Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

janekp

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3181
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez janekp

  1. No to mnie uspokoiles,kupowalem bez okularow i lupy,motyw przewodni ksztalt kola balansowego,musialy byc srubki regulacyjne,domyslam sie teraz ze w tym VC moga byc platynowe ? Szczeciarz to ten co lyknal kartonik chrono przede mna ,ja sie spoznilem niestety ....Cena za 5 werkow 20 ojro (wiem ze to malo realne ale tak bywa nieraz u mnie ),popatarz na zlotego Landerona z ubieglego miesiaca-podobna cena ....Moze i szczesciarz ?Jak patrze na Twoje Patki to tez troszke zazdroszcze ale nie ta liga ....
  2. janekp

    Porady potrzebuję 😊

    Miesieczne z data i wychwytem wrzecionowym do renowacji od 30 (bez wahadla)-50-150-350 (taki wachlarz cen jest niestety ) euro mozna nabyc,nie pamietam czy kazdy z data to miesieczny bo sie nimi nie interesuje ani nien kupuje bo zabieraja z a duzo miejsca ,wole kieszonke czy roczniaka.
  3. No i mam cos ,podobny jest na rycinie patentu J CH BAUER DRP 100401 Z 1899 ROKU?duzy beben napedowy,kola w jednej linii i przystawka balansowa na wzor zegarkow kieszonkowych ,czy to pasuje wg Was ?
  4. Nie rozumiem, napisalem prawde,wolalbym trafic PP ale nie mam szczescia a i nie rozpoznalbym.Tu gdzie jestem czesto ludzie odzyskuja zlote koperty,mechanizmy (a to bylo stoisko takiego pana - wiec sluszne przypuszczenie,niektore werki mialy slady po podwazeniu nozem ) ida na drugi plan.Cena byla dla mnie na tyle atrakcyjna ze nawet gdyby byly bezwartosciowe to niewielka strata.Dopiero w domu zauwazylem ksztalt kotwicy
  5. juzsssss.Kupilem kilka ze zlotych kopert ,zywcem wyrwane ,nie znam sie na kieszonkach ale mi sie ich szkoda zrobilo
  6. czy ktos mi pomoze w identyfikacji tego werku ,kolo bimetal,rozciete,kotwica wasata z rubinami
  7. janekp

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Dziadek pewnie spi na takim materacu
  8. janekp

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Troche prawdy w tym jest
  9. janekp

    Porady potrzebuję 😊

    poszukaj Zbigniew Wlodarczyk kolekcjoner zegarow elektrycznych kolega mi odpisal zeby sprawdzic styki ale poszuka drutu,robi takie rzeczy ,dalej przez telefon sie zgadamy
  10. janekp

    Porady potrzebuję 😊

    Ja sie spoznilem niestety ....bylem w pracy
  11. janekp

    Do góry nogami

    bardzo podobne zawieszenie idzialanie zegara stosowal Farcot,ostatnio trzy poszly na ebayu tylko ze w mniejszej obudowie i tarcza byla na obwodzie
  12. janekp

    Porady potrzebuję 😊

    Kilka razy zaslablem , w pracy w domu,nadcisnienie,arytmia itp -stwierdzono hipokalemie i jeden lekarz wpadl na pomysl zeby zrobic mi usg jamy brzusznej,okazalo sie ze mam tylko jedna nerke i ona nie wyrabia sie z potasem,mialem wtedy 45 lat ....Wtedy pilem kilk akaw dziennie ,red bule i inne wynalazki,rzucilem wszystko jednego dnia Moj brat starszy o 20 lat ma dwie nerki i jedna malutka pozostalosc po nerce ... Mysle ze zamiast wiagry wystarczy dobrana wiekowo partnerka ,najlepiej mlodsza o 20 lat ...... A wracajac do glownego tematu,ja nie moge mojej zony zarazic do zegarow,ale znam kobiete ktora robi najbardziej skomplikowane mechanizmy,ojciec jej tez zegarmistrz ,na forum pisze jako mezczyzna (ta kobieta). Jak sie chcialem odchudzic to zrzucilem 5 kilo a teraz po prostu podkrecam wage ...
  13. janekp

    Porady potrzebuję 😊

    przy 2700 byla troszke inna czcionka,tak szybko by sie nie zmienila no i jeszcze jeden znak szczegolny,podobny do GB ale mam watpliwosci chociaz ja nie dysponyje materialem porownawczym
  14. janekp

    Nasze chronografy vintage

    A ten jesli sie nie myle to lata 40-50 ?
  15. janekp

    Porady potrzebuję 😊

    Ladne biurko,drugi od lewej z tego zdjecia przydalby mi sie ,parka chowa sie lepiej ...... Ja zbieram roczniaki od niedawna wiec nie ma czym sie pochwalic ale zarazil mnie dziadek .
  16. janekp

    Porady potrzebuję 😊

    Jak cos dobrego to trzeba trzymac mocno ,Eppnery sa jak wegorze
  17. Nie wiem czy Duplex czy przystawka balansowa ,gong mam oddzielnie.To male kolko przy tylnym bebnie to ostatni element z wychwytu jaki zostal.Wydaje mi sie ze tylny beben jest od bicia ,z przodu od chodu.Zegar przelezal na cle dwa tygodnie i uszkodzili mi tarcze.Szukam dalej .
  18. No dobra ten jest moj akurat,wzialem go jako z gory wiadoma ciekawostke o nieznanym mi wychwycie Torsyjne Sylvestry ogladalme z bliska ,Kohler Bauer patent torsyjne tez widzialem,ten mi przypomina francuski patent na zwiekszenie rezerwy chodu poprzez drugi beben na jednej osi ale dlaczego sylvester,czyzby ktos od kogos sciagal?
  19. Szukam zdjec dokladnych wychwytu duplex lub innego uzywanego w zegarach typu Sylvester Jahresuhr.W tym brakuje wlasnie wychwytu. Bede wdzieczny za kazda pomoc.Wydaje mi sie z e jest to jakis malo znany prototyp bo nie znalazlem wzmianki o bijacym ,rocznym Sylvester z dwoma bebnami.System zwiekszenia rezerwy chodu poprzez zastosowanie jednego i wiecej bebnow jest mi znay i zostal opatentowany okolo 1905 roku (pozniej sprawdze),Sylvester znalem z zegarow torsyjnych ,ten nie wiem do czego przyporzadkowac,zdjecia z sieci sciagniete jako ciekawostka.
  20. Mogla pracowac dla Gustav Becker tak jak Georg Bley ?Tych patentow na niehalasujace grzebienie bylo sporo ,ja ich nie rozrozniam ... Ten jak wynika z podpisu jest autorstwa AD Gosler ....
  21. Notatka z 1904 roku tak jak w podpisie patentu
  22. Ktos cos wie o tym Panu ? Wilhelm August Metzger .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.