Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

JASI

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1466
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez JASI

  1. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Dzięki LESKOS, piękne ujęcia. Odnośnie wilków, to pierwsze zdjęcie bardzo dobre ujęcie. Czy wilk był tresowany trudno ocenić, bo w całej tej aferze wilka nie przesłuchano... Drugie lepsze ujęcie wygląda mi na fotomontaż, moim zdaniem to ten sam wilk...
  2. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Leszku nie bądź taki skromny, przecież masz w swoim dorobku mnóstwo pięknych zdjęć przyrodniczych, a odsyłasz nas do zdjęć kogoś innego. Może pochwalisz się i zamieścisz zdjęcie Twoim zdaniem najlepsze jakie zrobiłeś, albo takie, które zajęło Ci najwięcej czasu...
  3. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Mi chodziło o prezentację artystki, przykładem był Cohen. Cover dobry, ale moim zdaniem najlepszą interpretacją tego utworu jest wykonanie Macieja Zembatego.
  4. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    A tu w Jej wykonaniu "Hallelujah" Cohena...
  5. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Młoda zdolna dziewczyna gra i śpiewa , ma 24 lata i w swoim dorobku 11 płyt. Andrea Motis na trąbce, na gitarze Carla Motis (myślę że Jej siostra), z zespołem Sant Andreu Jazz Band. Polecam
  6. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Proponuję dla odmiany wirtuoza gitary Al Di Meola
  7. Myślę, że po siedemdziesiątce mógł jeszcze pracować, przecież George Daniels był aktywny zawodowo mimo choroby aż śmierci, a zmarł w wieku 85 lat.
  8. Nie wiem co powiedzieć, powoli brakuje słów uznania dla Twoich umiejętności i zdolności. Chyba Ci tego zazdroszczę. Zegar piękny. Czekałem na tarczę, zrobiłeś tak jak myślałem, z daleka nie widać rysek. Z bliska, dodają smaczku i autentyczności. Gdzie Ty wynajdujesz takie perełki. Gratuluję i pozdrawiam Jacek.
  9. No nic, dzięki, to i tak nic nie zmienia, zegar jest naprawdę piękny.
  10. Czy w książce Ortenburgera jest sprecyzowane czy jest to Gronemann, czy JFT albo FG? Skrzynia prawie identyczna, jest kilka detali, ale identyczna nie będzie nigdy, bo to przecież ręczna robota. Jako ciekawostkę dodam, że MIKROLISK zaktualizował dane i pojawiła się sygnatura FG, a przedtem jej nie było.
  11. Skrzynia jak zwykle pięknie zrobiona. Jak dobrze kojarzę to od tego z alabastrową tarczą. Przepraszam, ale znowu wracamy do tarczy. Czy udało Ci się ją posklejać, jak to zrobiłeś, może pokażesz.
  12. JASI

    Naprawcy- oprawcy

    Wyszło wspaniale. Nie wystarczą odpowiednie urządzenia, trzeba jeszcze mieć zdolności i umiejętności. Dziękuję Bartku i pozdrawiam.
  13. Tusz INDIAN INK firmy Talens jest do kupienia w BLIKU, ale on jest na bazie szelaku. Kupiłem cienkopis Sakura japoński podobno odporny na wodę i spirytus. Po tygodniu warstwa twarda, paznokciem nie da się zdrapać. Woda go nie zmywa, chociaż barwi szmatkę, spirytus rusza pod dużym naciskiem, benzyna mniej, a aceton po jednym pociągnięciu. Próbę zrobiłem na puszce po groszku. Gdzieś czytałem o tuszu do szkła odpornym na rozpuszczalniki ale nie mogę tego znaleźć. Czytałem o robieniu farb i sadza daje matową powłokę, zależy w jakiej żywicy jest użyta. Ja będę szukał dalej. Mam 3 tarcze do odnowienia.
  14. Cytuję : "Po powiększeniu 400% z moich pomiarów wynika że np. linia podziałki minutowej ma między 0,18 a 0,22 mm i waha się ona w zależności od miejsca pomiaru (myślę że można przyjąć 0,2 - chyba że Leszek ma mikroskop z podziałką i pomierzy dokładnie ). Ze względu na te minimalne grubości ciężko będzie zrobić ze linia okręgu podziałki minutowej będzie modulować między 0,18 a 0,22 a taki efekt dodawał by niewątpliwie dodatkowego "smaczku". Ze względu na powyższe też poprzednio oponowałem przed możliwością wykonania szablonu z folii (koledze który proponował rozwiązania "kamieniarskie")" Pomysł wpadł mi wtedy do głowy przy podpatrywaniu kamieniarza, jak robi litery, ale w mojej głowie było pusto na temat grafiki wektorowej. Gdzieś kiedyś coś słyszałem... Po takich wyjaśnieniach poddaję w wątpliwość mój pomysł i wątpię, żeby udało się to zrobić, zwłaszcza przy takiej tarczy. Dzięki Romanie, pozdrawiam Jacek.
  15. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Dobra jest. Na wieczór może coś na jazzowo. Polecam Michel Petrucciani, Mały Wielki Człowiek.
  16. JASI

    Naprawcy- oprawcy

    Muszę się przyznać, że to z mojego zegara ten mechanizm, ale to nie moja robota. Ja nie mam na szczęście takich "zdolności". Tak, chodził u mnie jako chodzik ok. pół roku i to w miarę dokładnie, potem kilka lat poleżał w kartonie, aż trafił w końcu do longcase1. Nie wiedziałem o niespodziance z tym kołem. http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176404-mam-taki-zegar/page-1 czwarty post
  17. Mosiądz pokryty piękną patyną, ale te wzorki na tym zdjęciu wyglądają jak nowe.W sumie doczepiłem się środka tarczy, a dyskusja była o srebrzonej tarczy z cyframi.
  18. Przecież na tym zdjęciu wyraźnie widać świeży grawer.
  19. Koledzy po co te złośliwości, zasady zasadami... Każdy ma inny gust. LESKOSOWI podoba się zegar w takiej formie do jakiej długą pracą go doprowadził. Tarantowi podoba się zegar ze świeżym grawerunkiem. Nawet Gosia Yodek przekonała się do papierowej tarczy. Mi spodoba się popękana tarcza w moim Reschu, bo to dodaje mu uroku. Ja osobiście założyłbym starą tarczę, ale jak Leszek woli nową to Jego sprawa i tak zegar jest piękny, i co najważniejsze kolejny uratowany. Gdyby Leszek założył nową tarczę, a wcześniej nie wspomniał o dorabianiu nowej to ktoś poznałby, że jest nowa? Każdy myślałby, że to stara odnowiona.
  20. Pierścień z cyframi jest srebrzony? Nie przyjrzałem się wcześniej dokładnie i myślałem, że też trawiony. Przepraszam ale co miało pójść na części, mechanizm? Zegar wyszedł bajecznie. Kupa dobrej roboty za Tobą. LESKOS JESTEŚ WIELKI.
  21. Pięknie zrobiona skrzynia. W tym świetle "maszkaron" wygląda na uśmiechniętego jakby się cieszył z odnowy.
  22. W ciągu dnia dech zapierała temperatura na zewnątrz, a teraz... Dech zapiera widok tej skrzyni. Ciekawy jestem zapachu tej skrzyni, terpentyna, teraz wosk.
  23. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    U mnie jest tyle... Zegar w tym ustrojstwie nie działa, nie mogę ustawić, ale temperatury aktualne.
  24. W jaki sposób doprowadziłeś ją do takiego stanu? Specjalnie cofnąłem się kilka stron, żeby porównać jak wyglądała przedtem. Rewelacja.
  25. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Czy ostrokrzew nadal poszukiwany?Znalazłem coś takiego, ale w... Londynie. Kiedyś sprzedawali kawałki ostrokrzewu. https://www.chillizet.pl/Styl-zycia/Dom/Dzieki-temu-sklepowi-wiadomo-jak-oblowic-sie-tanim-kosztem-Wystarczy-zrobic-to-samo-3881 Tu kontakt do nich: https://botaniqueworkshop.com/collections/flowers
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.