Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

janekp

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3181
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez janekp

  1. janekp

    Porady potrzebuję 😊

    Mam taka lampe vintage ,mosiezna ,nie bedzie pasowala do takiego stolu z wylacznikiem na pokretlo jeszcze ,ceramiczym.Po ostatnim Twoim zakupie tez chyba malo mi brakuje do kompletu?
  2. janekp

    Porady potrzebuję 😊

    Mam pytanie czy transformator na 24 V byl tam montowany fabrycznie czy to dostawka ?
  3. janekp

    Porady potrzebuję 😊

    Ja niedawno rozbieralem werk od pozytywki,pamietalem ze trzeba zwolnic zapadke ostroznie i trzymac walek bebna zeby zeby nie poszly,udalo sie ale czekala niespodzianka,zapadka maltanska ,wkrecilem wszystko w uchwyt tokarki i powoli zwolnilem naciag,rozebralem caly werku,wymylem wszystko ,zlozylem i zgubilem rubin z lozyska wiatraczka,w moim garazu znalezc malenki rubinek ale udalo sie,zlozylem do kupy, zle zlozylem zapadke,za slaby naciag mam ,zostawilem ,zabraklo czasu. Mam sporo lat doswiadczenia w swoim zawodzie,Pracuje obecnie z inzynierami po studiach,oni umieja operowac auto cadem ,projektowac itp .Ale odjac 11 od 22 to potrzebuja kalkulatora,zanika zdolnosc logicznego myslenia.Chcialbym sie nauczyc zegarmistrzostwa ale jestem balaganiarzem i strasznie niecierpliwy,nie mam czasu a przez telefon sie nie da chociaz juz nie raz korzystalem z porady dziadka ,Safinowskiego czy Longcase.Jak sobie zaloze cel to do niego daze,marzenia sie spelniaja .
  4. janekp

    Porady potrzebuję 😊

    Uzupelnialemubytki emalii amatorsko zestawem naprawczym z ebaya ,sa rozne odcienie,grubsze braki porcelanka w plynie jednoskladnikowa polskiej produkcji ale nazwy nie pamietam,moze to byl klej do porcelany,jeden kolor bialy ale nakladam warstwy kilka razy i staram sie zeby element a przynajmniej miejsce wypelnienia bylo,polozone w trakcie operacji idealnie poziomo,ta masa sie ladnie samopoziomuje. Przy uzupelnianiu wykruszenia w otworze ,wkladalem w otwor okragly element nawilzony oliwka,emalia sie nie przykleja i mam zachowany okragly ksztalt otworu.
  5. KIlka lat temu pisalismy o Neveren,mam jednego chyba gdzies w szufladzie ...Pamietam ze byl w spisie zegarmisrzow ,pisalo sie o nim na forum francuskim
  6. Ta tarcz a byla juz gdzies na forum lub zatoka ,na pewno takie cos widzialem ....
  7. janekp

    Porady potrzebuję 😊

    W mojej gwarze to znaczy cos innego Lelek --2. osoba niedbale ubrana, pogardl. 3. ptak.
  8. janekp

    Porady potrzebuję 😊

    Dziadek przykro mi z powodu Twojego Mruczusia,ja sie przygotowuje na odejscie psa ,ma juz 18 lat ,reumatyzm i inne dolegliwosci .
  9. janekp

    Galeria Gustava Beckera

    Zygzak bedzie chyba w ksiazce wyjasniony, bynajmniej teraz on tym nie napisze .....Z reszta to nie tajemnica .
  10. janekp

    Numeracja w A. Willmann & Co.

    Piotr wiesz ze jestem chaotyczny,nie czytalem,czesto mam swoje zdanie rozne od ogolu .Pozyjem uwidiom.
  11. janekp

    Numeracja w A. Willmann & Co.

    Ja osobiscie nie bylbym tak przekonany co do podwojnej numeracji w pierwzym okresie-dlaczego?z jakiego powodu?nowa fabryka,nowe rozwiazania,patenty ?,to trzeba naprawde duza baze danych i porownac wszystkie mechanizmy z logo ,bez logo,czcionke ,numeratory itp.Mariusz zrobic ciekawa tabele ,gdyby taka zstosowac do Willmanow,Germanii cos by z tego wyszlo.
  12. janekp

    Numeracja w A. Willmann & Co.

    IMO Firma znana nam jako Willmann miala dwa okresy swojej produckji (1872-1899) i drugi od 1901 otwarty przez Paula Kaplera - Willmann&Co ,beda dwie rozne numeracje i dwa rodzaje co najmniej werkow,ten drugi z Twojego zdjecia z przegietym mostkiem kotwicy pochodzi zdrugiego okresu produkcji po powtornym zarejestrowaniu firmy Willmann.Moim zdaniem mechanizmy po roku 1901 beda pochodzily z innej fabryki np Schlenker -dlaczego? Bo Paull Kapler odwolany ze stanowiska dyrektora z fabryki Beckera nie byl w stanie zalozyc i kupic nowej fabryki (zobaczcie ile czasu zajelo innym stworzenien fabryki,zakup maszyn itp)a raczej nie zwolniono go z udzialami tylko odprawiono z kwitkiem.Postanowil wykorzystac watpliwe prawa do uzywania znbnaku towarowego Willmann&Co i sprowadzal werki od innych producentow -Schlenker ..Wielkosc i ksztalt numeratora uzyty w drugiej serii moze wskazywac na to ze kupowano werki produkowane i numerowane u innych producentow .Ja nie jestem w stanie rozpoznawac producentow ale to mi sie wydaje logiczne wyjasnienie;
  13. FB JACEK RAPACKI SEBASTIAN LAP TOMASZ PIOTROWSKI JAN SZYMANSKI 2 EGZ LUKASZ BARCZEWSKI
  14. FB MIROGNIEW KUBACKI SEBATSIAN LAP TOMASZ PIOTROWSKI Beda zamowienia z zagranicy ,pozniej Ci podam liczbe i kraj.
  15. FB SEBASTIAN LAP TOMASZ PIOTROWSKI
  16. janekp

    Vienna regulators "REMEMBER"

    Jest tam tez Becker ,wczoraj na to trafilem
  17. MICHAL SZCZURY ANDRZEJ KASZYNSKI
  18. Rafal Czaplejewicz Wroclaw jak sadze tez 1 egz( FB) Jerzy Dobrakowski 1 egz
  19. Z FB zlozono zamowienia na nstepujace nazwiska MAREK DZIEDZINIEWICZ EWELINA TOMEK LACHOWSCY PIOTR LUKASINSKI JAN ZYLA KATARZYNA WIERZBICKA 2 EGZ EDWARD WYCIECHOWSKI ZBIGNIEW WYDRA DARIUSZ BIALOZYT CEZARY POTEPA JACEK PLACEK MARCIN ULAMEK
  20. Tomek moje zdanie znasz,czekam na egzemplarz do recenzji . Chyba wszystkie zegary z tej ksiazki widzialem,jeden byl nawet "moj" przez kilka miesiecy Przydaloby sie kompendium wiedzy o zegarach ze Slaska,Polski (Chmielnicki,Aron,Metron,Swit) wogole kiedys tam w przyszlosci ...
  21. janekp

    Porady potrzebuję 😊

    Bardzo ladny zakup,jak sobie przypomne moje poczatki to nigdy takiego farta nie mialem,zazdroszcze i az strach pomyslec co bedzie za kilka lat w kolekcji,ja na Lenza czekalem z 5 lat chyba i to dostalem w prezencie od kolegi z forum.A swoja droga w pierwszym roku linkowe to za 10 lat latarnia jak sie patrzy ...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.