Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

TylerVega

Użytkownik
 • Content Count

  535
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by TylerVega

 1. Jeśli chodzi i przekręcenie sprężyny do może to się zdarzyć nawet najlepszym😀 aczkolwiek myślę że większość takich przypadków to jednak wina użytkownika. Ciężko przeoczyć moment oporu poza który już lepiej nie kręcić dalej. dokładność chodu a właściwie jego brak może wynikać z wielu czynników. Wydaje mi się że jest tu kilkoro użytkowników którzy mają pama z 8 dniowym mechanizmem to może podzielą się swoim bezpośrednim doświadczeniem. Ja jednak nie demonizowałbym tego mechanizmu.
 2. Możesz poszukać np 111 lub 177 albo np 422 lub 127 jeśli nie boisz się 47mm. 915 mnie osobiście zawsze też się podobała. Czego dotyczą te negatywne opinie o których wspominasz?
 3. Dzięki @tts za pochylenie się nad tematem. mam jeszcze inne zdjęcia i na każdym wskazówki i indeksy godzinowe są jasne. Ten nr referencyjny na karcie też jest dziwny. Być może sprzedawca zrobił błąd ją wypełniając ale nie chce mi się w to wierzyć.
 4. Koleżanki i koledzy, czy wiecie czy były takie wersje Hamiltona below zero jak na zdjęciach? z jasnymi godzinami a nie w szarościach? Nie mogę znaleźć tej referencji więc zakładam że to po prostu radosna twórczość… dzieki
 5. Dzieki za odzew! Jasne to rozumiem. Wydaje mi się jednak że chyba bardziej intuicyjnie byłoby gdyby pole które teraz jest podpisane siedem byłoby podpisane sześć. Wtedy wskazówka godzinowa mijając indeks o którym wspominasz pokazuje godzinę szóstą i jakąś tam liczbę minut. W obecnym układzie wskazówka godzinowa będąc na polu siedem de facto pokazuje szóstą😀. Wtedy chyba byłoby to spójne z prawą częścią tarczy. Tak mi się przynajmniej wydaje…
 6. Projekt ciekawy tylko coś mi nie gra z tymi godzinami. Tam gdzie jest siedem nie powinno być sześć? Wtedy chyba byłoby odczytać właściwą godzinę. Pomożecie mi zrozumieć?
 7. Makao i po makale😀 Idealnie podsumowane emocje jakie wywołują te zegarki. Ja od pierwszej przymiarki dzięki uprzejmości @just_nobody07 niezmiennie do dziś czuję się bardzo przyjemnie nosząc PAMa. Lepiej niż nosząc jakikolwiek inny zegarek….
 8. To co graja polskie drużyny w pucharach na wiosnę czy nie grają?
 9. Ok dzieki rozumiem. W takim razie zastanawiam się ktory element jest problematyczny? Bo jeśli dobrze rozumiem to jeśli zachodzą odpowiednie przesłanki zarówno nadanie klauzuli wykonalności jak i wniosek o wszczęcie egzekucji to są wyłącznie kolejne kroki nazwijmy to formalne które kończą się eksmisją i odzyskaniem lokalu. Może czegoś nie dostrzegam ale wydaje mi się to dość szybkie i bezpieczne rozwiązanie.
 10. Generalnie wartościowy temat. Warto poznać różne punkty widzenia i doświadczenia bo może być pomocne w przyszłości. Mam pytanie co do tej części mówiącej o wniosku egzekucyjnym. Czy to nie jest tak ze zobowiązanie do dobrowolnego poddania się egzekucji nie jest właśnie jednym z elementów wchodzących w skład umowy najmu okazjonalnego? Ja rozumiem to tak: W przypadku niewywiązywania się najemcy z warunków umowy można ja wypowiedzieć oczywiście zachowując odpowiednie terminy oraz wymogi formalne. Jeśli najemca nie opuści lokalu pomimo pisemnego żądania opuszczenia i opróżnienia lokalu wtedy należy uzyskać tytuł egzekucyjny. Składamy wiec wniosek do odpowiedniego dla nas sadu o nadanie klauzuli wykonalności do aktu notarialnego, czekamy (teoretycznie sąd ma trzy dni ale w Polsce pewnie trwa to trochę dłużej) i po jego otrzymaniu wnioskujemy do komornika o wszczęcie procedury eksmisyjnej. Całość pewnie trwa ze dwa/trzy miesiące ale wydaje się być dość dobrym zabezpieczeniem właściciela mieszkania.
 11. Mnie się podoba. Jeśli miałbym wybierać to wersja mechaniczna jest dla mnie jedynym słusznym kierunkiem
 12. Nie mam wiedzy jak wygladala finalnie roznica pomiedzy lista osob ktora zadeklarowala chec nabycia np. Manometru vs rzeczywsita lista kupujacych ale zdziwilbym sie jakby roznice byly kolosalne. Tak jak napisalem wczesniej w moim przekonaniu zaliczka jest bardziej trafnym sformulowaniem. Oczywiscie super byloby poznac jakies szczegoly. Marcin na pewno czyta watek wiec moze pomoze z jakimis informacjami. Jesli wsponie uznamy ze za wczesnie nie bede dalej ciagnal tematu.
 13. Pewnie ze warto by było. Być może Marcin jak zobaczy ten wątek będzie w stanie coś nam powiedzieć/pokazać
 14. To zdaje sie nie pierwszy raz jak tworzone są takie listy. Rozumiem różnice miedzy tymi dwoma pojęciami jednak dla celów tego ćwiczenia myśle ze zaliczka jest bardziej trafnym sformułowaniem😀
 15. A prosze bardzo😀 jesli inne miejsce będzie lepsze to prosze moderatorów o przeniesienie
 16. Kolezankii koledzy, w zwiazku z ciekawa dyskusja w watku dedykowanym VC i pomyslem co do nowej generacji VISa chcialbym sprawdzic jaki odzew mialby ten projekt wsrod naszej spolecznosci. Chcialbym abyscie wypowiedzieli sie czy jestescie gotowi na 100% zaliczke na projekt w wersji mechanicznej. Cena oczywiscie nieznana ale smiem zakladac ze +/- w granicach ostatatnich projektow mechanicznych aczkolwiek moze wlascicel VC nam cos tu podpowie. Byc moze bedzie to dobra baza do oceny mozliwosci realizacji tego projektu na co chyba wielu uzytkownikow tego forum od jakiegos czasu liczy. 1. TylerVega
 17. Po odezwie jaki mamy nawet teraz myśle ze łatwiej będzie sprzedać droższego mechanicznego Visa niż jego kwarcowy odpowiednik…
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.