Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

JASI

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1466
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez JASI

  1. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    A może tak na poprawę humoru...
  2. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Wiem o tym, może źle to napisałem. Ja wyszukiwałem dokumenty z XIX wieku, a przy tym zauważyłem, że są też z 1720, 1740, a potem znalazłem też 1690.Pozdrawiam Jacek
  3. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Postanowiłem wrzucić jako ciekawostkę. Ostatnio przeglądam skany gazet z XIX wieku i natrafiłem na lata 1720, 1740 i zacząłem się zastanawiać, od kiedy są pierwsze gazety. Początek druku można przyjąć ok. 1450, gdzie Gutenberg wynalazł czcionkę i jego słynna Biblia, której jedyny egzemplarz w Polsce znajduje się Pelplinie. Tu też ciekawostka, najcenniejszy egz., ponieważ na jednej ze stron odbity jest ślad przewróconej czcionki. Pierwsze gazety w Polsce to koniec XVI wieku, ale ukazywały się okazjonalnie. Najstarsza gazeta w Polsce i co ciekawe zachowany egzemplarz pochodzi z... 1661 roku. Jest to Merkuriusz Polski Ordynaryjny - pierwsza cyklicznie ukazująca się gazeta w Polsce. Rok 1661 przyjmuje się umownie jako początek gazety w Polsce. Trochę mnie to zdziwiło, myślałem że to może być połowa XVIII wieku, a tu proszę... Pozdrawiam Jacek
  4. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Kiedyś przeszukiwałem forum pod kątem zegarów typu Bracket i tak trafiłem na ten temat, a teraz mi się skojarzyło, że gdzieś go widziałem... Pozdrawiam Jacek
  5. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Czy to ten James Randall sprzed 10-ciu lat? W pierwszej chwili myślałem, że to roczny Werner, ale tu krótkie wahadło... Pewno podatek nie zapłacony i dlatego strzeliło...
  6. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Kurcze dopiero do mnie dotarło... a tyle jeszcze mieli planów...
  7. No to będzie kolejny piękny zegar w kolekcji. Myślę, że przy tego typu zegarach trudno jest ocenić wiek, wiadomo z jakich mniej więcej pochodzą lat, ale dokładnie to pewno się nie da. Chciałbym jeszcze wrócić do Karla Stiffta. Ostatnio dosyć dużo szperam w Deutsche Uhrmacher Zeitung i znalazłem tam w 1917 roku wzmiankę o Nim. Wiedeński zegarmistrz z żelazną ręką obchodził 50-cio lecie pracy... Pozdrawiam Jacek
  8. Wydaje mi się, że dwie bardzo podobne skrzynki są u Ricka Ortenburgera str. 60 i 24Pozdrawiam Jacek
  9. Litzendorf - Bawaria Sitzendorf - Turyngia Tu manufaktura porcelany z 1850 roku założona przez Liebmanna. Jest też "Sitzendorf an der Schmida" w Dolnej Austrii... W żadnej z tych miejscowości nie znalazłem Carla Stiffta. Coś mi nie pasuje w napisie na tej tarczy, przeglądałem różne kroje czcionek i to C i S jakoś nie pasują do siebie. Ładny zegar. Pozdrawiam Jacek
  10. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    https://youtu.be/Djf7WrfyHew
  11. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    A jak Kolega myśli...
  12. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Z tego co zauważyłem to w wiszących jest cofający. OK. Jak UNSIO, to sio, tj. wsio jasne...
  13. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Jeżeli w tym werku jest wychwyt brocota, bo takowe też były, to będzie bardziej inconnu&fils. Pozdrawiam Jacek
  14. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Jeżeli regulacja palet jest od strony tarczy, to ja obstawiam RSM, ale mogę się mylić...
  15. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Polecam Bartka longcase1. Nie chcę dublować zdjęć, to co dorabiał do moich zegarów można zobaczyć tutaj. http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176404-mam-taki-zegar/page-2?hl=+mam%20+taki%20+zegar Polecam Jacek
  16. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Dzięki tej tarczy (pokazanego wcześniej Beckera), udało mi się rozszyfrować napis na mechanizmie Endlera. Ale o tym napiszę kiedyś w innym temacie. Pozdrawiam Jacek
  17. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Mam zdjęcia takiego mechanizmu Myślę, że to jest to samo.
  18. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Tego się spodziewałem, Becker stosował takie wskazówki, piękny zegar, moje gratulacje. Pozdrawiam Jacek
  19. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Dziękuję, chciałem kupić grafitowy, ale spróbuję tego. Pozdrawiam Jacek
  20. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Czy ten militec czerwony to smar litowy, bo jest jeszcze taki z dodatkiem teflonu.
  21. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Dokładnie o tym myślałem, dzięki. Dużo wcześniej też o tym było http://zegarkiclub.pl/forum/topic/47048-linki-z-jelit/?hl=%2Bbig+%2Bcat&do=findComment&comment=1302951 PS Gosiu dziękuję za słowa wsparcia i otuchy. Pozdrawiam Jacek
  22. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Nie tak dawno ktoś pisał na forum o plecionce wędkarskiej, sumowa, przyponowa, są różne kolory, odcienie brązu, różne grubości, tylko musi być okrągła, bo są też płaskie. Nie mogę teraz tego odszukać, najważniejsze, że się nie rozciąga, wytrzymałość ok. 50 kg. Wybierz się lepiej do sklepu wędkarskiego. Mkl1 zwróć uwagę na pisownię, nie REISCH tylko RESCH. Pozdrawiam Jacek
  23. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    LESKOS wydaje mi się, że Cię rozumiem , chociaż ja jestem trochę młodszy i znajduję się w zupełnie innej sytuacji. Styrany kręgosłup, biodro do wymiany, problemy z poruszaniem, no i Mama...Co jakiś czas przychodzi taki dół, że nic się nie chce, ale nieraz wystarczy jakaś drobnostka jakaś iskierka, coś co nas poruszy, jakaś książka, muzyka, film i chce się żyć, odbijamy się od dna. Gorzej jest jak tego dna zabraknie i nie ma się od czego odbić... Myślałem, że taką odskocznią dla mnie będzie dłubanie przy zegarach, ale niestety nie. Denerwuję się i wściekam jak chciałbym coś zrobić, a nie mam czasu, nie mam gdzie i kiedy, a jak znajdę chwilę czasu to już nie mam siły i nic już mi się nie chce. Mam pomieszczenie pod zegarownię 16 metrów kw., ale w obecnej sytuacji nie mam siły tego wykończyć. Chciałbym wiele zrobić, ale co zrobić jak jest się ograniczonym możliwościami i niestety się nie da, a z tego wszystkiego to już nic się nie chce... Przepraszam, że marudzę i pozdrawiam
  24. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    W sumie powinniśmy mieć przez Nie jedno żebro mniej, ale... https://youtu.be/AxhSe3J_l9E Przepraszam, ale widzę, że filmiku odtworzyć nie można, chciałem zmienić na inny, ale mi nie wyszło...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.