Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Rezi

Użytkownik
 • Content Count

  121
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Rezi

 1. na chrono masz ochronę kupującego i ona działa.
 2. Wrzeciono Czasu trzy zakupy - pełny profesjonalizm Lesabre - jeden zakup - polecam
 3. na bazarku jes używka za dobre pieniądze
 4. Nie ma ryzyka 👍 zegarek ładny 😊 Poproś sprzedającego o umieszczenie kosztów wysyłki na fakturze. Wysyłkę byle nie via Poczta Polska tylko kurierem DHL lub czymś podobnym. I dolicz 25% na cło i vat. Tak z doświadczenia.
 5. Prwadziwy ale w tej cenie + cło i portowe możesz mieć Alpina Alpiner 4 Chrono blue. Artur
 6. taki zegar wyskakuje z bazy dodatkowo nr na karcie serwisowej nr powinien być zgodny z tym w bazie
 7. z chrono24 pewniej niż z Allegro.
 8. przerobiłem 3 Aquaracery chrono i jeden na ebay i wszystkie byly podróbkami. Ten twój wyglada też na podróbkę.
 9. kolega wkopiował przykład z kontrolki 123456789 mię podał numeru listu
 10. Sprawdź numer na przesyłkach pocztowych. DHL przy imporcie z USA jest przewoźnikiem ale numer przesyłki należy do PP.
 11. Tak jak napisałem, ale proszę 2 ostatnie przykłady Doliński jako AD nie chciał uznać gwarancji Eterny, pomimo że sprzedawca był na liście AD. Pomimo stanowiska Eterny, zegarek wysłałem do serwisu w Niemczech i tam uznali gwarancję bez problemu. Serwis autoryzowany Alpiny w Polsce ( Wrocław) nie chał uznać gwarancji międzynarodowej bo "sprzedawca" nie jest autoryzowany i nie jest na liście AD, Pomogła korespondencja do AD bezpośrednie wyjaśnienie z Alpina AG.
 12. Czasami warto dopytać producenta czy i jaki zakres ma taka gwarancja. Nie wszyscy AD są na listach producenta w necie.
 13. Nie, nie mówię o podróbkach zegarka sprzedawanych za kilka euro jako podróbki mówimy o wypustach tak dobrych że chodzą za normalne pieniądze i dają się nabrać najlepsi. Miałem w ręce podróbkę TH z oryginalną Rondą, kartami, torbą papierową i karta gwarancyjną wpisana z TH bazę z prawidłowymi numerami , zegarek na gwarancji. Zegarek kosztował 1500 euro, normalna cena rynkowa - skusiła mnie gwarancja - zegarek okazał się podróbką, sprzedający przedstawiał pisma ( zweryfikowane) od zegarmistrzów w Austrii. Kolejny zakup tej samej referencji za 1050 Euro+vat z Japonii, używany, 2 zegarmistrzów ( w tym jeden biegły rzeczoznawca ) oceniło ze zegarek oryginalny, 2 x wracałem do niego z wątpliwościami. Konsultacje telefoniczne z AD i konsultacje z fabryką w Szwajcarii dawały podstawę do oceny jako oryginał. Wysłany do Trufey na serwis - odesłany jako podróbka. Były jeszcze 2 wpadki w tym roku z TH, wszystkie w normalnej cenie, z Ebay, Chrono24, Wszystkie od zweryfikowanych w ponad 99% pozytywnych ocen etc.
 14. Kupione w zeszłym roku 4 szt Aquaracery i 4 odesłane do sprzedających jako podróbki, sprzedający to profesjonalni sprzedawcy. Zarejestrowany numer w bazie nic nie znaczy, TH są tak podrabiane że biegły wystawia dokument o oryginalności na podrabiane zegarki, zwłaszcza że chinole używają oryginalnych mechanizmów. a tag nie modyfikuje mechanizmów. Spotkałem się z kopiami oryginalnych dokumentów sprzedażowych, torbami papierowym TH ( różnica oznaczenia na rejestrach drukowych), zawieszkami etc. Obecnie tylko serwis TH może zweryfikować oryginalność a to trwa ok miesiąca. Tylko zegarek nowy od AD reszta to ryzyko
 15. Sprzedawca profesjonalny oznacza tylko tyle, że płaci miesiączny abonament, jego transakcje są ubezpieczone, można oceniać etc i co najważniejsze można zwrócić zegarek. Status sprzedawcy nie gwarantuje i często nie ma nic wspólnego z oryginalnoscią zegarka. Nawet skala ocen i opinie nic nie dają. Doświadczone na własnym portfelu.
 16. od końca sklep nie potwierdzi oryginalności, zegarmistrz tak ale zależy od zegarmistrza i zdarza się wpadki, serwis TH tak ale nie są darmo. Najlepiej po zakupie wysłać zegarek do serwisu TH do Krakowa na mały przegląd. Niekoniecznie wszystkie podrobki, ale obecnie podrabiane częsta mają selity i rondy takie jak w oryginalnych zegarkach. Na zakupy polecam chrono24 z ochroną kupujacyh Płacisz za markę a nie mechanizm, od pewnego pułapu płacisz zaarke i mechanizm.
 17. Może faktycznie jest tak jak piszesz, jak dostaniesz przesyłkę z Australii dać nam znać aby wszyscy mogli zweryfikować swoją wiedzę. Gorsza od niewiedzy jest wiedza fałszywa. Po to jest właśnie to forum aby prostować takie rzeczy.
 18. Jak pójdzie pocztą to zapłacisz 27% od wartości celnej + koszty agencji celnej 150-350zł + stres i nerwy Jak pójdzie ups fedex DHL to zapłacisz 27% od wartości celnej + koszty agencji ok 100 zł. Do wartości celnej dolicza się koszty transportu z faktury, jak ich nie ma to doliczą 100 USD wg IATA. Kiedyś wybroniłem się przedstawiając zrzut aukcji z informacją że zawiera koszty wysyłki. Do opłaty celnej przedstawiasz dokumenty zrealizowanej płatności (wyciąg bankowy) oraz/lub wydruk oferty lub aukcji. Zaniżać wartość celną przy 1000 euro? Licz się z inspekcją celna i zatrzymaniem przesyłki na długi czas w celu oszacowania wartości a wartość przyjmą wg wartości np. detalicznej a nie tej faktycznie opłaconej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.