Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pdb

Użytkownik
 • Content Count

  227
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

502 Mistrz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa/Poznań

Recent Profile Visitors

352 profile views
 1. Pisałem o tym w tym drugim wątku i gdzieś w komentarzach: 1. Mam do odbioru Suba, na którego zapisałem się w październiku (stalowy Date) 2. Czekam na Batgirl, na którego zapisałem się w listopadzie. (mam historię w Kruku na pewnie około 100k, w tym dwa Cartiery i dwa Rolexy - wszystko z tego roku) 3. Nie ma problemów z zapisami na różne two-tone oraz Daytony w złocie. Generalnie, w dużym uproszczeniu, jak AD chce Ci coś sprzedać, to w zasadzie aktualnie się nie zapiszesz chyba tylko na stalową Daytonę (no i na Le Mans też nie oczywiście). Co do reszty widać, że już się da.
 2. Ale ja nie twierdzę, że to normalność. Piszę, że wraca - zapis się udaje, a zegarek który jest bardzo popularnym modelem dostarczany jest w 2 miesiące. Sytuacja nie do pomyślenia niedawno, a do tego wielu ludzi wciąż twierdzi, że nic się nie zmieniło od COVID. Otóż zmieniło się, co widać i to mocno. Jeszcze nie jest normalnie, ale idzie w dobrą stronę i to dość szybko.
 3. To popatrz na Longines Evidenza. Tam masz dopiero multum wersji (kolory, bransoleta/pasek, komplikacje itd.)
 4. Może to kwestia tego, że kupiłem jeszcze dwa Cartiery... Może jakieś inne uwarunkowania... Tak czy inaczej - nie było mitycznych dwóch lat czekania. Chyba trudniej się zapisać niż odebrać szybko. Osobiście uważam, że to jest o czym się mówi, ale część ludzi to wypiera a AD stara się tak sterować dostępnością, żeby nie było tego widać - czyli duże załamanie popytu. Zapisy działają od czasu do czasu, ale dla nowej bazy klientów - która rzeczywiście kupi. I kupi dla siebie. Myślę jednak, że i to się szybko skończy i zegarki będą 'z półki'.
 5. Nie. Dj36 w stali, a potem Dj41 flutted + jubilee.
 6. To czy za duży ocenię pewnie mając ze 2-3 razy na ręce, a nie w sklepie. A po co odbierać? Żeby ewentualnie ktoś inny z forum się cieszył, bez przepłacania flipperom. A co do tego, że nie będzie mi dane odebrać...jakoś nie zauważyłem problemu. Sprzedałem już w podobny sposób dwa inne Rolexy (bardzo szybko po zakupie), z uwagi na to, że jednak coś nie zagrało. Oba za cenę w retail + flaszka. Oba w tym roku. I jakoś żyję...
 7. To do tej ciekawej dyskusji dorzucę swoje trzy grosze... Zamówiłem Submarinera w październiku - właśnie dostałem informację, że jest do odbioru. W weekend podjadę odebrać, teraz poz Polską jestem. Zatem jest tak, jak wcześniej gdzieś pisałem - wraca normalność. Szybciej niż wszyscy przewidują. btw. bardzo możliwe, że będzie na mnie za duży. Wtedy pewnie chętnie go komuś sprzedam, za cenę bliską retail.
 8. W moim przypadku nie. Kupowałem na gumie. Natomiast była chyba wersje w pełnym tytanie. Masz rację. Ja EdWhite'a (z nieużywaną praktycznie bransoletą) wraz z dwoma dodatkowymi, oryginalnymi paskami Omegi nie mogę za 68k sprzedać. Czyli 10k poniżej retail już. Dla odmiany w USA strasznie fani Omegi płaczą, że czekają na niego po 2 lata. Wydaje mi się, że w Polsce marka się nagle zdewaluowała mocno...
 9. W temacie PO, to uważam, że ta była idealna. To 42mm na 8500, tytan plus guma. Mimo, że mam nadgarstek w porywach do 17 cm, nosiła się rewelacyjnie.
 10. Co myślicie o tym modelu (Premier B09 Chronograph 40)? Bardzo mnie zainteresował, a nie widziałem nigdzie na żywo.
 11. Ja to wszystko rozumiem tylko...obawiam się, że ciężko mi znaleźć zegarek, co do którego zakładam, że będzie w kolekcji 5 lat chociaż 😉 Zatem interwały serwisowe nie robią wielkiej różnicy.
 12. A który z nich ma choć podobną rezerwę chodu ?
 13. To ja dorzucę swoje 5 groszy, jako ktoś kto patrzy chłodno na Rolexa (na innych też). Rolex - ujmuje mnie designem w zasadzie w dwóch modelach - DJ i DD. Są tak piękne, że mam gdzieś jak innowacyjny jest. To plus to, jak zarządza marką, sprawia, że mam ochotę spróbować innych typu Sub czy GMT. I to wystarcza...choć pewnie ciekawa byłaby jakaś komplikacja. Ma też cały szereg zegarków, których bym za żadne skarby nie założył 😕 Zenith....Zawsze marzyłem o ElPrimero...ale z czasem i na fali obecnej mody zaczął wydawać mi się jakiś za bardzo "dziadkowy". Miałem Chronomastera Sport i to jest fajny zegarek...ale mam wrażenie, że po tym sukcesie kilka kolejnych wypustów, odwołujących się do heritage niespecjalnie się przebiło. Są fajne...ale nie ma "wow". To samo mam z serią Defy...jest ciekawy Skyline...ale znów nie ma "wow". Niestety jest też cały szereg brzydactw, które robią z Defy coś, co AP zrobiło z RO...brzydkiego, przerysowanego Offshore. Jednym słowem potencjał jest...gorzej z wykonaniem. Legendardny mechanizm jest...ale w sumie to nic nowego się za bardzo nie dzieje - różnica tylko w tym czy chrono działa z dokładnością do sekundy czy 1/10 sekundy. IWC...Imho lepiej zarządzana marka niż Zenith. Piloty są legendarne...i wciąż na czasie. Nowy Inge, poza ceną, jest interesujący. Mam też wrażenie, że słuchają klienta...co widać po zmniejszeniu zegarków w linii Portugieser i Pilot w ostatnich latach. Eskperymentują nieco, co widać w kololarch i materiałach w linii pilotów...ale w/g mnie robią to z wyczuciem i klasą. Do tego ceny w dużej mierze są rozsądne (poza Inge). Aaaa i jeszcze coraz więcej własnych mechanizmów. Pół roku temu, impulsowo, na lotnisku kupiłem za 5100 EUR Marka XX ze 120h rezerwy chodu. Niech ktoś mi pokaże tak uniwersalny zegarek za podobą cenę. Generalnie uważam, że Zenitha bym wybrał tylko w celu posiadania jakiegoś zegarka na ich słynnym mechaniźmie, jednak jako brand bardziej IWC do mnie przemawia całością oferty.
 14. A tak z innej beczki...czyli Speedmaste 321 EdWhite. Ciągle się zastawiam - trzymać czy zamienić na coś nowego? (Zamiana to pewnie sprzedaż za jakieś 10k poniżej retail - patrząc na obecny rynek). Na co byście zamienili EW, mając możliwość dorzucenia jeszcze maks 30k PLN?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.