:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może cie te kamyczki z ebaya zainteresują aukcja nr. 221182900000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pamięć :) , mam nakrywkowe, różne rozmiary. Dostałem ofertę z Litwy na komplet kamieni do Kirova/Poljota , będę chciał też spróbować szlifowania ich na wymiar, bo są odrobinę za duże.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja, jedzący śledzia ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja, jedzący śledzia ;)

 

Poprzedniego bardziej lubilem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieładnie, nie wolno używać tytułu biegłego sądowego poza opiniami na potrzeby sądu, prokuratury itp.

Wempe bardzo ładny.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki, ale nie skorzystam. Jak widać nie wszystkie Nardiny wyjechały do Niemiec, tego kupiłem na początku roku na Helu.

Wykonałem już nowe koło wychwytowe, obecnie odłożyłem go na bok i czekam na moment gdy znów go polubię. :)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata później...

 

post-27317-0-72935700-1493409000_thumb.jpg

post-27317-0-10499300-1493409003_thumb.jpg

przed

post-27317-0-17644500-1493409070_thumb.jpg

części praktycznie dorobione...

post-27317-0-53104600-1493409190_thumb.jpg

 

Trochę czasu minęło, ale naprawa wymagała podszkolenia i podszlifowania umiejętności, warto było...

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, no , szacun. :)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś się waćpan zainspirował na Śląsku no no no.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.