Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

DonDiego

Użytkownik
 • Content Count

  112
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Początkujący

Recent Profile Visitors

64 profile views
 1. Wiem, rozumiem. Szanuję Orienta i OS, obiektywnie to bardzo dobre zegarki i nie przytoczę racjonalnych argumentów „przeciw”. Po prostu nie przekonałem się do nich i nie przekonam. Nie chcę nosić czegoś wbrew sobie.
 2. Dzięki za kolejne propozycje. Orient tak ja wspomniałem odpada. O Lip myślałem, ale znowuż - przez brak dystrybucji i możliwości przymiarki odpadł w przedbiegach. Nie lubię żonglować zegarkami, nie chciałbym zamawiać w ciemno i bawić się w odsprzedaż. W międzyczasie przewinął się w moich rozważaniach Visodate, ale po dzisiejszych przymiarkach odrzuciłem go. Certina prezentuje się zdecydowanie bardziej korzystnie.
 3. Dzięki za kolejne propozycje i porady. Tak zdaję sobie sprawę z wagi l2l i kształtu uszu. Stąd między innymi tak zależy mi na przymiarce. Kiedyś nawet nie zakładałem zakupu zegarka większego niż 41 mm, a mimo to zdecydowałem się na divera 43 mm, przez mały l2l. Ale to już naprawdę wartość graniczna, zegarki klasyczne przez brak szerokiego obrotowego bezela są optycznie większe przy tej samej średnicy, po wielu podejściach stwierdziłem, że uśredniając 39 mm jest dla mnie idealnym kompromisem. A co myślicie o rozważanej przeze mnie Certinie?
 4. Dziękuję za propozycje. Po kolei: - Tissell jest zdaje się z Korei? Tak słyszałem o nim wiele dobrego, ale wolę coś z krajów wymienionych w pierwszym poście. Poza tym pierwsza propozycja to zbyt ordynarna zrzynka z Nomosa, druga ma nielubiane przeze mnie indeksy z cyframi rzymskimi. Ale Bauhaus uwielbiam, Stowa i Junghans są na mojej liście must have. W cenie mam Sternglasa, ale jak wspomniałem bez przymiarki nie kupię. - Seagull - jw, na razie wolę szukać wśród JP, DE i CH - Marloe - no ciekawe ciekawe, jest na czym oko zawiesić. Podasz proszę namiary na kolegę? Citki - tak myślałem o serii NH8350. Zapomniałem jednak dodać, że nie chcę w automacie komplikacji dnia tygodnia. Z moim podejściem wiem, ze ustawianie dnia co rano, gdy każda sekunda jest cenna by mnie irytowało. Poza tym zdaje się brakuje szafiru. - z Vratek świetne wrażenie robi na mnie już od dawna Architekt. Tylko budżet nie ten. I gdyby był odrobinę mniejszy... sprzedaż tylko wysyłkowa? Ale pomyślę. -Tissot PR 100 to zdaje się bliźniak Caimano, który sobie upatrzyłem. Jednak Certina bardziej przykuwa moją uwagę. Ale propozycje od Tissota miłe widziane, rozmiar 39 mm jest nieczęsto spotykany, a mój nadgarstek bardzo go lubi. Niewielu producentów oferuje ten rozmiar.
 5. Witam szanownych kolegów Powoli rozglądam się za kolejnym zegarkiem i poszerzeniem mojej skromnej kolekcji. Jako, że od dawna wzdycham do tarcz typu snowflake szukałem jakiejś taniej wersji i w oko mi wpadło Seiko SRPD97, niestety brak go w polskiej dystrybucji, a ja bez przymiarki i pomacania nie zdecyduję się na zakup. Ponadto nie byłby to rasowy snowflake, wiec mimo zakupów nie przestałbym wzdychać do droższych Presage lub GS. Nie bez znaczenia jest fakt, że obecna sytuacja epidemiczno-gospodarcza każe mi nieco ostrożniej planować wydatki. Tak wiec plany się zmieniły. Budżet obcięty do 1200 zł. Szukam zegarka w rozmiarze 38-40 mm, z jasną tarczą, priorytet ma wersja z bransoletą. Szafir obowiązkowy, mile by było z AR. WR min 50m. Ubieram się na co dzień do pracy dość elegancko, zwykle są to koszule, ale raczej bez marynarki. Niemniej nie chciałbym zbyt formalnego zegarka. Nie ukrywam jednak, że na pasku spełniałby on tymczasowo funkcję garniturowca. Wiem, tu puryści spluną z pogardą przez lewe ramię Niemniej nie będę na razie kupować zegarka na może 5-10 okazji w roku. Wpadła mi w oko Certina Caimano. Z plusów ma 39 mm co jest dla mnie złotym środkiem na mój nadgarstek. Ma jednostronny ar, niestety to kwarc. Poratujecie alternatywami? Może być Szwajcar, Niemiec lub Japończyk (oprócz Orienta), kwarc lub automat. Koniecznie Polska dystrybucja, muszę zobaczyć zegarek przed zakupem. Ale już zakup zagramanicą po obejrzeniu jak najbardziej możliwy. Wiem, że w tym budżecie nie zaszaleję., ale na pewno pomożecie. Aha LeLocle odpada, giloszowana tarcza i rzymskie indeksy są dla mnie zbyt dziadkowe.
 6. Może Max Bill Chronoscope?
 7. Hej Panowie napaliłam się na srpd97, mam w związku z tym 3 pytania: 1. Czy ktoś takowym dysponuje, opisze wrażenia z użytkowania, ewentualnie podzieli się jakimiś zdjęciami? 2. czy ten zegarek dostępny jest w polskiej dystrybucji? Nie widzę go w polskich sklepach, znalazłem jedynie ofertę na niemieckiej stronie. 3. na zdjęciach i filmach widzę ten zegarek z dwoma kolorami wskazówek. Oficjalna strona Seiko pozwala sugerować, że oryginalne są srebrne. Czy te ciemniejsze to jakiś mod?
 8. Kadu widziałeś te zegarki na żywo i przymierzałeś je? Na żywo odbiór może być kompletnie inny. Ja nigdy nie rozważałem zakupu Orisa 65 dopóki go nie przymierzyłem. No zakochałem się, co tu dużo mówić.
 9. Jeszcze nie padła propozycja Victorinox INOX? No to właśnie pada. WR 200, szafir z potrójnym antyrefleksem, stał lub tytan, paracord lub silikon, twardy skurczybyk. No pasuje jak ulał
 10. Cześć Panowie postanowiłem reaktywować poniższe zegarki. Leżały latami po śmierci dziadka i czekały aż złapię bakcyla. Jeden z Wostoków o dziwo odżył (mam dwa egzemplarze), Rakieta wciąż milczy. Czy mogę prosić o informacje ci to za modele i w jakich latach były oferowane?
 11. Ice Cliff zacnie wygląda. Co tam w środku tyka, strona producenta niewiele mówi.
 12. DonDiego

  Citizen

  Gdzie w Poznaniu można przymierzyć Stiletto?
 13. Sternglas ma również kwarce w swojej ofercie, zajrzyj na ich stronę. Na pewno coś znajdziesz. z Citizena zaś wybrane referencje serii Stiletto powinny Tobie przypaść do gustu. Są utrzymane w duchu minimalizmu i chodzą na Eco drive.
 14. Diver - Oris 65 Chrono - Max Bill Chronoscope Garniak - nomos Tangente Ale to tylko strzelanie, za mało szczegółów podałeś.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.