Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

maurycjusz

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by maurycjusz

 1. Zgodnie z informacja salonu Od czasu do czasu nowo otwarty sklep stacjonarny zostal zajety przez komornika. Czy banner sklepu zamieszczony na stronie forum nie szodzi dobremu wizerunkowi klubowi? A tak na marginesie to szkoda tego salonu i zgromadzonego w nim towaru. Jak widac kowid atakuje nie tylko pluca.
 2. Ale numer, tylko nie widac ktory na tym chyba specjalnie zamazanym zdjeciu. Aż trudno uwierzyć, że jutro nastąpi come back magazynu!!! Oby moderatorzy nie musieli przenieść tego tematu do dzialu Żarty żartami ☺ Będzie wersja tylko elektroniczna czy i papierowa? Jesli to wszystko prawda wplace chyba z radości co nieco na Klub.
 3. Wpłata dokonana. Janek jest niezwykłym finger style gitarzysta. Płyta jest wspanialym dowodem. Dziękuję m
 4. A ja proponuję debatę nad poprawną pisownią słowa "desydenci" ! Obawiam się, że zastosowana pisownia jest niepoprawna. WSTYD !!! Pomijam sens wstawiania takich zagadek, chyba że chodzi jak zwykle o promocję - tylko kogo, czego i po co ? DYSYDENCI - tak jest poprawnie.
 5. Pogodnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych! Wszystkiego co najlepsze, co dobre i miłe, co budzi uśmiech na twarzy, co kryje się w maleńkim słowie – szczęście oraz tradycyjnego, smacznego jajka i mokrego Dyngusa
 6. Super! Dziękuję za przypomnienie J Nie zachwyca ta zmiana, ale póki co nie mamy na to wpływu. Intrygujący jest natomiast „podkład muzyczny” po budzikiem. Czy to kompozycja związana z zegarkami?
 7. Rozumiem, że jest to kolejna licytacja, tym razem na rzecz KMZiZ. Moja propozycja 50 zł.
 8. Zdrowych, spokojnych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2021 dla wszystkich klubowiczów, forumowiczów i Zarządu
 9. Czyli to prawda co forumowa wieść niesie, że Pan Władysław jest mistrzem jazdy na czyichś plecach i wykorzystania forum dla własnych celów
 10. Tradycja w narodzie nie ginie, są równi i równiejsi… Jeżeli Pan Władysław jest założycielem forum, to dlaczego nie zamieszcza tutaj swoich artykułów, tylko odsyła do konkurencyjnego portalu/portali? A może też jest założycielem/właścicielem tych 4 portali i ma ten przywilej, że skacze z kwiatuszka a kwiatek?
 11. Od dłuższego czasu czytam wpisy osoby/osób po nickiem „Od czasu do czasu” i „Władek Meller” i zastanawiam się, czy nikt nie widzi, że jest to ta sama osoba?. Czy Regulamin Forum zezwala na to? Kolejna wątpliwość dotyczy umieszczania przez tę osobę w różnych wątkach na Forum linku do strony również poświęconej zegarkom i czterem innym stronom. Czy Regulamin Forum zezwala na linkowanie do konkurencji? Dlaczego inne linki umieszczane przez innych użytkowników Forum są usuwane, a ten pozostaje ? Dlaczego Zarząd lub Moderatorzy lub inni użytkownicy Forum nie reagują? Czy są bardziej uprzywilejowani Forumowicze? Czyżby jest jakaś zmowa milczenia?
 12. Oj, będzie się działo !!! Już zastanawiam się nad pomysłami...
 13. Nie zgadzam się, że jest to najlepsze miejsce. Zegar widoczny jest dopiero po podejściu do wejścia do salonu od strony przeciwnej niż schody ruchome. Idąc od schodów widać wyłącznie witrynę sklepową (bez licytowanego zegara) usytuowaną wzdłuż przejścia.
 14. Panie Prezesie, Mimo, że jest Pan mężczyzną, to wyraził Pan swoje odczucia bardzo delikatnie J Ten międzynarodowy festiwal zegarków bardziej przypominał pchli targ niż wystawę zegarów i zegarków z prawdziwego zdarzenia. Pojawienie się renomowanych firm zegarkowych głównie ze Swatch Group zupełnie nie pasowało do otoczenia. Takie firmy powinny wystawiać się w blasku reflektorów, tak jak robią to np. na eventach promujących swoje nowe produkty, gdzie goście w strojach koktajlowych i z lampką szampana mogą merytorycznie porozmawiać o zegarkach i nie tylko. Ja osobiście uważam, że udział w takich „festiwalach” nie przynosi tym manufakturom splendoru, ma natomiast niekorzystny wpływ na ich image.
 15. Opaski są super !!! I można je wykorzystać na inne imprezy klubowe. Czy istniałaby możliwość ich udostępnienia (np. odpłatnego), aby inni klubowicze mogli wejść w posiadanie takiej opaski i nosić ją na co dzień, na spotkania etc., a nie wyłącznie na warsztatach.
 16. Dołączę również moją opinię. Miejsce spotkania poza centrum Warszawy jest bardzo dobrym wyborem. Był czas na prezentacje, kameralne rozmowy w kuluarach, oglądanie przywiezionych przez klubowiczów zegarów i zegarków. Było trochę za mało miejsce na eksponaty wystawiennicze, ale to kwestia związana z konkretnym obiektem. Jeśli chodzi o obiad – brak „szwedzkiego stołu”/cateringu wymusił długi czas oczekiwania. Można zwiększyć koszt udziału w spotkaniu i zagwarantować szybki dostęp do obiadowych potraw, tym bardziej, że przyjeżdża spora grupa osób. Program spotkania był dobrze dobrany, prezentacje ciekawe i co ważne, że uczestniczyli w nich mi.in. klubowicze. Biorą pod uwagę, że było to pierwsze spotkanie zorganizowane w innej konwencji niż dotychczas, pomimo kilku niedoróbek, zasługuje na dobrą ocenę. A dzięki zdobytym doświadczeniom wiele rzeczy będzie można poprawić J
 17. Ja również przyłączam się do gratulacji. Ale może przy okazji wspólnego świętowania i wspominania początków działalności warto byłoby nadmienić, z kim zaczynała się Wasza działalność i kto przyczynił się do rozwoju. Bo ten sukces ma swojego ojca 
 18. Proszę o dopisanie + 1, bez noclegu. A na marginesie – bardzo dobry pomysł, aby spotkać się kameralnie w gronie klubowiczów, z dala od zgiełku i zatłoczonego centrum, porozmawiać face to face, obejrzeć przywiezione zbiory zegarków. Słuchanie marketingowej prezentacji jest stratą czasu, gdyż tego typu informacje można znaleźć w internecie. Blichtr hotelowej sali, restauracji nie zastąpi atmosfery, która towarzyszy spotkaniom w miejscach, gdzie klubowicze mogą swobodnie podzielić się swoimi opiniami i wrażeniami, pokazać swoje zegarkowe zdobycze. Brawo dla Zarządu za złamanie stereotypów !
 19. Bardzo cenna inicjatywa. Cieszy fakt, że członkowie Stowarzyszenia oraz forumowicze mogą mieć wpływ na decyzje w sprawie zmiany czasu.  Moje odpowiedzi są następujące: Ad. 1 – pkt 2 Ad. 2 – pkt 1
 20. Gwiazdki najjaśniejszej, choinki najpiękniejszej, prezentów wymarzonych, świąt mile spędzonych, karnawału szalonego, roku bardzo udanego dla wszystkich klubowiczów i ich Rodzin
 21. Nie bardzo rozumiem odesłania do Cechu, co ma potwierdzić? Że św. Eligiusz jest patronem zegarmistrzów a nie branży? Jak ktoś powiedział to oczywista oczywistość. A jeśli już mowa o Cechu. Organizacja ta powinna wspierać rzemieślników i być ich przyciągającą wizytówką na zewnątrz, Natomiast aktualny image Cechu to ponura knajpka z przaśnym lokalnym klimatem. Niestety lokalne informacje są takie jakie są, ale dzięki forumowiczom można poszerzyć swoją wiedzę. Dziękuję za linki J.
 22. Zgodnie z Wikipedią: Św. Eligiusz jest patronem złotników, grawerów i pracowników w metalu, zwłaszcza kowali. Poprzez kowali patronat ten przeszedł m.in. na woźniców, dorożkarzy i handlarzy końmi. Jeszcze dziś niektórzy rzemieślnicy na Zachodzie w dniu 1 grudnia wstrzymują się od pracy. Jako orędownika wzywano go oprócz św. Floriana również przy pożarach. Ponieważ przejściowo pełnił też urząd zarządcy mennicy w Marsylii, uważany jest i za patrona mincerzy, numizmatyków oraz kolekcjonerów monet. W związku z tym upamiętniono go na licznych okazach medalierstwa i numizmatyki. Od 1996 Niemieckie Towarzystwo Numizmatyczne (DNG) corocznie przyznaje nagrodę jego imienia (Eligiuspreis) za opracowanie doniosłego problemu w tej dziedzinie. W tym żródle uważa się, że w Polsce uważany jest także za patrona lekarzy weterynarii oraz zegarmistrzów (a nie branży zegarmistrzowskiej!). Inne źródła w ogóle nic nie mówią o patronacie nad zegarmistrzami. Czyżby świat nie uważał św. Eligiusza za patrona zegarmistrzów?
 23. Po przeczytaniu kolejnego artykułu użytkownika odCzasu doCzasu nasuwa się myśl, że autor w sposób nie budzący wątpliwości promuje swoją działalność związaną zarówno z salonem jak i portalem zegarkowym (nie związanym z KMZiZ). Reklama dźwignią handlu! Z tą różnicą, że za reklamę się płaci, a na forum jest bezpłatnie. Artykuły w swojej treści są ciekawe, jest dużo zdjęć i dlaczego nie miałyby ukazać się na stronie głównej klubu lub w magazynie klubowym, aby przyciągnąć szersze grono zegarkowiczów, promując jednocześnie KMZiZ. Jest to tym bardziej niezrozumiałe, gdyż wyżej wymieniony użytkownik (jego nazwa chyba też nie przypadkowa) jest również członkiem klubu od chyba 10 lat (jak to ktoś wcześniej zauważył) i wydawałoby się naturalne, aby stowarzyszenie wspierał…..A jeśli nie, niech chociaż nie przeszkadza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.