Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tommaso

Użytkownik
 • Content Count

  5,097
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Posts posted by Tommaso


 1. Też byłem na wczasach w Grecji z rodzicami, ale dużym fiatem, to był luksus.

   

  A co do Abartha, to wiem, ze wszystko się da (sam objechałem Alpy motocyklem bez owiewki) , ale podejrzewam, że 99% samochodów jeżdżących po naszych drogach sprawdzi się lepiej jako auto w trasę.


 2. Hmm, Abarth jest pojazdem nie do końca stworzonym do jazdy w trasach.

  Głośny, podskakuje jak piłka na wybojach, komfort resorowania nie istnieje, skrzynia 5-biegowa powoduje, że przy 150 km/h silnik wyje...


 3. Godzinę temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

  evilym - tak, akt notarialny jest aktem wykonawczym ale ludzie i tak nie ufają, a i nieuczciwi notariusze sie zdarzali

   

  Ale jeśli trafisz na sprytnego oszusta, to i tak niewiele Ci to pomoże. Bo na mocy aktu notarialnego własność jest już przeniesiona i prosto z kancelarii nieuczciwy nabywca idzie do kolejnej, gdzie natychmiast sprzedaje mieszkanie. Gdy komornik próbuje wejść na hipotekę nie może tego zrobić, bo właścicielem jest już ktoś inny. Oczywiście komornik będzie ściągał płatność z nabywcy, ale on prawdopodobnie nic nie będzie już miał. W moim mieście zdarzył się kiedyś taki przypadek, droga prawna była bardzo długa i nawet nie wiem jak to się ostatecznie zakończyło.

  Rozwiązanie np niemieckie, z obowiązkowym rachunkiem powierniczym u notariusza jest mimo wszystko bezpieczniejsże.


 4. 3 minuty temu, alleck napisał(-a):

  O litrach czy mocach nie będę pisał, bo w moim przypadku działanie tempomatu aktywnego zależy od czegoś innego. Jak mam ustawiony tryb sport, to rzeczywiście samochód reaguje agresywnie. Po zjechaniu samochodu z pasa przede mną, jest mocna redukcja i krecenie prawie do odcinki aż do osiągnięcia zadanej prędkości. Jak mam tryb komfort to redukcja jest z 7 biegu na 6 i przypieszanie bardzo delikatne, najczęściej wraca na 7 bieg zanim osiągnie zadana prędkość.

  A tu możesz mieć rację, w moim poprzednim samochodzie agresja tempomatu też była zależna od trybu jazdy. W BMW nie widzę wielkiej różnicy, ale fakt, że 99% czasu jeżdżę w trybie adaptive, który wszystko (praca skrzyni, silnika, zawieszeniai  tempomatu) dobiera sobie sam.


 5. 19 minut temu, Chorwat napisał(-a):

  @Tommaso, jakie masz auto z tym aktywnym tempomatem i jak się zachowuje na autostradzie? Pytam, bo jeździłem trochę nowym Pugiem 508 mojego taty, i o ile działanie w mieście to dla mnie bajka, działa dokładnie jak w Twoim aucie, to autostrada, to już nieporozumienie. Przykładowo - jazda np. 140km/h i nagle ktoś wolniejszy się wpycha przed nas - auto gwałtownie hamuje, a po ustąpieniu "przeszkadzacza" przed nami, redukuje z 8go biegu na 5ty, a czasem nawet na 4ty, próbując błyskawicznie odzyskać wytraconą prędkość. Efekt - szybko wichrujące się tarcze i podwyższone bez sensu spalanie.

  BMW serii 5. Tempomat działa bardzo płynnie również na autostradzie, silnik mam dość mocny, więc nie ma mowy o przymusowym redukowaniu jak już w końcu tir zjedzie na prawy pas, góra z 8 na 7. Właściwie jedyna uwaga jaką mam to fakt, że przyśpieszanie zaczyna się dopiero, gdy samochód z przodu całkowicie zmieni pas przekraczając linię, ja zacząłbym przyśpieszać już chwilę wcześniej, ale to jedyna drobna niedogodność.


 6. 4 minuty temu, memento mori napisał(-a):

   

  Nie dotykaj hamulca, tylko pozwól aby kolejny asystent hamowania zapobiegający kolizjom zatrzymywał auto i na pewno nie zaśniesz 😛 

  Tak właśnie robię, jedynie trzeba obserwować światła, bo sam się nie zatrzyma na czerwonym, jak nikt przed nim nie jedzie. No i po dłuższym postoju na światłach trzeba wcisnąć przycisk lub na chwilę pedał gazu, żeby ruszyć.


 7. W taryfikatorze jest wyraźnie napisane - za niewskazanie osoby prowadzącej, jednej osoby. Wszystko zależy od tego jak inspekcja będzie interpretować ten zapis, moim zdaniem mogą się upierać, że to ja muszę zrobić dochodzenie w firmie


 8.  

  5 minut temu, pechagto napisał(-a):

  8k za niewskazanie - czy mam rozumieć, że mając kilku członków rodziny - kierowców w domu, a auto zarejestrowane na siebie, w momencie kiedy któryś z nich coś odwali i się nie przyzna, ja mam zapłacić 8kpln?

  W rodzinie jak w rodzinie, pomyśl sobie jaki problem jest w firmie, gdzie ja jako właściciel muszę wskazać kto prowadził, a w mojej firmie np auta nie jest przyporządkowane konkretnej osobie. Oznacza to tak naprawdę konieczność prowadzenia w firmie dokładnej ewidencji pojazdu, czyli dodatkowy obowiązek.


 9. 6 minut temu, Bugs napisał(-a):

  Jeżeli nie dostaniesz informacji że Cię wykreślono to znaczy że zamówienie przeszło na nową referencję - przynajmniej tak to wyglądało w moim przypadku.

  Może być jednak korzystniej zapisać się wtedy na nowo w salonie na nowy model, w przypadku Suba ci którzy tak zrobili dostawali zegarki bardzo szybko, ja mimo że byłem wcześniej zapisany na poprzednią referencję to nowy dostałem dopiero teraz.

  To też nie do końca jest prawda. Ja na nową referencję Suba zapisałem się w dniu jego premiery i dotychczas jeszcze nie otrzymałem.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.