Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wieniek1410

Użytkownik
 • Content Count

  204
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

72 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mazowsze

Recent Profile Visitors

170 profile views
 1. Tak na chłopski rozum: Regulator ustawiasz tak, aby taktowanie wynosiło 18000 bph (inaczej 5 Hz), oczywiście jeśli akurat ten model ma takie właśnie taktowanie. Uchwyt ustawiasz tak aby amplituda drgań (czyli wychyleń koła balansu) była symetryczna, czyli aby zegarek robił jednostajne Tik/Tak, ale do tego ustawienia trzeba mieć ucho muzyka lub przyrząd (np timegrapher) Tutaj jest filmik wyjaśniający
 2. Najważniejsze że zegarek ożył i że Ty jesteś zadowolony, w końcu o to chodzi aby hobby sprawiało przyjemność.
 3. Fajna, i fajnie że się oryginalna luma zachowała.
 4. To fakt, najważniejsze powinny być tarcza i wskazówki.
 5. Chcecie drogę oświetlać tymi zegarkami ? Mój świeci lepiej niż okrzyczany Citizen. Fakt na tarczy jest inna luma (słabsza i zielona) niż na bezelu (turkusowa), ale i tak daje radę. Noszę i cieszę się nim jak narazie.
 6. Rakieta "multi" ma szkiełko półokrągłe, takie jakby soczewkowe, patrząc z boku, tylko minimalna krawędź boczna jest. Średnica wynosi o ile pamiętam 362.
 7. Tak, tak, przypomniałem sobie że odginałem te blaszki, ale niepotrzebnie bo to tylko pierścień pośredni był, a ramka na wcisk. Dlatego edytowałem chwilę wcześniej swój poprzedni post.
 8. Wczoraj też podobną czyściłem. Powiedzcie, ten żółtawy kolor jest naturalny, czy to wynik przebarwienia lakieru bezbarwnego związanego z wiekiem zegarka. Tak myślę że w nowym mogło to być bezbarwne (tarcza srebrna) a potem po prostu pożółkło, dobrze myślę ? PS Co do Majaka, trzeba odgiąć te 4 blaszki i zdjąć ring, potem zejdzie szkło, potem nakrętkę na wskazówkach i wskazówki. Rozbierałem jakoś w lato swojego, tyle że mam w drewnie a nie w krysztale, ale mechanizm, tarcza i wskazówki są te same. Edycja Jednak tych blaszek nie trzeba odginać, sprawdziłam teraz, ramka szkła schodzi ręką.
 9. Przecież to jest ruski werk, logo Poljota jak wół jest na zdjęciach. Aaa, rozumiem, w/g napisu powinno być Seiko..
 10. Aż mi się odechciało na swoje Kamy patrzeć
 11. Wygląda jak pierścień od timera do gotowania jajek Albo pierścień odległości z jakiegoś obiektywu.
 12. Takie cudo mam. Anmiz, 17 Jewels, Water resistant, Swiss Movt. Kupiony jakieś 25 lat temu na Stadionie 10-cio Lecia, nie użwany. All stanless steel, szkło plastikowe chyba, 36mm b/k. W środku siedzi manualny Sonceboz ES 95 (21600 bph) Taki niby szwajcar, więcej o producencie tutaj: https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.clarowatch.com/family_heritage2.html&prev=search&pto=aue
 13. To nie paier, to ręcznik kuchenny, papierowy, podłożyłem żeby do światła były tarcze skierowane, bo poziomo za cholerę nie mogłem tego sfotografować To są nówki wskazówki, tyko nie wiem kto je produkował bo są tłoczone z cienkiej blaszki i są takie lekko wypukłe , a nie zupełnie płaskie jak fabryczne. To jest goły mosiądz lub brąz, tyle że z lekką patyną , kupiłem jakiś czas temu tu na forum 10 kompletów. Mówisz żeby założyć oryginały ?, może Masz do sprzedania czarne, aktualnie 3 komplety potrzebuję (bo poza tymi dwoma zegarkami ze zdjęcia mam jeszcze około 30-40 sztuk do odbudowy/skompletowania/serwisu) Co do oksydy, to raczej musiały by być wskazówki stalowe, bo mosiądz to raczej popłynie ??? W ostateczności walnę sprayem na czarno, albo kupię taki "ala anodowanie na granatowo"
 14. Piękna tarcza. Dobry pomysł z tym zdjęciem bez szkła, ja dzisiaj reanimowałem dwie sztuki, ale zdjęcie wyszło jakbym kalkulatorem zrobił W sumie 6 godzin siedziałem, 3 razy wysłuchałem tego (polecam) PS Jak zabarwić wskazówki na czarno, malować czy jak ???
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.