Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

DonDiego

Użytkownik
 • Content Count

  161
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

125 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

348 profile views
 1. W końcu jest! Miała być referencja z zieloną tarczą, ale stanęło na niebieskiej.
 2. Dzień dobry, zgłaszam akces do klubu, wniosek poniżej
 3. Szanowni, wybiła mi 40-ka i chciałbym to uświetnić nowym zegarkiem. Jedna z opcji jest Antea 35,5 KS. Jest na mojej liście must have, niestety do tej pory nie miałem okazji obcować z nim osobiście. Mam taką naturę, że kota w worku nie kupię przez internet. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która ma szczęście mieć ten zegarek i może mi go pokazać? Środkowa Polska w pasie Poznań - Łódź - Warszawa i ku Białegostoku - w tych okolicach bywam. Byłbym dźwięczny
 4. Dzięki Panowie za propozycje! Kilka propozycji zapisałem do dalszych rozważań, będę wdzięczny za kolejne
 5. Hej, wątek grzecznościowy, asystuję swojej szwagierce w wyborze prezentu na czterdziestkę jej męża. Stanęło na zegarku. Jej mąż nie interesuje się zbytnio zegarkami, odkąd go znam nie miał nic na nadgarstku, natomiast skądinąd wiemy, że chciałby sobie w końcu takowy sprawić. Jakieś punkty oparcia? Jako, że zna moją zegarkową pasję, kiedyś pokazał mi zegarek, który wpadł mu w oko. Czyli zakładam, że niejako odzwierciedla jego gusta. Był to Breitling z kopertą i bransoletą w czarnym pvd, modelu nie pomnę. Dodając jego preferencje kolorystyczne w ubraniach i aktywność zawodową, praktyczność, zawęziliśmy wybór do następujących parametrów: Rodzaj mechanizmu: kwarcowy Rodzaj zegarka: sportowy, komplikacje raczej nie mają znaczenia, ale raczej powinno "dziać się" na tarczy więcej niż mniej. Stawiam na chrono + opcjonalnie data Budżet: 3 000 PLN, ale jest jakaś elastyczność Wymiary: min. 42 mm, L2L na tym etapie pomijam Akcesoria: bransoleta/pasek - nie ma ograniczeń Wodoodporność: min. 100 m Kolorystyka: ciemna. Nie musi być czarnego PVD na kopercie/bransolecie, sam do niego nie mam przekonania, więc przekonuję szwagierkę, że może to być zegarek stalowy. Kolor tarczy: czarny/ciemny Zegarek w typie EDC. Jako, że jest to osoba, dla którego raczej liczy się jeszcze "magia" Swiss made, skupmy się na Szwajcarach, chociaż chętnie zobaczyłbym jakieś propozycje Seiko. Mikrobrandy raczej odpadają, z przyczyn powyższych musi być "markowy". Jakkolwiek by to nie zabrzmiało Moje propozycje poniżej, jak widzicie celowałem głównie w divery: Wg mnie najbliżej jego preferencji i gustów jest ta referencja Tissot Seastar - gdyby był w kwarcu i chrono to już byśmy brali: Ja zaproponowałem takie alternatywy: 1. https://www.tissotwatches.com/pl-pl/t1256173305100.html 2. https://www.tissotwatches.com/pl-pl/t1204173705102.html 3. https://www.tissotwatches.com/pl-pl/t1204171704100.html - mój faworyt, super gdyby doszedł ceramiczny bezel 4. https://www.tissotwatches.com/pl-pl/t1204171705102.html 5. https://www.victorinox.com/pl/pl/Produkty/Zegarki/Zegarki-męskie/INOX/p/241682.1 Będę wdzięczny za alternatywy. Myślałem o Glycine, ale ich strona jest mało intuicyjna i nie znam dobrze ich profolio.
 6. Niniejszym żona dołącza do grupy. Za moim małym bodźcem zakupowym na rocznicę
 7. Dobrym kompromisem wydaje się być Edifice Efr s107d. Kupisz na bransolecie, z paskiem dość się lubi, może z tego być taki smart casual. I w budżecie spokojnie się zmieścisz. Jest w miarę cienki.
 8. Panowie mogę Was prosić o pomoc? Nie jestem zbyt zORIENTowany w Orientach i OS , ale dziś w ramach impulsu przymierzyłem poniższy i bardzo mi usiadł. Niestety nie mogę znaleźc referencji. Najbliżej mu do Orient Star Standard-Date DV02002B, ale wydaje mi się, że struktura plastra na tarczy jest nieco inna, zegarek przymierzany przeze mnie ma bardziej prostokątne "plastry" w porównaniu do powyższej referencji. Dodatkowo "mój" zegarek miał bardziej trójwymiarową teksturę tarczy. A może to po prostu przełamanie z filmu na YT?
 9. Myślę o nim intensywnie, jest promka na stronie Yemy. Jak wrażenia z użytkowania zegarka? Jak z dokładnością mechanizmu?
 10. Czy do standardowego PRXa da radę dorobić pasek czy to już wyższa magia? Bo ten z wersji 35 mm raczej nie będzie pasować.
 11. A coś spoza głównego nurtu, np. Sinn 6096?
 12. Chciałbym nówkę, ale pojawiła się opcja używanego Big Crowna w pożądanej przeze mnie wersji 80th Anniversary Edition w brązie. I teraz mam dylemat Miłość od pierwszej przymiarki, ale na liście must have od dawna.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.