Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wieniek1410

Użytkownik
 • Content Count

  286
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

222 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mazowsze

Recent Profile Visitors

406 profile views
 1. Ja używam Clock Tuner https://play.google.com/store/apps/details?id=com.athumbsoft.pendulumtuner&hl=pl&gl=US Co prawda nie pokazuje amplitudy balansu (to już na oko widać mniej więcej jak balans pracuje), ale pokazuje ładnie na wykresie chód zegarka oraz bit error. Aplikacja do pełnego działania jest niestety płatna, ale coś kilkadziesiąt zł tylko (już nie pamiętam. Jako czujnik do aplikacji używam mikrofonu z zestawu słuchawkowego od telefonu (całe słuchawki podłączam a mikrofon wkładam w kawałek pianki z wyciętym otworem i na tym kładę zegarek). Oczywiście nie jestem zegarmistrzem, trochę dłubię bo nie bardzo jest komu oddać do naprawy/przeglądu.
 2. Balans powinien ruszać już po pierwszym lekkim pokręceniu koronką, tak jak w tej Newie. W poprzednich zegarkach kiepsko to wyglądało, myślę że robisz błędy w smarowaniu, tzn dajesz za dużo oleju i pewnie smarujesz łożyska osi kotwicy (nie powinno się ich smarować, bo spowalnia to mechanizm). Palety kotwicy powinny być smarowane, ale dosłownie mikroskopową ilością oleju, tak na połowę powierzchni kamienia. Szacunek że ci się chce grzebać, jesteś młody, masz dobry wzrok. Ja nakupowałem narzędzi, ale męczę się z okularami, lupami i latającymi łapami 😉 Zainwestuj w dobre narzędzia, to zawsze się zwraca i bardzo ułatwia pracę, przydała by się też jakaś aplikacja na telefon (na początek), abyś widział amplitudę pracy balansu czy odchyłkę tzw "Bit error", czyli ustawienie kamienia wychwytu względem kotwicy (jak wymieniasz włos, to koniecznie trzeba to ustawić) Powodzenia życzę i trzymam kciuki za Twoje postępy 😉
 3. Raketa jak na zdjęciu, brak sekundnika, ośkę widać ale nie wystaje. Pytanie, czy ten werk powinien mieć dłuższą oś sekundnika , czy może sam sekundnik jest inny (z długą tuleją wchodzącą głębiej w koło minutowe). Zmieniałem tą oś bo myślałem że jest ułamana, ale ze zwykłej 2609 (bez kalendarza) i nic to nie dało, też nie wystaje ponad koło minutowe. Chcę ten zegarek ogarnąć do noszenia, chodzi bardzo dokładnie a i stan wizualny dobry.
 4. To myślałem ze Poljot młodszy ;-) Co do kufrów, to mają tylko znaczek Kawasaki ;-) Ale to nie ten temat.
 5. Trochę politycznie niepoprawny, ale trzeba go rozruszać.
 6. Zazwyczaj Łączność, ale w tym przypadku czort ich tam wie.
 7. Takie mosiężne zegary to robili masowo prywaciarze w latach 90-ych, do kompletu ze świecznikami, popielniczkami, żyrandolami i co tam im jeszcze do głowy wpadło. Sam miałem tego z 10 kg, bo kumpel pracował w takiej właśnie prywatnej odlewni 😉 W tych zegarach lądowały zazwyczaj Slavy lub jakieś bliżej nieokreślone kwarce.
 8. @zadra, ale ja nie sprzedaję zegarków, ani jednego jeszcze nie sprzedałem
 9. Znowu na miejscowej wyprzedaży byłem, podróżny Jaz i Slava 21 jevels. Zegarki w ładnym stanie, Slava jeszcze nie otwierana i prawie nie noszona. Oba nakręcone na maksa, nie chodziły Pięć minut i oba działają, koszt 50 zł za dwa, cieszę się
 10. Wskazówki mogą być oryginalne, kształt się zgadza, tylko powinny mieć wypełnienie (białe lub czarne, zależy od koloru tarczy)
 11. Chyba Incablocka zapomnieli zamontować ? 😉
 12. Piękny stan, chciał bym też takiego mieć w kolekcji. Może kiedyś się trafi.
 13. Heh, za francuza dałem 50zł, bo nie chciałem z pustymi rękoma wracać, Sławy były już przy samym wyjściu, cudem zobaczyłem kawałek tej czerwonej. Teraz mi cyka na półce 9 sław, jeden Majak i ten Jaz francuski, normalnie jak w ulu :-) Raketa trafił na półkę do sypialni, bo jej w ogóle nie słychać ;-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.