Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wieniek1410

Użytkownik
 • Content Count

  226
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

81 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mazowsze

Recent Profile Visitors

222 profile views
 1. Zjechał na 700, mięknie https://www.olx.pl/oferta/mega-zegarek-kolekcjonerski-moskwa-1980-CID87-IDICN5A.html#14b81b3c4d
 2. Czyżby ktoś z forum dzwonił i negocjował cenę ? PS Wczoraj było 7 tysi, dzisiaj 5 tysi, a teraz licytacja od tysiaka, gość robi postępy.
 3. Jedyny w takim stanie na świecie, 40 lat w sejfie bankowym leżał https://www.olx.pl/oferta/mega-zegarek-kolekcjonerski-moskwa-1980-CID87-IDICN5A.html#14b81b3c4d
 4. Są na 2414, coś około 42mm, koperta niby okrągła, ale poszerzona na boki.
 5. Kręć powoli i sprawdzaj, a najlepiej zainstalować aplikację na telefon i codziennie na niej sprawdzać odchyłkę dobową, Watch Check (na androida)
 6. Na zdjęciu widać blaszaną sprężynkę która dociska oś sekundnika. Nic tam siłowo nie rób, to jest bardzo delikatne.
 7. No tak, 18 kamieni to 2209, więc sekundnik ma 0,22 mm
 8. Niestety, Slava ma 0,13 mm, 4 setek nie wciśniesz, chyba że na prasie hydraulicznej (ale zegarmistrz już jest w stanie rozwiercić z 0,13 do 0,17)
 9. 2414A, osie wskazówek masz: Godzinowa - 1,40 mm Minutowa - 0,88 mm Sekundnik - 0,17 mm I tak patrzę że raczej od niczego nie dopasujesz poza Wostokiem (chyba że z Pobiedy/Zima z centralnym sekundnikiem, tam jest 0,18, można lekko ścisnąć. Można też iść z tym do zegarmistrza, coś dopasuje, ewentualnie ma czym rozwiercić mniejszą. W werku 2409 (to samo tylko bez kalendarza) sekundnik wygląda jak na fotce, widać że ma w środku tulejkę, z rozwalcowaną krawędzią .
 10. To pozostałość po wskazówce, sama tulejka została, musisz ją zdjąć i dopiero założyć nową wskazówkę. Gdybyś powiedział jaki tam jest werk, to sprawdzę od czego by pasowała wskazówka sekundnika (mechanicznie, nie wizualnie) Prawie każdy werk ma inne średnice wszystkich wskazówek, godzinowej, minutowej i sekundnika.
 11. Jeśli to ma werk 2414A, lub 2214, to tam idzie normalna wskazówka, składająca się z blaszki i rurki. U Ciebie widocznie odpadła blaszka a pozostała rurka nasadzona na oś sekundnika. PS Dla werku 2214 oś sekundnika ma 0,22mm Dla werku 2414A oś ma 0,17mm
 12. I tak trochę "zmądrzałem", na początku to jeszcze notowałem odchyłki chodu, ale po zapisaniu kilkunastu kartek A4 w końcu dałem sobie spokój z analizowaniem i codzienną regulacją Teraz tylko niektóre sprawdzam, i to na takiej fajnej aplikacji na smartfona (chociaż pisać już nie trzeba).
 13. Tak się właśnie zorientowałem że minął rok jak zarejestrowałem się na Forum. Szukałem opinii o Citizenie eco drive (którego w końcu kupiłem), ale coś mnie podkusiło i zajrzałem tutaj, na "Zegarki Rosyjskie i Radzieckie". Sprawa wygląda obecnie tak, że Citizen leży w pudełku a ja codziennie po pracy i obiedzie nakręcam 60 sztuk ruskich zegarków . Nie wiem co to dalej będzie Pozdrawiam wszystkich 🍺
 14. Przyszła mi paczka z gratami z aliex (narzędzia do zegarków), prawie 3 miesiące, jakaś masakra, ale dobrze że w ogóle przyszła Naklejki na paczce to, "Fastpro sp zoo", pod spodem inna naklejka "Polska grupa pocztowa" , "żółtych" naklejek brak. Nie ma szans aby dojść gdzie to jeździło do tej pory
 15. Wieniek1410

  MOTOCYKLE

  Ja nie jeżdżę, ale za to rozbieram i składam codziennie (no, chyba że przepychanie po warsztacie się liczy, to pewnie z kilometr zrobiłem )
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.