Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Waldi011065

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

About Waldi011065

 • Birthday 10/01/1965

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Karkonosze
 • Hobby
  zegary, motocykle
 1. Jak czytam wypowiedzi to się utwierdzam, że jednak to nie jest takie proste jakby się wydawałoby. Trzeba mieć wiedzę i doświadczenie, znać zegary. Mogę dodać od siebie,że mechanizm do transportu zegara wyjmowałem sam i deska mocująca nie była wyjęta tylko sam werk i tak dostarczony do zegarmistrza, który zdziwił się gdzie deska? Chciałem głębiej przesunąć tarczę ale zegarmistrz mi powiedział to co Wy, że będzie źle to wyglądało. Poczekam na przyjazd kolegi bo sam tego nie ogarnę za dużo niewiadomych odnośnie gongu, mechanizmu jego poprawnego ustawienia w skrzyni oraz długości pręcika z młoteczkiem. Dla osoby , która ma wiedzę spojrzy i wie co i jak ☺️
 2. Kinol- Zegar naprawiał zegarmistrz Józef Kubieniec z Kowar, deska jest przykręcona oryginalnie i wg mojej oceny od lat nikt jej nie ruszał resztę widać na foto
 3. PM1122- Tak jak piszesz po włożeniu werku do skrzyni młoteczek był nie odgięty i pracował na sucho obserwując go raczej jest to normalna praca podnosi się i opada prawidłowo nie zauważyłem aby opadał poniżej sprężyny gongu, zatrzymuje się w pozycji opadania nie podnoszenia czyli wg tego co piszesz OK. Dziś jeszcze będę próbował powalczyć z nim żona się śmieje, że wali jak bęben ☺️ .
 4. Nie wiem czy wdać to dobrze na filmiku ale młoteczek podnosi się niewiele do góry tak ma być? Może jeszcze bardziej go przesunę w prawo bliżej środka dalej od śruby?
 5. Hm, jest to możliwe kupiłem zegar od starszych ludzi żal mi było ich i zegara, który marniał przekładany z pokoju do przedpokoju i w końcu na strych. Pomogłem jemu i rodzinie której doskwierał brak finansów. Zegar nie był na chodzie werk po wyjęciu też mnie zastanowił mocno wygięty pręt z młoteczkiem ale myślałem, że tak ma być, nie mama doświadczenia. Dowiedziałem się, że chcieli go uruchomić ale trudno o dobrego zegarmistrza. Mój zegarmistrz rozebrał wyczyścił, nasmarował i brakowało 1 części zapadki blokującej bicie zegara czyli po naciągu wag bił i pracował tak to zrozumiałem. Część została dorobiona i pracuje. Ale kto wie jak na prawdę było zanim trafił w moje ręce, może i ktoś zamienił tą część o której wspominasz na zdjęciu chociaż mój zegarmistrz nic o tym nie mówił ale też nie widział werku w skrzyni. Nie wiem czy jego przyjazd coś zmieni pomoże. Wysłałem mu zdjęcia i twierdzi, że wystarczy dogiąć młoteczek i będzie bił. Owszem bije ale jak?
 6. OK, dziś już daję luz jutro zrobię próbę i dam znać.
 7. LESKO- Czyli odkręcić tą śrubę i odwrócić spiralę w dół? Dodatkowe fotki gongu...
 8. PM1122- Sama skórka ma się dobrze o ile to mój pogląd jest prawie płaska - kwadrat nie ma szpica, czubka jak młotek, nie wiem czy tak ma być czy ma mieć szpic?
 9. tarant- Po odebraniu werku od zegarmistrza i zamontowaniu do skrzyni miałem te same odczucia co Ty, dlaczego jest tak oddalony mechanizm od gongu? Chciałem przesunąć półkę z mechanizmem w głąb skrzyni myślałem, że może celowo ktoś to zmienił aby np wyłączyć bicie? Wtedy waga wisi w ustalonym miejscu a młoteczek sobie pyka nie bijąc w gong. Ale tak być nie mogło bo po takim przestawieniu pułki z mechanizmem byłyby ślady po śrubach trzymających półkę a ich nie ma? drewno całe brak śladów przestawiania czegokolwiek, wszystko w oryginale jest, czyli tak było. PM1122- próbowałem, niżej wyżej skrócić dystans na spirali, wydłużyć, młotek wyżej niżej i wychodzi tak seee.... ustawiłem optymalnie najlepiej jak można ale to jest tylko moja ocena ????.Nie próbowałem przesuwać samego młotka na jego mocowaniu do przodu bądź w tył to coś zmieni?
 10. Kiniol- skrzynia zegara jest oryginalna , zegar kupiłem od rodziny u której stoi od pokoleń tak wynika z relacji właścicieli, poddałem ją odświeżeniu umyłem i odnowiłem, pokleiłem spód skrzyni. są małe ubytki forniru ale na okrągłych przestrzeniach i na razie odpuszczam naprawę ( nie mam doświadczenia w uzupełnianiu forniru na zaokrągleniach). tarant-młoteczek na gongu wygląda na oryginalny. Wymontowywałem mechanizm ze skrzyni do transportu u właścicieli wyglądało to jak od lat nie ruszane w oryginale, ale kto wie... co kto ...właściciel zapewniał, że gong ma piękne brzmienie. Miejsca montażu gongu jak i sam gong wyglądają na oryginalne, brak dodatkowych otworów czy śladów odciśnięć w drewnie, które by były gdyby coś ktoś wymieniał. W czasie odnawiania skrzyni na pewno bym zauważył.
 11. I filmik jak bije gong. VID_20200531_124804.mp4
 12. Witam serdeczne. Mam prośbę o pomoc w ustawieniu gongu spiralnego zegara stojącego Gustav Becker. przeczytałem wątek i mam wątpliwości czy na tym gongu jest dobre ustawienie. Dodam fotki to będzie łatwiej o pomoc. Mechanizm był wyjęty ze skrzyni, poddany renowacji przez zegarmistrza kwestia gongu to moja robota założony do skrzyni prze ze mnie i po wielu latach postoju uruchomiony. Gong jakby przytłumiony, dominuje dźwięk puknięcia stuk młotka skórzana część młotka wygląda OK. Co można poprawić, a może w tym typie tak ma być? Tak wygląda gong po mojej regulacji.
 13. Szukam właśnie takiego zegara, najbardziej chodzi mi o uczciwość sprzedającego, zegar ma być na punktualnym chodzie, sprawny nie składak każda część od innego zegara, mile widziany przegląd zegarmistrza i oliwienie .
 14. Waldi011065

  Poszukuję

  Kupię zegar stojący okolice Dolnego Sląska Kowary, Karpacz lub z dowozem jak jest taka możliwość. Proszę o propozycje, każdą rozważę .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.