Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wieniek1410

Użytkownik
 • Content Count

  427
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

419 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mazowsze

Recent Profile Visitors

507 profile views
 1. Były z segerem, były i z blaszką, zależnie od typu koperty (mam ze dwie Rakety z blaszką)
 2. W sumie to i cały czołg można przywieźć, byś miał zegarów a zegarów 🙂
 3. Inne mam, bardzo podobne Zim, Pobeda, ale uszy mają inny kształt, są proste, a w tej po zewnątrz lecą po skosie.
 4. Taka tarcza była i w normalnych 17 kamieni. Jednak w 17J była trochę inna. http://slavnyhans.pl/poljot-czerwony-rzymskie-indeksy/
 5. Bo on cały ze złota jest, dlatego mogłeś nie widzieć. Facet spawał rurociąg i tam go kupił.
 6. Ja mam na takim samym mechanizmie, tylko nakręcany pokrętłem z przodu. Postawiłem na regale w sypialni, jako normalny zegar. Tak go doregulowałem że robi ostatnio jakieś ułamki sekundy na dobę (-0,2 s do +1,8 s ) No i mój lumy nie ma.
 7. Kumpel do mnie w piątek rano wpadł, do roboty, chyba specjalnie żeby mnie wk...ć . Przyniósł takie oto cudo, ale już żeby mi sprzedać to nie, pokazać tylko, czy ładny. Zegarek po ojcu, założony pewnie z kilka razy, albo wcale. Wklejam jako ciekawostkę, i może jak ktoś ma, to dla porównania kompletności oryginału (bo ten jest z pierwszej ręki i nigdy nie otwierany)
 8. Moskwa, to taka miniaturka, a w tej Pobiedzie chodzi o to że szkiełko ma średnicę może z 1 mm mniejszą niż koperta. To taki 'guziczek" jest 😉 Pierwszy raz taki zegarek widzę (z radzieckich)
 9. Wszystko się nie zgadza. To jest stary Poljot 16 kamieni, z tarczą niewiadomego pochodzenia (może od Błonia, a może jakiś kartonik pomalowany), wskazówki nie wiadomo od czego (choć podobne do błoniowych), podobnie jak koronka.
 10. Właśnie skończyłem maluszka (29,5mm) Czystopol, 54 rok.
 11. Kużwa, czy ja jestem jasnowidzem, dwie osoby pokazują dwa zegarki, fakt cerata chyba ta sama 😉 PS Czyli wsadziłeś jakiś podolny pierścień, pewnie z Pobiedy i też pasuje ?
 12. Chodzi o to że R to Rossia, więc dopiero po rozpadzie ZSRR było stosowane, W 21 wieku też masz stosowane R nawerkach. SU bili w wersjach na eksport, przed i po rozpadzie ZSRR, rozumiesz różnicę ??? 😉 I ja cały czas odnoszę się do Rakety kol. Kriser.
 13. Teraz pytanie czy z Pobedy pasuje do Rakety. Otwór w środku powinien być taki sam, bo oba mechanizmy to 26xx, ale nie wiem jak po zewnątrz. Trzeba by zmierzyć średnicę wewnętrzną koperty w tej Rakiecie, od strony dekla. Mam kilka takich balszek, nie ma problemu. A w ogóle to pokaż kopertę z boku i z góry, może bym ładniejszą miał. Koperta moja ma wewnątrz 29,8mm, jak masz mniej to blaszka nie wejdzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.