Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tommaso

Użytkownik
 • Content Count

  5,097
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Everything posted by Tommaso

 1. Też byłem na wczasach w Grecji z rodzicami, ale dużym fiatem, to był luksus. A co do Abartha, to wiem, ze wszystko się da (sam objechałem Alpy motocyklem bez owiewki) , ale podejrzewam, że 99% samochodów jeżdżących po naszych drogach sprawdzi się lepiej jako auto w trasę.
 2. Hmm, Abarth jest pojazdem nie do końca stworzonym do jazdy w trasach. Głośny, podskakuje jak piłka na wybojach, komfort resorowania nie istnieje, skrzynia 5-biegowa powoduje, że przy 150 km/h silnik wyje...
 3. Jest tu na forum człowiek, który ma Audi zamówione w grudniu 2020, pierwotny termin na kwiecień 2021, przesuwany na sierpień, październik, styczeń, a teraz na maj 2022. Zaprosić go tu do wątku? 😁
 4. To już zaczyna być dyskusja typowo polityczna, więc proponuję przenieść się do innego wątku. A żeby nie było całkiem OT, to z pozdrowieniami noworocznymi:
 5. Ale jeśli trafisz na sprytnego oszusta, to i tak niewiele Ci to pomoże. Bo na mocy aktu notarialnego własność jest już przeniesiona i prosto z kancelarii nieuczciwy nabywca idzie do kolejnej, gdzie natychmiast sprzedaje mieszkanie. Gdy komornik próbuje wejść na hipotekę nie może tego zrobić, bo właścicielem jest już ktoś inny. Oczywiście komornik będzie ściągał płatność z nabywcy, ale on prawdopodobnie nic nie będzie już miał. W moim mieście zdarzył się kiedyś taki przypadek, droga prawna była bardzo długa i nawet nie wiem jak to się ostatecznie zakończyło. Rozwiązanie np niemieckie, z obowiązkowym rachunkiem powierniczym u notariusza jest mimo wszystko bezpieczniejsże.
 6. W BMW w trybie jazdy individual nie ma różnych trybów aktywnego tempomatu.
 7. A tu możesz mieć rację, w moim poprzednim samochodzie agresja tempomatu też była zależna od trybu jazdy. W BMW nie widzę wielkiej różnicy, ale fakt, że 99% czasu jeżdżę w trybie adaptive, który wszystko (praca skrzyni, silnika, zawieszeniai tempomatu) dobiera sobie sam.
 8. U mnie jest 360 KM z 3 litrów
 9. BMW serii 5. Tempomat działa bardzo płynnie również na autostradzie, silnik mam dość mocny, więc nie ma mowy o przymusowym redukowaniu jak już w końcu tir zjedzie na prawy pas, góra z 8 na 7. Właściwie jedyna uwaga jaką mam to fakt, że przyśpieszanie zaczyna się dopiero, gdy samochód z przodu całkowicie zmieni pas przekraczając linię, ja zacząłbym przyśpieszać już chwilę wcześniej, ale to jedyna drobna niedogodność.
 10. Dziękuję Koledzy. O ile pepsi bardziej podoba mi się na jubilee, to do batmana IMO bardziej pasuje oyster.
 11. Tak właśnie robię, jedynie trzeba obserwować światła, bo sam się nie zatrzyma na czerwonym, jak nikt przed nim nie jedzie. No i po dłuższym postoju na światłach trzeba wcisnąć przycisk lub na chwilę pedał gazu, żeby ruszyć.
 12. W taryfikatorze jest wyraźnie napisane - za niewskazanie osoby prowadzącej, jednej osoby. Wszystko zależy od tego jak inspekcja będzie interpretować ten zapis, moim zdaniem mogą się upierać, że to ja muszę zrobić dochodzenie w firmie
 13. W rodzinie jak w rodzinie, pomyśl sobie jaki problem jest w firmie, gdzie ja jako właściciel muszę wskazać kto prowadził, a w mojej firmie np auta nie jest przyporządkowane konkretnej osobie. Oznacza to tak naprawdę konieczność prowadzenia w firmie dokładnej ewidencji pojazdu, czyli dodatkowy obowiązek.
 14. Ustawiłem sobie aktywny tempomat na ograniczenia + 9 km/h i tak jeżdżę od miesiąca. Jest tylko jeden problem, nie zasnąć za kierownicą...
 15. Ale to był chyba najdłużej sprzedający się na forum zegarek, wisiał i wisiał.
 16. Oj tak, pasztet to był hit, do dzisiaj japa mi się cieszy jak sobie przypomnę. A tak BTW, co się stało z tymi superlimitkami Dornblutha, wypłynęły gdzieś na rynku wtórnym?
 17. To też nie do końca jest prawda. Ja na nową referencję Suba zapisałem się w dniu jego premiery i dotychczas jeszcze nie otrzymałem.
 18. Na niedzielny proszony obiad trzeba założyć jakiś porządny zegarek...
 19. A ma klimę czterostrefową i Apple Car Play?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.