Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

JASI

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1466
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez JASI

  1. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Ja kiedyś odnawiałem bardzo stare drzwi, musiałem wstawić nowe kawałki drewna. Ściski nie wchodziły w grę. Po sklejeniu elementy skręciłem cienkimi wkrętami, jak klej ściągnął, wkręty usunąłem i zaszpachlowałem, nie było śladu.
  2. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Tak dla porównania, zdjęcia z Wyższej Szkoły Zegarmistrzowskiej w Glashutte z ok. 1920 roku. Gdyby ktoś chciał więcej informacji to tutaj https://www.glashuetteuhren.de/deutsche-uhrmacherschule-1-abschnitt-bis-1919/deutsche-uhrmacherschule-2-abschnitt-1919-1940/#1925a Trafiłem na tą stronę przypadkiem w poszukiwaniu zegarmistrza z mojej miejscowości.
  3. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    A może coś takiego...
  4. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Z tego co zauważyłem, każdy zegarmistrz nie chce tłumaczyć co i jak robi. Na zadane konkretne pytania np jak Pan to robi, jakich używa narzędzi, jak mam sobie z tym poradzić, otrzymywałem najczęściej wymijające odpowiedzi. Tak to wyglądało, jakby bał się, że czegoś się nauczę i będę dla Niego konkurencją. Kilka lat temu jak zacząłem czytać forum to byłem zdziwiony, że niektóre rzeczy są tak bezpośrednio tłumaczone. To zrób tak, albo tak, do tego musisz mieć takie narzędzia, albo inne. Tego nie rób w taki sposób bo zepsujesz. Koledzy Mistrzowie Zegarmistrzowie chylę czoła przed Wami za to co dla nas nieuków robicie.
  5. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Gosiu moje gratulacje odnośnie Boruśki. Uważam że nic nie przespałaś, robisz teraz to co lubisz i chyba to jest najważniejsze. Mistrzów masz na forum, a Ty jesteś bardzo dobrą uczennicą. Pozdrawiam Jacek
  6. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    W tym roku zmarł też 18 lutego Pan Jerzy Korecki dawniej zegarmistrz z Bydgoszczy. Ostatnie lata chorował i nie pracował w zawodzie, ale napisał książkę ZEGARY MOJEJ BYDGOSZCZY. Książka o zegarach wieżowych w Bydgoszczy.Pisał też bloga w Salonie 24,gdzie kilka postów jest na ten temat. https://www.salon24.pl/u/graf13/posts/0,15,wszystkie Był też na naszym forum, szukał kontaktu z kolegami ze szkoły, ale bez odzewu. http://zegarkiclub.pl/forum/topic/16292-szkoła-zegarmistrzowska-w-gdańsku-brzeźnie/?hl=korecki
  7. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Podobno na fakcie. Mojej koleżanki Matka odwaliła kiedyś taki numer... W restauracji zamówiła zupę, drugie danie i deser, jak kelner przyniósł dania - wyszła do toalety. Wraca po chwili i patrzy, że przy Jej stoliku siedzi jakiś gość i zajada zupę. No nic dosiadła się, zjadła drugie danie i deser. Chce zapłacić i szuka torebki, którą zostawiła na krześle ale torebki nie ma. Wściekła się i zrobiła awanturę gościowi, że co on sobie myśli, że dosiadł się do Jej stolika, zjadł jej zupę i ukradł Jej torebkę. Po chwili rozgląda się i widzi że... Na stoliku obok stoją dania, które zamówiła, a na krześle wisi Jej torebka...
  8. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    ale co tam... I TAK WARTO ŻYĆ
  9. To jednak Gronemann. Odnośnie smarowania to kiedyś smarowali gęsim piórkiem i gęsim roztopionym smalcem.
  10. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Nie bardzo rozumiem,przecież nie nakleję na tarczę zegara grubej folii takiej jak kamieniarz. Zamówię szablon na cienkiej folii.Jak napisałem to tylko pomysł, spróbować można, jeśli nic z tego nie wyjdzie to trudno.
  11. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Nasunął mi się taki pomysł. Widziałem kiedyś jak kamieniarz przygotowuje płytę kamienną do piaskowania liter. Nakleja folię z naciętymi literami i potem piaskuje. Powiedział, że folię przygotowuje mu firma drukująca reklamy na folii, takie np do naklejenia na samochód, robią to na ploterze. Mogą przygotować folię ze skanu lub zdjęcia.Można by tarczę wyczyścić, dostarczyć takiej firmie zdjęcie, nakleić folię i pomalować farbą jaką się chce. Mam w sumie 3 tarcze do srebrzenia, jak będę robić te zegary to spróbuję tej metody.
  12. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Piękna koteczka, a jakie ma spojrzenie, oby była z Wami jak najdłużej
  13. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Dzięki PM1122 za wyjaśnienia, faktycznie przy mocowaniu na 4 kołkach cały ciężar łącznie z wagami wisi na jednej płycie.
  14. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Pewno zadam głupie pytanie, ale co to znaczy, że mechanizm może się przekaszać?Czy płyty mechanizmu Rescha Gosi są czymś zabezpieczone - szelakiem?
  15. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Bądź spokojna, na pewno to nie będę ja. Pozdrowionka
  16. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    OK rozumiem, że nie jestem tu mile widziany. Myślałem że forum jest dla wszystkich użytkowników, a w tym temacie widzę jest kółko wzajemnej adoracji. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
  17. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Nadal nie rozumiem Jaki to ma związek ze mną..
  18. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Proszę o wyjaśnienie....
  19. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Jako MBLUEE od 13 maja.
  20. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    No i od niedawna są też na naszym forum.
  21. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Moje gratulacje "dziadku" - świetna decyzja. Moim zdaniem najlepszym lekarstwem na stratę bliskiego zwierzaka jest jak najszybciej wprowadzenie do domu innego. Pozdrawiam Jacek
  22. Dzięki Anansi. Faktycznie obrócenie i powrót do pionu pomaga, ale jak pisałem to jest tylko przy jpg, pozostałe wchodzą dobrze.
  23. Z tego co zauważyłem i na próbę przetestowałem to zależy od formatu zdjęcia. Jeżeli jest w formacie jpg to wchodzi odwrócone. Jak jest w formacie png lub jpeg to wchodzi normalnie. Może moje spostrzeżenia komuś się przydadzą. Jeśli chodzi o kadrowanie zdjęcia w kwadracie to nic nie pomaga. Pozdrawiam Jacek
  24. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Można więcej zdjęć, jak wygląda w całości z mechanizmem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.