Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ridah

Uwaga na podróby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny, bardzo się cieszę że jest takie forum które potrafii rozwiać wszelkie wątpliwości laikom zakochanym w radzieckich zegarkach :) tak też rzucam po raz kolejny i zapewne nie ostatni na szale autentyczności, kolejny zegarek z popularnego portalu.

http://allegro.pl/slawa-heksagonalna-21-kamieni-i3110169476.html

Z góry dziękuje i Pozdrawiam wszystkich miłośników wskazówkowych mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dslfj, wostok z Twjego linka ciekawy, mam podobnego tyle że z "klasyczną" biała tarczą z czarnymi rzymskimi indeksami. Gościu z aukcji nie pokazuje fotki z mechanizmem, to rozwiałoby wszelkie wątpliwości, że jest to werk 2414

 

 

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 

 

nieGNIOCJAnieŁAMIOCJA, co jest że nie mogę otworzyć Twoich linków?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dslfj, wostok z Twjego linka ciekawy, mam podobnego tyle że z "klasyczną" biała tarczą z czarnymi rzymskimi indeksami. Gościu z aukcji nie pokazuje fotki z mechanizmem, to rozwiałoby wszelkie wątpliwości, że jest to werk 2414

 

 

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 

 

nieGNIOCJAnieŁAMIOCJA, co jest że nie mogę otworzyć Twoich linków?

 

Wlasnie to wzbudzilo moja wątpliwość, na innych aukcjach są rzymskie indeksy, a pod nimi indeksy arabskie minut/sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składak wskazówki na pewno nie z tego modelu ! sekundnik tysz !!!

ogólnie rzecz biorąc trzymaj sie jak najdalej od tego sprzedawczyka.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem do czynienia z tym modelem a sprzedawca nie cieszy się szczególną opinią na Forum, więc

http://allegro.pl/sh...item=3160002031

oryginał czy składak?

Mam dwie takie Rakiety i w obu wskazówki są inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

Zegarek na aukcji należy do mnie.

 

Zanim mnie ukamieniujecie pozwolę sobie przytoczyć kilka faktów.

 

Tarcze do de luxa nie pochodzą z Chin, Kambodży ani innego azjatyckiego królestwa podróbek. Sam kupiłem je na giełdzie staroci od Ukrainki która przywozi je z ,, zakładu" w Rosji - tam też powstają. Więcej nie udało mi się ustalić gdyż Pani ewidentnie nie chciała ujawnić źródła z oczywistych względów utracenia przyszłych zysków.

 

Jako iż w szufladzie zalegało mi kilka sprawnych poljotów z bardzo mocno zniszczonymi tarczami, nabyłem kilka tarcz i nie widzę w tym nic zdrożnego. Od siebie dodam że tarcze wykonane są bardzo estetycznie, mają metaliczny połysk który nie do końca wychodzi na zdjęciach. Stąd może wrażenie iż są białe. Kształt i układ nóżek jest identyczny jak z oryginałem. Widać że ktoś produkuje je w sposób profesjonalny i patrząc na ilości w jakich są sprzedawane zapewne w sposób zautomatyzowany.

 

Mój błąd to opis aukcji w którym rzeczywiście nie napisałem że użyta tarcza jest nowa - skorygowałem go i sprawę uważam za zamkniętą. Osoba która zdecyduje się na zakup ma pełną informację i w zasadzie tak samo jak z atlanticami, doxami po renowacjach będzie świadoma co kupuje. Forumowicze powinni zrozumieć że nie każda renowacja jest zamachem na oryginalność zegarka a często jedyną szansą aby przywrócić go do życia.

 

Koledze ridah który zaczął temat i jak sądzę raczył napisać do mnie obrzydliwego maila dodam że tarcza datownika w deluxach jest oryginalna i ma czarny kolor, z czerownym nigdy się nie spotkałem, choć być może takie występowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to skąd te tarcze pochodzą ani o kolor datownika, który sprostował natychmiastowo kolega cook. Chodzi o wprowadzanie w błąd potencjalnego kupującego lub brak rzetelnej informacji na temat sprzedawanego zegarka. Jeżeli chodzi o jakość tych tarcz, to mam zdecydowanie odmienne zdanie niż kolega sose. Kiedyś zdarzyło mi się kupić zegarek z taką tarczą. Wyłącznie dlatego, że kupujący nie raczył zaznaczyć w aukcji że tarcza jest nowa. Po jakimś czasie jeden z plastikowych elementów zwyczajnie się odkleił :blink: Według moich standardów oraz w porównując do oryginału, te nowe tarcze wypadają kiepściutko. Dlatego przestrzegam niedoświadczonych forumowiczów przed kupnem takich wynalazków. Ponieważ faktycznie zmieniłeś opis aukcji to ja również uważam sprawę za zamkniętą. Jest rzetelna informacja i jak ktoś chce to niech płaci.

 

P.S. Ja do Ciebie kolego żadnych maili nie wysyłałem. Widocznie masz więcej wielbicieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

Wybacz zatem Ridah myślałem że niejaki arkadiusz swital to Ty.

 

Co do trwałości tarcz trudno mi powiedzieć ale dlatego daję gwarancję i możliwość zwrotu aby nie było nieporozumień. Z resztą osoby które ze mną współpracowały wiedzą że nawet po gwarancji staram się pomóc jak tylko mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to skąd te tarcze pochodzą ani o kolor datownika, który sprostował natychmiastowo kolek cook.

Kolega cook,nie kolek cook ;):D

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Rzućcie okiem na te dwie aukcje:

 

zakończona - http://allegro.pl/poljot-de-luxe-automatic-w-stali-nowy-i3878972472.html

nowa - http://allegro.pl/poljot-de-luxe-automatic-w-stali-nowy-i3916261923.html

 

"Zdjęcia są w 100% oryginalne nie retuszowane,upiększane itd..."

 

A same zegarki? Dziwne te tarcze (zwłaszcza w drugim linku), dekle z folią, bez grawerów... Mylę się czy to jakieś współczesne składaki cudaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał sprzedawca 100% oryginalne zdjęcia - nie kłamie :D

Co do zegarka zacytuje to co zresztą pisze na tarczy pod 29 jewels  SHOCK  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszakowaty, temat  szeroko omawiany w "Ruskich okazjach". Współczesne podróby. Pierwsze co, to tarcza proste (oryginalna są wypukłe). I druga sprawa, jak dobrze zauważył jeden z kolegów, kto w latach  70tych przyklejał folie na dekiel :D Jawne oszustwo, inaczej się tego nie da nazwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 na drugiej tarczy to nie wyszła za bardzo ;)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

myszakowaty, temat  szeroko omawiany w "Ruskich okazjach". Współczesne podróby. Pierwsze co, to tarcza proste (oryginalna są wypukłe). I druga sprawa, jak dobrze zauważył jeden z kolegów, kto w latach  70tych przyklejał folie na dekiel :D Jawne oszustwo, inaczej się tego nie da nazwać.

 

W "Ruskich okazjach" omawiamy prawdziwe okazje i prawdziwe perełki, a nie podróby i biadolenia o wycenach.  Niestety wiele osób robi tam bajzel wstawiając odnośniki do fake'ów i bubli!

 

Zegarki wątpliwej wartości i wspomniane składaki poljotów, kirowskich i innych popularnych omawialiśmy szeroko w wątku Nie przepłacajcie.. na  http://zegarkiclub.pl/forum/topic/10616-nie-przep%C5%82acajcie-na-allegro/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@dik, oczywiście chodziło mi o wątek "Nie przepłacajcie na allegro" :) Mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NWO na całego :)

 

Czego to już ludzie nie wymyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.