Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

JASI

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1466
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez JASI

  1. JASI

    Nasze Budziki

    Fajny zakup, z tym dzwonem pewno będzie głośny.
  2. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    No to mam wytłumaczenie... Zanim do Akry wrzuciłem pierwszy mechanizm, to na próbę zamoczyłem na ponad dobę w stężonej elementy starej lampki elektrycznej. Po wyszorowaniu i wypłukaniu w wodzie miałem takie ładne kryształki. Elementy mechanizmu moczyłem kilka godzin ale tego efektu nie było. Podejrzewam, że to inny stop mosiądzu.
  3. Nie wiem czemu ale nie wszyscy mają tą opcję, ja też nie mam i nad tym ubolewam.
  4. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Myślę, że nie chodzi tu o przekładnie mimośrodowe. Według schematu, który podałeś w pierwszym linku i opisu Podwapińskiego i Bartnika, może to być pospolicie stosowane w mechanizmach zegarowych. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że tak to może wyglądać. PS Przepraszam chodziło o drugi link. Tu przekładnia chodu. Pozdrawiam Jacek
  5. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Czy to tego typu zazębienie?
  6. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    To niestety odwieczny problem, a akurat jak nie ma biletów to są do kupienia najlepsze perełki, nieraz długo wyczekiwane... A co Dyrektor taki niewzruszony, to trzeba Go odpowiednio podejść. Wy kobiety macie na to różne pomysły i swoje sposoby.
  7. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Nie wiem jaka była różnica w cenie, ale jak tak bardzo Ci go szkoda i za nim tęsknisz... Ja bym się zastanawiał nad powtórnym kupnem. I jak by się fajnie czytało, drugą renowację... Pozdrawiam Jacek
  8. Niestety nie udało mi się zobaczyć tego wspaniałego zegara w realu i pewno już go nie zobaczę, ale we wczorajszym poście, który był tu przez chwilę oprócz tego co już wcześniej było, było też coś na co długo czekałem... Nie wszyscy widzieli zegar, zatem pozwolę sobie zamieścić to tutaj. Piękny gest i wspaniała decyzja o przekazaniu zegara na licytację. Pozdrawiam Jacek
  9. JASI

    Nasze Budziki

    Może to przybliży nam postać Pana Marka. https://www.tvsm.pl/video/pasja Filmik z 11.03.2019 Pozdrawiam Jacek Chciałem tylko dodać, że filmik znalazłem u nas na forum http://zegarkiclub.pl/forum/topic/172829-wystawa-budzików-i-zegarów-mechanicznych-z-kolekcji-marka-szajerki/?hl=%2Bmarek+%2Bszajerka#entry2495750
  10. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    A może lepiej coś takiego... https://allegro.pl/oferta/lampa-warsztatowa-z-lupa-powiekszenie-5d-5-6w-8677394733
  11. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Tak, ostatnie kwiatki tej jesieni uratowane przed przymrozkami. Ten żółty to rudbekia , dosyć pospolity kwiatek i biała drobna kaszka z brązowymi listkami, zakwita późną jesienią. A tu jeszcze jeden "żółtek".Pokusiłem się o małą wyliczankę. Ilość postów w Twoim temacie względem ilości postów w całym dziale Zegary, stanowi 8,49%. Jeszcze ilość Twoich postów względem wszystkich postów w dziale Po Godzinach to, 1,82%. Myślę, że to mówi samo za siebie, za kilka lat będzie w Twoim temacie ponad milion wyświetleń. Moje gratulacje, trzymaj tak dalej. Pozdrawiam Jacek
  12. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam Jacek
  13. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Zgadza się, magnolia, a tak wygląda niedojrzały owoc.Po kilkunastu latach pierwszy raz dojrzał jeden. Nie pamiętam jaka to odmiana, ale ma bardzo mały przyrost i często powtarza kwitnienie w sierpniu lub wrześniu. Pozdrawiam Jacek
  14. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Porządkowałem zdjęcia i znalazłem coś takiego... Rok temu, jesienią na jednym z krzewów pojawił się taki owoc... Mała zagadka - z jakiego krzewu jest to owoc? Może ktoś w swoim ogrodzie też miał coś takiego. Pozdrawiam Jacek
  15. A może to jest środa po niemiecku... mittwoch może ktoś sobie zapisał na kartce kiedy podkręcał zegar... może to tylko 26 luty środa...
  16. Kilka razy wracałem do tej karteczki, bo lubię takie zagadki i trudno cokolwiek rozszyfrować. Pismo, jego styl kojarzę z amerykańskim, chociaż w dawnych Prusach ludzie też tak pisali.Jedyne co można przypuszczać to MATSUNAY albo MITKUSAY, ale te słowa chyba nic nie znaczą... Pewno jakiś grafolog by to rozczytał lepiej. Pozdrawiam Jacek
  17. JASI

    KSIĄŻKI O ZEGARACH

    Dzięki bardzo, świetny filmik... Wszystko jasne.
  18. JASI

    KSIĄŻKI O ZEGARACH

    Nie chcę zaśmiecać tego tematu, bo jest o książkach, ale czytając różne ciekawostki o tym zegarze natrafiłem, że ma wychwyt Denisona z podwójnym kołem. Nie natrafiłem na zdjęcie pokazujące ten wychwyt w tym zegarze. Ciekawy jestem działania tego wychwytu, bo z rysunku trudno mi to zrozumieć.
  19. JASI

    KSIĄŻKI O ZEGARACH

    Dziękuję bardzo Drogi Piotrze, na Ciebie zawsze można liczyć. Czyli jednak tak jak podejrzewałem, autor książki był zegarmistrzem, a nie aktorem. Pozdrawiam Jacek
  20. JASI

    KSIĄŻKI O ZEGARACH

    Dawno tu nikt nie zaglądał. Trafiłem w necie na taką książkę Czy ktoś może ma, albo spotkał się z taką, zaciekawił mnie autor John Vernon. Próbowałem znaleźć coś o Nim, ale wyskakuje mi tylko aktor John Vernon, czyżby On był autorem?
  21. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Tak główną rolę zagra Dawid Ogrodnik. Nasz Mod zmienił avatara.
  22. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Za kilka dni do kin wchodzi film IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA z muzyką Leszka Możdżera. Mieczysław Kosz był niewidomym pianistą jazzowym. Tu zwiastun filmu https://youtu.be/1wNEBDHyxkY A tu próbka Jego muzyki https://youtu.be/59khC-2TImo
  23. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Co racja to racja... Może kiedyś się uda położyć politurę na fornir pistacjowy...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.