Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Callahan

Użytkownik
 • Content Count

  779
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4247 Guru zegarmistrzostwa

About Callahan

 • Birthday 09/06/1972

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lublin
 • Hobby
  zegarki, filmy sci-fi i... zegarki.

Recent Profile Visitors

1175 profile views
 1. Callahan

  Twoja kolekcja!

  Piękny zestaw 🤩👍.
 2. Przewiń kilka stron do tyły, trochę informacji na temat Błyskawicy już podano.
 3. Takie statystyki nie mają większego sensu, jak sam zauważyłeś. Można też przeliczyć np. po kursie dolara. Oficjalna (państwowa) cena w tamtym okresie to 3,33 zł czyli 1862 dolary, co daje po przeliczeniu po aktualnym kursie ponad 7300 zł, natomiast kurs czarnorynkowy wynosił około 150 zł, czyli 41 dolarów a to daje około 160 zł w chwili obecnej . To były zupełnie inne czasy i inne realia (co całkiem dobrze pamiętam). Odniesienie wartości zegarka do średniej płacy (co jak sam wyliczyłeś) też jest dość złudne, ale jednak daje pewien pogląd, że na taki czasomierz trzeba było pracować prawie dwa miesiące. Ceny zegarków w tamtych czasach wahały się od kilkuset złotych do około 1500 zł, jeśli chodzi o zegarki radzieckie i niemieckie (NRDowska Ruhla), a np. takie: Lanco nurek kosztował około 3800 zł, Cyma Conquistador około 5700 zł a Omega Geneve (z polskim kalendarzem) 8700 zł.
 4. Zgadza się, w chwili obecnej (odnosząc do średniego miesięcznego wynagrodzenia), to by było ponad 11000 zł. Tani nie był.
 5. Szczerze mówiąc, ten zestaw trafił do mnie z zaskoczenia. Kolega z pracy przyniósł, wiedząc że trochę interesuję się zegarkami, żebym zerkną czy jest to coś warte. Zegarek był zakupiony przez jego ojca i prawie całe 50 lat przeleżał w szufladzie. Po szybkim sprawdzeniu oryginalności u zaufanego zegarmistrza, zakupiłem to cacko . Tu faktycznie muszę przyznać, że jak jakiś zegarek wpadnie mi w oko to cena nie gra roli. I chyba moi drodzy macie rację, sprzedać zawsze zdążę . A może to będzie impuls do zbierania takich trochę starszych zegareczków .
 6. Dziękuję bardzo . Zestaw faktycznie wspaniały, ale nadal biję się z myślami czy go sobie zostawić 🤔.
 7. Taka perełka dzisiaj dotarła , 50-cio letni Admirał. Komplet dokumentów, oryginalne pudełko i pasek. Zegareczek na chodzie, wymaga jedynie nasmarowania. Cacuszko . Wprawdzie kompletnie nie moja bajka, ale chyba zostanie w kolekcji.
 8. Aż ślinka leci 😁. A zegareczek naprawdę piękny 😀👍.
 9. Callahan

  Twoja kolekcja!

  Za oba wspaniałe życzenia gorąco dziękuję 😀👍.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.