Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

mechanik

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2278
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez mechanik

  1. mechanik

    Nasze nowe (stare) zegary

    Aha,ale bardzo ciekawy w formie
  2. mechanik

    Nasze nowe (stare) zegary

    "Duńczyk" ciekawy,a otwórz mu klapkę co ma w środku
  3. Wprawdzie nie zegar ,ale wskazówkę ma Wysokościomierz z Ju 87 i Me 108 ktoś przerobił go na barometr i przykleił papierową tarczę na oryginalną ,dlatego taka zniszczona a pilnikiem zatarł cały tył .Ale i tak ciekawostka
  4. mechanik

    Polskie budziki

    Od Sławy z takimi go znalazłem,muszę pogrzebać u zegarmajstra po szufladach
  5. Przyzwyczailiśmy się do nich że są gdzieś w okół nas ,ale zaczynają znikać ,bo naprawy nieopłacalne,bo wartość znikoma ,więc może trochę ich pokazać ,wytwórni trochę mieliśmy i niektóre modele naprawdę nie odstają od budzików innych wytwórców. Te które mam są odratowane od śmietnika i odnowione dla przyjemności ,wiem że można takie kupić za parę złotych w lepszym stanie ale przyjemność większa po uruchomieniu takiego "złomu"
  6. mechanik

    Nasze Budziki

    Na pewno ma swoje zalety w użytkowaniu codziennym,ale to już elektroniczny chińczyk
  7. mechanik

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Gdzieś mam jego zdjecia to wrzucę
  8. mechanik

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    No i jak ,kto był w Jeleniej Górze? Ja byłem dopiero dziś ,uchodziłem się jak zwykle ,ale było sporo ciekawostek jak choćby mechanizm zegara wieżowego Eppnera ze Srebrnej Góry chodzący !
  9. mechanik

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Ja bedę w sobote
  10. Super materiał do uzupełnień braków i wiadomo czego szukać z detali sterowania najczęściej rozkompletowanego ale też gama zegarów sterujących spora
  11. mechanik

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Jakby ktoś nie wiedział to starocie w Jeleniej Górze zaczynają sie od piątku 23 września,warto się wybrać ,zdarzają się ciekawostki i tysiące dziwnych staroci Zawsze się nachodzę
  12. mechanik

    Nasze Budziki

    Na pewno oryginalna z patyną
  13. mechanik

    Nasze Budziki

    O, to się nawet zmieściłem w datowaniu dziękuję
  14. mechanik

    Nasze Budziki

    Ładnie zachowany budzik Kienzle lata 30?Nikiel nieprzetarty z niewielkimi uszkodzeniami ,po czyszczeniu i konserwacji wygląda całkiem dobrze .Ciekawe jest wyłączanie dzwonienia poprzez kładzenie uchwytu a i otwieranie budzika ułatwia tylna ruchoma stopka ,którą wysuwamy zaciskany dekiel puszki budzika.Wielkość okazała, 13 cm.
  15. mechanik

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    A tydzień póżniej? 1-2 pażdziernik
  16. mechanik

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Podobno nie ma chętnych....a taka piękna jesień się zapowiada,może pod koniec miesiąca?organizacja w Srebrnej Górze nie jest skomplikowana,chętnie pomogę
  17. mechanik

    Nasze Budziki

    No niestety obudowe musialem chromowac ,byla calkowice zardzewiala,tyl malowany vanilia.duzo pracy ale ujela mnie piekna tarcza i cena 10zl
  18. mechanik

    Nasze Budziki

    Dosyć rzadki Junghans Hippo Repetition z 1955r mechanizm W 731 ,oprócz tarczy która była tylko umyta(budzik był bez szkła ładnych parę lat)został całkowicie przeze mnie odnowiony ze stanu śmietnikowej ruiny Tarcza bardzo ładna z przetłoczeniami środka ale ciężko zrobić zdjęcie świeci nadal super.
  19. mechanik

    Nasze Budziki

    Rzadko spotykany,a z mechanizmem 8 dniowym to ciekawostka.Wygląda na potężną maszynę
  20. mechanik

    Nasze Budziki

    Jak na to forum to budzik prawie współczesny ,chyba jeden z ostatnich mechanicznych z repetycją ,no i wielkością dla mnie odpowiedni po prostu niemiecki pancernik,grubość blachy puszki 1,5mm nie ma mowy o wgnieceniach przy energicznym wyłączaniu budzenia wielkość i dźwięk idą w parze
  21. mechanik

    Nasze Budziki

    Dzięki Fibo za pozdrowienia ! ładnie zachowany sympatyczny szkot (nie ten obsmarkany ) Westclox powielał wzory najbardziej chodliwych modeli w Szkocji ,Kanadzie i licho wie gdzie jeszcze ,ale były i są lubiane i niezawodne mimo swej prostej budowie ,a może właśnie dlatego? Mój model nie posiada w ogóle lumy na tarczy gdyż na początku lat 60 zaczęto wreszcie badać wpływ komponentów farb fluorescencyjnych na ludzi i zrezygnowano z poprzednio używanych trytów,radów ,torów i diabli wiedzą czego jeszcze .Następne modele miały już lumę ,ale podobno nieszkodliwą..
  22. mechanik

    Nasze Budziki

    Kolejny Westclox do kolekcji ,tym razem mały Baby Ben style 8 z 64 roku z jedną sprężyną chodu i dzwonienia ,faktycznie jak na amerykański to maluch
  23. mechanik

    Nasze Budziki

    Blaszaki były produkowane chyba przez wszystkich większych wytwórców ,sądząc po ilości w jakiej występują .musiały być bardzo popularne i niedrogie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.