Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

DamianWW

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    59
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez DamianWW

  1. Makroekonomia prognozuje umocnienie się złotego w Q1 2023 do poziomu +-4,4 za EUR więc realnie ceny powinny spaść. Rolex i tak konserwatywnie podnosi ceny np. w porównaniu do Omegi. Z drugiej strony jak podniosą od 1 stycznia to niektóre modele np. Explorer II można będzie kupić z drugiej ręki nowego albo prawie nowego w oficjalnej cenie Rolexa.
  2. Szukając divera na codzień do obijania jako substytut Omegi zdecydowałem się na CW. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak dobrze jest wykonany zagarek w cenie 5tys.
  3. Zdecydowałem się już właściwie na zakup Divera CW, nie wiem jeszcze który Triden Pro 600 40mm albo C60 Anthropocene GMT 42mm Pytanie mam takie, czy CW organizuje jakieś regularne promki na ich stronie ?. Nie mam ciśnienia będzie to któryś zegarek w kolekcji, mogę go kupić w święta / po świętach czy w styczniu.
  4. Piękny, może to będzie Rolex którego kiedyś sobie kupię, ceny z drugiej ręki nie odbiegają mocno od oficjalnych cen Rolexa. Jestem akurat w Monaco, mają tu tego trochę za szybą
  5. Tak ten model również. Jestem świadomy faktu że to nie będzie Omega, jednak ostatnio znajomy pokazał mi swojego CW C60 Trident. Zegarek dla mnie jakościowo lepszy niż TH. A to Diver za 1000-1500 EUR w zależności od modelu, połowa ceny Aquaracera.
  6. kilka Aquaracer Professional 300 calibre 5 niebieska tarcza
  7. Podpinam się do tematu. Szukam substytutu Omegi Seamastera na codzień. Pierwszy strzał aquaracer, czar prysł podczas przymiarki, w moje opinii zegarek jest tandetnie wykonany a branzoleta wiotka jak z papieru, to nie powinno kosztować kilkanaście tyś. Skłaniam się do Christopher Ward, jednak obecnie brak w ofercie divera 42mm czarna tarcza na branzolecie, z większą rezerwą chodu niż 38h.
  8. A kiedy CW wprowadza rewizje modeli ? Oferta używek w Polsce czy na Chrono tez nie jest zbyt bogata.
  9. Zastanawiam się poważnie nad kupnem CW jako substytut Omegi Seamaster 300 do obijania na codzień. Problem jednak taki że aktualnie w rozmiarze 42mm na branzolecie jest dostępny tylko C60 Anthropocene GMT z biała tarczą, preferuje czarną. Składniam się do GMT bo mechanizm ma dłuższą rezerwę chodu 56h ( 38h mam w Orisie i jest to czasem problem ), no i sama funkcja przy częstych podróżach pomaga. Myślicie że czarna tarcza wróci do oferty ?
  10. Wracając do tematu " ile jest Rolexa w Rolexie " zastanawiam mnie co generuje różne wzrosty cen na rynku wtórnym : Submariner oficjalnie na stronie podstawowy model 8 600 EUR - około 40 kPLN na rynku wtórnym nowe 60-70 kPLN czyli +50% Explorer II 9100 EUR - około 42 kPLN na rynku wtórny 50-60 kPLN czyli mniej niż SUB a to też kultowy model no i GMT II podstawowe modele Pepsi czy Batman kosztują nieco ponad 10 kEUR czyli 50 kPLN na rynku wtórnym około 100 PLN czyli cena x2 a to jednak bardziej marketingowe modele.
  11. wiesz co, jakoś nie przyjmuje tego tłumaczenia, reseller w polsce zwyczajnie nas ciśnie na cenach.
  12. Poprzedni tydzień spędziłem w Monachium, oglądając zegarki różnych marek premium można było zauważyć że ceny są nieco niższe niż w Polsce. Dla przykładu Seamaster Diver 300 czarny cena 5600 EUR x 4,65 = 26 040, w Polsce oficjalna cena to 27 100. Rabatu pewnie w Niemczech też udzielą. aż tak nam się powodzi w tej Polsce ?
  13. Pytanie jest na forum jakiś użytkownik IWC Pilot Top Gun 41 mm ?
  14. Dzisiaj w Kruku Katowice Dożynki Przyznać się, czyje to 😜
  15. Moje gratulacje, podwyżka wygenerowała sporo nowych właścicieli Omeg w Polsce
  16. z tymi podwyżkami można by zrobić ankietę na popularnym modelu, ile będzie kosztować w grudniu 2022 strzelam że taka Omega Seamaster Diver czarna na bransolecie dojdzie do 35k PLN
  17. Pewnie zaraz zostanę tutaj zlinczowany , jednak w mojej opinii Orisy za 8-12k PLN są lepiej wykonane niż TAGi w tym samym budżecie. Jak liczysz na przeskok jakościowy możesz się rozczarować.
  18. Jeśli chodzi o mnie 1. Citizen Eco Drive - mój pierwszy poważny zegarek, kupiony 10 lat temu, cały czas podoba mi się tak samo. 2. Oris Big Crown Pro Pilot - używany jako EDC, pierwszy automat kupiony rok temu. GMT dla mnie super w podróży. 3. Omega Seamaster Diver - marzenie od wielu lat, zrealizowane w tym roku, noszę okazjonalnie. 4. Seiko Prospex Compass - zawsze chciałem mieć automat Seiko. Teraz chodzi mi po głowie IWC Pilot Top Gun 41mm jedyny mały zegarek z dotychczas przymierzonych, który na moim nadgarstku wyglada dobrze.
  19. DamianWW

    Zegarek do 2000 zl

    mały offtop, zegarki Christopher Ward można gdzieś przymierzyć w Polsce ? Interesował by mnie C1 Moonglow
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.