Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

xaime

Użytkownik
 • Content Count

  171
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

56 Bywa pomocny

Recent Profile Visitors

782 profile views
 1. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 2. xaime

  Wybór pióra.

  W moim paski są jeszcze prześwitujące.
 3. xaime

  Wybór pióra.

  Dzisiaj dotarł M405-paski są świetne ! Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 4. xaime

  Wybór pióra.

  W moje praktyce na kalkę jeszcze nie trafiłem 😉 Pióro będzie służyć do podpisywania dokumentów i tworzenia notatek na własny użytek. Mam już dwa pióra Lamy i TWSBI, więc powoli kształtuje się moja wiedza w zakresie tego co oczekuję od pióra. Aktualnie poszukiwane ma być też pamiątkom początku drogi w zawodzie pod własnym nazwiskiem. Dziękuje za życzenia, przydadzą się 😁 Dziękuje za twój głos, jest dla mnie cenny - sporo twoich wiadomości czytałem w tym wątku. Zastanawiałem się czy warto dołożyć do M400 (aktualnie wersja niebieska jest w "promocji" za 1260 zł ;-))
 5. xaime

  Wybór pióra.

  W związku z uzyskaniem uprawnień zawodowych, chce kupić sobie pióro. Kwotę jaką przeznaczyłem to około 1000 zł a biorąc pod uwagę kolor elementu stroju urzędowego, pożądany jest kolor granatowy a nie zielony 😉 Wstępnie wybrałem takie: https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PELIKAN-M205-niebieski-marmurek/2174 https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PILOT-HERITAGE-91-Navi-Blue/5392 Jeżeli możecie pomóc które z nich jest lepsze albo jeżeli możecie podzielić własnymi doświadczeniami z piórami w tej cenie to chętnie poczytam. Pióra ma służyć nie tylko do podpisywania ale również to regularnego pisania.
 6. Wczoraj byliśmy obejrzeć i przejechać się Mercedesem. pPierwsze wrażenia bardzo dobre, wyposażenie odpowiada mojemu Tacie ale odniosłem wrażenie, że coś stuka w okolicach prawego tylnego koło. Zastanawiam się czy jechać do wyspecjalizowanego warsztatu Mercedesa czy do stacji kontroli pojazdów. Samochód ma przedłużoną gwarancję do lipca 2022 roku ale zakładam, że ona nie obejmuje zawieszenia 😉
 7. Bardzo Ci dziękuje za podzielenie się wiedzą - nie wyglądają zabójczo te ceny - jak na klasę premium 😉
 8. Dziękuje bardzo za te informacje, standardowy przegląd pewnie zawiera wymianę oleju z filtrem i wymianę filtra powietrza. Pamiętasz jak często był wymieniany olej w skrzyni i jaki był tego koszt ? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 9. Dzięki za wpis, w aucie o którym myślę nie ma zawieszenia pneumatycznego. Skrzynia biegów z tego co widzę to 9 G-Tronic i ma napęd 4 Matic. Fajnie, że wrzuciłeś zestawienie kosztów, nie wyglądają zabójczo zwłaszcza biorąc pod uwagę wersję Twojego samochodu.
 10. Mam okazję kupić dla Taty Mercedesa GLC 250 (2.0T 211km PB, automat), rocznik 2018 przebieg 95 tys., auto od znanej mi osoby, z udokumentowanym przebiegiem i stanem ( codziennie je widziałem). Tata zawsze chciał Mercedesa ale nie chciał tyle wydawać na nowego, aktualnie może go kupić w cenie średnio/słabo wyposażonego nowego Tiguana 1.5 TSI. Zdajemy sobie sprawę, że koszty utrzymania będą wyższe niż w VW ale Tata idzie w przyszłym roku na emeryturę i widzę, że chciałby sobie sprawić prezent na zakończenie tego etapu życia 🙂 Macie jakieś doświadczenia z tym modelem, względnie z tym silnikiem w innych Mercedesa - chodzi mi przede wszystkim o jakieś konkretne wady albo usterki.
 11. Póki co większość opinii jest za opcją, że nie pozostawia śladów. Mój mechanik twierdzi, że "czarne" skrzynki tą aktualnie mogą się trafić w markach premium.
 12. Mam pytanie to kolegów, którzy korzystali z power box-ów w swoich samochodach albo mają wiedzę z warsztatów - serwisów czy takie urządzenie zostawia po sobie jakiś "ślad", który jest widoczny dla serwisu. Jestem szczęśliwym użytkownikiem Leon Cupra, który niestety (pewnie WLTP) ma spore lagi przy dodawaniu gazu. Wkurza mnie to, bo początkowo silnik reaguje bardzo ospale a później jest strzał w plecy. Rozważam założenie power box-a (może to zniweluje trochę dodatki "ekologiczne") ale ze względu na gwarancję ( 5 lat), boję się, że nawet po wypięciu zostanie ślad w "systemie" i stracę gwarancję.
 13. Dziękuje za namiary, poluję teraz na ciekawą ofertę-jedna już uciekła sprzed nosa
 14. Przeglądam oferty na portalach, chodziło mi o bardziej zorganizowaną ofertę sprzedaży "używek" - coś na kształt profilu z FB Creatobike (szosy).
 15. Szukam używanego roweru gravel i hardtail-a. Funkcjonują jakieś "komisy" rowerowe, sklepy lub grupy FB gdzie można przeszukać większą ilość ogłoszeń ? Macie jakieś pozytywne doświadczenie z takim zakupem ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.