Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

memento mori

Użytkownik
 • Content Count

  1,065
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by memento mori

 1. Takie dane można wyciągnąć z chrono24. Można podejrzeć rozkład średnic 🙂 Trzeba tylko mieć na względzie, że na chrono24 jest mało zegarków budżetowych. Z reguły są to oferty zegarków powszechnie uznawanych za "luksusowe" i "drogie". Szczególnie z naszej polskiej perspektywy lat 1980-2000 😉 Dla filtrów "męskie" + "1990-2000" jest około 15 tysięcy ofert. 34-36 mm stanowi 30% ofert a 38-40 mm 35% ofert. Dla męskich z lat 1980-1989 jest około 5 tysięcy ofert. 34-36 mm stanowi 45% ofert a 38-40 mm 25% ofert.
 2. Mistrzowie dyplomacji! A w tym przypadku dyplomacja to powiedzieć komuś spierd... w taki sposób, że poczuje wielką radość na samą myśl o zbliżającej się podróży.
 3. Najlepiej kupić PS Plusa na rok w postaci kodu w znanych sklepach (pierwsze dwa) za ok. 200 zł: https://www.ceneo.pl/24054427;0280-0.htm Można też lojalnie na OLX lub Allegro poszukać ofert, ale wtedy fizycznej karty zdrapki z kodem, są zazwyczaj po ok 180 zł.
 4. Przypomniała mi się pewna praca studenta na egzaminie: "dla ułatwienia przyjąłem π = 5"...
 5. Nowy Sub ma realnie 41 mm a DJ41 ma realnie 39.2 mm. Dodatkowo mniejsza o 20-25 g waga oraz bardziej smukła i niższa koperta powoduje, że zegarek musi się nosić wygodniej i wyglądać na zauważalnie mniejszy.
 6. Ja tam widzę zawieszkę w kształcie kolibra za złotówkę 🤪
 7. Właśnie. Dla pewności poszukaj byłych lokatorów tamtego właściciela i wypytaj czy jest w porządku. Będziesz niemal pewny, że nie ściemnia. A dla 100% pewności jeszcze właściciela poprzedniego mieszkania tych byłych lokatorów.
 8. Znający Psi Patrol (rodzice małych dzieci), wiedzą, że to suknia z Chickalettą 😂
 9. Argumentacja w tych "przeprosinach" jest bardziej żenująca niż sam post 🤮 Właścicielem sklepu Od Czasu Do Czasu jest znany nam @Władek Meller jeden z założycieli KMZiZ oraz były redaktor naczelny "Zegarki i Pasja". Domyślam się jednak, że to nie on jest autorem postu tylko jego pracownik odpowiedzialny za konto FB. Niestety adekwatne okazuje się powiedzenie "pańskie oko konia tuczy". Nie wierzę, że skończy to się inaczej niż przeprosinami z prawdziwego zdarzenia pod okiem Władka.
 10. Gdyby nie cena 1655 lub gdyby zrobili reedycję 1:1 to byłby dla mnie najfajniejszy Rolex. Explorer II jest już kompletnie innym zegarkiem (proporcje, bezel, tarcza), ale ta pomarańczowa wskazówka i na szczęście brak ceramiki dodaje mu trochę nostalgicznych nut. To ostatni z toolwatchy w ofercie marki. Niech się nosi. 🙂 https://www.ablogtowatch.com/which-rolex-buy-submariner-explorer-ii-watch-comparison-review/
 11. Nie wiem co to za magiczna farba była, ale z moich obserwacji wynika, że z 1/3 egzemplarzy ma babola z tą linia odcięcia, w 1/3 jest akceptowalnie, a dopiero reszta jest ok.
 12. Koniec roku to specyficzny okres rabatowania w wielu firmach, nie tylko z branży jubilerskiej 😉
 13. Chyba piszesz o czasach do 2018 r. Nie wiem po co obecnie mieliby dla kogoś z ulicy rabatować na 20% model BB41 czarna tarcza + bransoleta jak go mało kiedy można zobaczyć na półce, a jeśli wystawią to taki, który jest do odbioru i ma etykietę "rezerwacja". Co innego inne kolory na paskach.
 14. Base is ace! 😀 Świetny! Bezpiecznej zabawy 🙂
 15. Kamper jest fajny jeśli kupujesz sobie kilkulatka w idealnym stanie w miarę dobrej cenie, zjeżdżasz sobie Europę prze rok lub dwa i później sprzedajesz praktycznie za tyle samo. Rodzice moich kilku znajomych (3 pary) zrobili taki ruch i byli zachwyceni. Sam tak planuję zrobić 🙂 Jeśli dana sytuacja rodziny (DG, etaty, szkoła etc.) powoduje, że kupiony kamper będzie używany przez 6-8 tygodni w roku to IMO nie ma to sensu. Podobnie wynajem 2-3 razy w roku po 2 tygodnie - cena zrówna się z hotelami/airbnb. Zanim uwierzy się w tę "wolność" w kamperze wynajętym na 10-14 dni lepiej porozmawiać z ludźmi z doświadczeniem.
 16. Pomimo katalogowych 50h, strzelam 🤠 że w rzeczywistości będzie to ok. 62-64h, a przez około 55-57h będzie trzymał precyzję chodu METAS (od 0 do +5s).
 17. Jak nie pykło to punkt dla Ciebie. Dla mnie kolekcja chaotyczna, dla Ciebie ciekawa, więc życzę żeby przetrwała próbę czasu, ale jesteśmy tu gdzie jesteśmy, więc nie oszukujmy się, ten skład bez zmian nie przetrwa do końca roku nawet. 😜 Co do Moona i mainstreamy to nadal sądzę, że to brzmi jak "Nie, nie kupię Maserati ponieważ to bardzo oklepany wybór wśród włoskich sportowych samochodów" 😉
 18. Rowerem? Ha! Mamy Cię! ...Panie Sławku szybko, szybko... 😆
 19. I dlatego też, te zniknięte Roleksy zewrą jeszcze bardziej nasze szeregi! 🤠
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.