Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tommaso

Użytkownik
 • Content Count

  5,144
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Everything posted by Tommaso

 1. Podobny luz był w 682 kolegi i to bezpośrednio po odebraniu z salonu, bezel pracował góra-dół w zakresie dobrego milimetra. Natomiast w 683, który kupiłem używany jest bardzo sztywno i bezel nie ma żadnego luzu na razie.
 2. Ale rzadko. Bo po stanie przypuszczam, że 99,99% czasu trzymałeś go w sejfie 😉
 3. Dzięki za polecenie, ale sprzedał się w pół godziny i już dawno nie ma ogłoszenia.
 4. Jesteś masochistą. 😁
 5. #GCOS jest świetny Z polskich dorzuciłbym jeszcze Povagowani, dziwna nazwa, ale sporo ciekawej treści Z zagranicznych bezdyskusyjnie Throttle House, chłopacy robią świetne filmy A jak ktoś lubi amerykańską klasyczną motoryzację, ale "lekko" poprzerabianą to AutotopiaLA
 6. Po paru dniach muszę przyznać, że podoba mi się coraz bardziej. Wewnętrzny AR moim zdaniem znacznie lepszy niż w Rolexach. Podoba mi się matowa ceramika bezela, chętnie bym taki widział w Submarinerze. Natomiast zapięcie mimo mikroregulacji jest niedopracowane i przekombinowane przez niepotrzebną (moim zdaniem) przedłużkę na kombinezon
 7. Nie mam uwag. Nie ma easylinka, którego i tak nie używałem nigdy, za to mikroregulację da się zrobić bez użycia narzędzi.
 8. Pewnie chcesz się ścigać na dystansie 15 metrów? 😀
 9. Z tego co wiem, odcinka jest chyba z 100 obrotów wyżej, ale nie wiem czy zmienili główne przełożenie Tutaj też jest o tym:
 10. No V10 Lamborghini drze się jak wściekła teściowa, to prawda. Zrobiłem nim ok. 500 km i ten silnik jest absolutnie niesamowity, wchodzi na obroty jakby opory tarcia nie istniały IMG_9932.MOV
 11. Przy 136 km/h Tym autem trzeba trochę od nowa nauczyć się jeździć. Moc jest dopiero powyżej 3500 obrotów, a najlepiej 4500, co w połączeniu z długą dwójką powoduje, że w Alpach trzeba co kawałek redukować do jedynki. Zawieszenie dobrze trzyma, ale wymaga pewnej ręki, bo nienawidzi zmian przeciążeń, jak źle wymierzysz w zakręt, to korekta nie jest tak oczywista jak w hot-hatchach. Ale w rękach profesjonalnego kierowcy (jakim niestety nie jestem), to bardzo szybkie auto.
 12. Teraz mam tak. Zobaczcie przy okazji jak długa jest dwójka w tym aucie IMG_1053.MOV
 13. Egzemplarz, którym kiedyś trochę jeździłem: IMG_6783.mp4
 14. Ja jechałem nią po torze i sam miałem chwile zawahania, czy dobrze wbiłem bieg. Tak jak już napisałem, na zagranicznych forach użytkownicy piszą, że Toyota bardzo miękko zawiesiła zespół napędowy w nadwoziu, prawdopodobnie w celu wyeliminowania drgań 3-cylindrowca. Ale to ma skutki uboczne, bo przy dynamicznej jeździe cały układ "pracuje" i czwórka nie zawsze jest dokładnie w tym miejscu, gdzie byś jej oczekiwał. Jedni sobie z tym radzą, inni gorzej, faktem jest, że dużo jest miss shiftów w GR Yarisach, prawdopodobnie procentowo znacznie więcej niż w innych autach. Dużo osób jeżdżących GR Yarisem po torze sugeruje założenie Quick shiftera.
 15. Tylko, że ta trzycylindówka Koenigsegga to technologiczne mistrzostwo świata, silnik wręcz rewolucyjny. Tu jest ciekawy materiał: A tu Misha mówi o problemie Miss Shift, który często przydarza się driverom GR Yarisa, a kończy się Blow upem silnika:
 16. No zawias im się udał. Dopiero na torze fajnie byłoby go minimalnie utwardzić. Na zwykłych drogach jest perfekcyjny
 17. To auto swój pazur pokazuje w kiepskich warunkach. Na mokrym, a jeszcze lepiej na śniegu dwa torseny robią swoje i można nim robić cuda, Dziurawe drogi, gdzie np 911 GT3 się poddaje i jedzie 40 km/h GR przelatuje jakby był tam równy asfalt. IMO to godny następca kultowych Imprez STI czy Lancerów Evo.
 18. No to jest ból, ale na otwartych prostych z dobrą widocznością nawet Szwajcarzy pozwalają sobie na więcej. A na krętych fragmentach 80 nie jest problemem Fakt, że jest tam dużo innych pięknych przełęczy, wiele z nich zjeździłem motocyklami i samochodami, ale ten trójkąt podszedł mi najbardziej, może dlatego, że teraz jest właściwie opuszczony i dzięki temu na drodze nie przeszkadzają maruderzy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.