Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wieniek1410

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mazowsze

Recent Profile Visitors

39 profile views
 1. 70 lat rewolucji, na tarczy masz jego (krążownik Aurora)
 2. Jesteś pewien że Sputnik miał zawsze Incablok ? Przecież to jest normalna Kama, koperta, werk, nawet wskazówki takie same są w Kamie. Jaka jest w ogóle pewność że to nie jest Kama z założoną współczesną tarczą do Sputnika ?
 3. Ładna, mam takie 3 ? Czyściłeś tą tarczę, czy byłą w takim stanie ? Z moich trzech może jedna się nadaje do pokazania.....
 4. Można też przestawić strefę czasową, godzinę w lewo lub w prawo, w zależności od potrzeb, i problem z głowy ? Proponuje poczytać instrukcję, tam jest wszystko opisane: http://www.citizen.pl/uploads/media/product/43e8e3a25534c28e073d5a4cafb55d8b.pdf
 5. Można wyłączyć samą aktualizację czasu letniego (na cyferblacie znaki SMT On i Off)
 6. Piękna ta miedzianka, też poluję na taką. Mam pytanie, czy te Pobiedy z Petrodworca w kopertach z odstającymi uszami wychodziły z zakręcanym deklem ? (czy w ogóle były jakieś z zakręcanym deklem ?) Czy były na werkach innych niż 15 kamieni (np 16 kamieni) ?
 7. W końcu jakiś ładny zegarek kupiłem ? 01-56, nie używany jeszcze.
 8. Takie pytania: 1. Czy jest (a jeśli jest to jaka) różnica w długości osi balansu w zegarkach Kama, między wersją z antyudarem, a wersją bez ? 2. Koło balansu ma wkręty, w układzie 1, 1, 1, itd, czy mogę założyć balans (o ile w ogóle pasuje długość osi) od np Pobiedy z wkrętami w układzie 1,3,1,3, itd ?
 9. Sekundnik w tej Wołnie wygląda na założony z Atlantica Varldsmastarur'a , akurat szukam takiego, więc mi się w oczy rzucił. https://imged.pl/cudowny-stalowy-atlantic-varldsmastarur-6151591.html
 10. A średnic szkiełek dalej nikt nie pamięta ? ;-)
 11. Subkolekcję można zebrać, ale teoretycznie może być tego dużo ? Mamy 17 wzorów tarcz, każdy zegarek może mieć antyudar lub nie i występować w obu rodzajach kopert okrągłych (w zaciskanej bez udaru i w zakręcanej z udarem lub bez) Daje nam to 17 x 3 = 51 kombinacji, i teoretycznie wszystkie one są prawidłowe. Dochodzi jeszcze 3 modele w kopercie ośmikątnej i mamy w sumie 54 warianty Kamy ? PS Może pamiętacie rozmiary szkiełek do kopert okrągłych (z kapslem i z deklem zakręcanym) ???
 12. Najbardziej za podróbką przemawia to że pole pod sekundnikiem nie jest zrobione na prasie, ale jest wyfrezowane mechanicznie z całości materiału (z drugiej strony tarcza jest w tym miejscu gładka) Kupiłem ją niejako przy okazji, kupując tarczę do Pobiedy z centralnym sekundnikiem (tamta to akurat oryginał, minimalnie używany, jak nowy). Dzisiaj tak przeglądałem swoje Kamy (mam narazie 7 sztuk, w sumie wszystkie do roboty), powiem Wam że są jaja nawet z kopertami. Ktoś wcześniej w tym temacie wspominał że są jakby dwie odmiany koperty zakręcanej, i jak się dobrze przyjrzeć to faktycznie pierścień (zatoczenie) pod krawędzią szkiełka są niższe i wyższe, nie dużo, ale różnica jest. Z uszami to już w ogóle są jakieś jaja, 5 sztuk zakręcanych porównywałem i praktycznie każda ma minimalnie inne uszy, oni to chyba ręcznie szlifowali (pewnie w poniedziałki i po wypłacie robili to mniej dokładnie ?)
 13. Nie wiedziałem że "malowanki" wychodziły z lumą i były obrabiane mechanicznie, bardziej mi to wygląda na post sowiecką produkcję.
 14. Taką tarczę zdobyłem jak na fotce. Były takie oryginalnie, czy to jakiś nowszy wyrób ? Szukałem w necie i kilka zdjęć z taką tarczą znalazłem, np tu: http://www.netgrafik.ch/civil-watches23.htm https://russian-watches.it/2018/01/21/kama-оформление-iii/ Porównując do odmiany III, to Jest trochę inna czcionka, inne indeksy na sekundniku, frezowane pole pod sekundnikiem (z lekkim gliszowaniem ?)
 15. W Slavie w obie strony, sprawdzałem z ciekawości u siebie. Mam inne pytanie, jak się wyjmuje wałek naciągu, to koronka ma być w trybie nakręcania czy ustawiania (wciśnięta, czy wyciągnięta). Pytam bo wyczytałem oba sposoby jako poprawne (tylko się nie śmiać, dopiero zaczynam walkę z mechanizmami )
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.