Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LeM51

Użytkownik
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by LeM51

 1. W 1965 roku byłem nastolatkiem. Co do istoty: naówczas wybór zegarków był bardzo skromny, właściwie raczej tylko Błonie (nie Blonex) i Wostok za 600 - 650 zł. Ruhla za 250 zł była raczej spod lady i chyba zasłużenie miała opinię zegarka nietrwałego. Może był i Atlanic, ale ze względu na cenę raczej w ogóle nie patrzyło się na niego: byłby to masochizm. Zegarek Błonie miał fabrycznie zadawalającą dokładność, ale jego piętą achillesową było szkiełko pleksiglasowe (tak się wtedy mówiło na szkło akrylowe): pęknięte szkiełko - o co było nietrudno przy pracy fizycznej, jaka była naówczas powszechnością - praktycznie nie dawało się wymienić, ze względu na brak części zamiennych. I Błonie i zegarki radzieckie miały opinię nieszczelnych, i chyba zasadnie. Także serwis - regularna konserwacja zegarka - był praktycznie niedostępny, gdyż ani nie było takiej praktyki, ani nie było dostatecznej liczby wykwalifikowanych zegarmistrzów. W takich warunkach, po kilku latach eksploatacji, zegarek Błonie raczej był wyrzucany do śmieci, niż oddawany na części zamienne.
 2. Junghans: średnica 34,9 mm, grubość 8,3 mm.
 3. Tissot J376/476T: 7,10 mm grubości.
 4. Casio MTP VS-01 z modułem 5493: solarny, stalowy, wodoodporny, szkło mineralne. Wymiary: średnica 38 mm, grubość 10,5 mm. "Aby zapewnić stabilną pracę, wystawiaj zegarek na światło słoneczne raz w miesiącu co najmniej na pół dnia."
 5. LeM51

  Składaki

  Po lewej szkieletowe, po prawej liściowe. Czy można poznać szczegółowiej te składaki?
 6. Dwuroczniak. Widać ślady codziennego używania.
 7. Bardzo ładny, bardzo prosty. Jaka grubość koperty, jaki mechanizm w środku?
 8. Casio w swoich zegarkach montuje mechanizmy Miyota, produkowane przez koncern Citizen.
 9. Mechanizm Ronda 5030.D: Standard battery life 54 months; Mechanizm TMI VK63 (Seiko): Battery life is approximately 3 years. Powyższe czasy pracy baterii podaję za producentami. Czas pracy mechanizmów wskazanych przez Kolegę jest korzystniejszy dla Rondy: 4,5 roku Ronda i 3 lata TMI. Gdzież tu niższość Rondy i wyższość Seiko?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.