Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

mechanik

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2278
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez mechanik

  1. mechanik

    Nasze Budziki

    Ale miał też całkiem ładne modele ,na przykład takiego maluszka z 62r
  2. mechanik

    Nasze Budziki

    Następny uruchomiony Westclox Big Ben model De Lux 1928r.Zrobiłem mechanizm,umyłem i tego nie malowałem mimo sporych ubytków lakieru ,ale jest w naturze tak specyficzny że trudno by było go dobrać i ...wygląda na swoje lata.Tarcza nie wymieniana!zachowana świetnie mimo że kartonowa Muszę się rozglądnąć za jakąś półką ,bo przy tych wymiarach Big Benów zaczyna być ciasno Budzik typowo amerykański ,wielki ,ciężki i z umiarkowaną urodą ale takie lubię!
  3. mechanik

    Nasze Budziki

    Lubię takie rasowe budziki
  4. mechanik

    Nasze Budziki

    Kolejny odratowany budzik Junghansa z 49r,nie taki staruszek ale znów w dobrej kondycji razem z młodszymi kolegami zamieszkał na półce..
  5. mechanik

    Nasze Budziki

    No masz rację ,wandal jestem
  6. mechanik

    Nasze Budziki

    Do mycia używam często tabletek Correga tabs z dobrym skutkiem,ładnie usuwa bród z pęknięć
  7. mechanik

    Nasze Budziki

    A to mój kolejny wyklepany blaszak,z ładnym mechanizmem Philipa Hasse zamocowanym na ciężkim żeliwnym pierścieniu co pewnie miało go trochę wyciszyć,ale niezupełnie się to udało razem z kolegą Junghansem robią niezły hałas.
  8. mechanik

    Nasze Budziki

    Jak będziesz wysyłała paczkę do Polski ,to wrzuć przypadkiem go dla mnie
  9. Jeszcze tylko znaleźć wykonawcę szybek bo inaczej trzeba się będzie uczyć szlifowania szkła
  10. Odkopuję temat kareciaków ,bo to bardzo ciekawa grupa zegarów i nie za bardzo jest gdzie je umieścić te z funkcją dzwonienia,upchano w budzikach,a zasługują na swoje miejsce . Ostatnio nabyty od Dascoli na spotkaniu w Wołowie a w zasadzie "wymuszony"bo przywieziony został w celu wymiany szkieł cieszy mnie bardzo ,bo posiadałem jedynie blaszaki Junghansa i Set Thomasa. Sygnowania żadnego ,tylko na przystawce balansowej Made in Swizeland więc pochodzenie niepewne.
  11. mechanik

    Nasze Budziki

    Po tych Waszych cackach ,u mnie dla odmiany....Westclox ale w mahoniowej wersji modelu Penthaus z 51r.Na razie uruchomiony mechanizm i odświeżona tarcza z ładnym wzorem a drewienko tylko umyte i trochę poobijane ale musi poczekać w kolejce....
  12. mechanik

    Nasze Budziki

    Ciężko odszyfrować te skróty wygląda na dedykację dla sztabu 10 batalionu landszturmu z Magdeburga ale za co?
  13. Jest też w amerykańskich ,dawno nie używana więc spadła na 3 stronę ;)sam ja zakładałem
  14. Mam takie szkiełka.....trzeba było pytać
  15. mechanik

    Nasze Budziki

    Tego Marksmana to z przyjemnością a dobre piwo zawsze chętnie postawię!Jak można Ci zapłacić za przesył z UK,a może wybierasz się na spotkanie w Wołowie 25?
  16. W moim rekordmasterze sa takie ale w kolorze indeksów,złocone
  17. mechanik

    Nasze Budziki

    Twój LFZ Kasiu już też pomalowany(zieleń miętowa wg kolorów stosowanych przez fabrykę) i muszę się zabrać za mechanizm
  18. mechanik

    Nasze Budziki

    A to chyba najmłodszy Westclox jaki robiłem,choć różnice w mechanizmach są minimalne ale konstrukcja uproszczona już po szkocku mechanizm wkładany od strony szkła i zaciskany pierścieniem trzymającym równocześnie mechanizm i szkło. Model Westcloxa made in Scotland sygnowany na werku 1-62r nazwy modelu nie znalazłem ale ujął mnie piękną opalizującą tarczą i oryginalnymi wskazówkami .
  19. Nie jest to wprawdzie zegarek kieszonkowy ani tym bardziej naręczny ale że oparty na na Typ -1 to pokażę destrukta tutaj zegarek ze względu na ogrzewanie(sprawne!) myślę że lotniczy na razie w takim stanie ale postaram się odbudować ,gdyby ktoś miał jakieś zdjęcia .....
  20. mechanik

    Nasze Budziki

    Dziękuję ,tym sposobem zidentyfikowałem swój budzik ,do tej pory no name ,na Kinzle
  21. Ładny Łucz nie często widywany a fajnie wygląda na nadgarstku .
  22. mechanik

    Nasze Budziki

    Aaa...to czekamy na wysyp okazów czasowe też mnie interesują ....
  23. mechanik

    Nasze Budziki

    Ale to gdzieś w "świecie"takie skrzynki są u nas rzecz niespotykana,ładuj to wszystko i przywoź
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.