Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

rk7000

Moderator
  • Liczba zawartości

    12216
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    33

Zawartość dodana przez rk7000

  1. Zegarka klubowego KMZiZ nie było chyba 11 lat - ostatni był na 10 lecie o ile nic nie pomyliłem. Zagłosowałem na 1 i 2 ale wezmę taki jaki powstanie Może być daleki od moich preferencji ale i tak chcę go mieć Mam tylko nadzieję, że zaprezentowany dekiel to wersja bardzo początkowa - jest nudny zwyczajnie a tu myślę że można "poszaleć" Można coś zrobić oryginalnego, nie po okręgu, raczej jak w Formmeister albo jeszcze inaczej.
  2. Myślę, że każdy w tym dziale powinien co najmniej zapoznać się z tym tematem Przemek - wielkie gratulacje za doprowadzenie tego do końca Edycja. Chciałbym jeszcze dodać, że jest to niespotykana sprawa - jeden z nas forumowiczów - Przemek @Enki z tego działu wydaje książkę dotyczącą zegarków z tego właśnie działu. Wiem jak wiele pracy w to musiał włożyć i wiem jak dużo czasu poświęcić żeby ten projekt został zrealizowany. Przemek - jestem pełen podziwu
  3. Z krzemieniem pasiastym po raz pierwszy spotkałem się kiedyś w Sandomierzu - jest tam bardzo znany i popularny. Pomysł na tarcze z krzemienia pasiastego jest na pewno oryginalny. Co do Janka Sarnowskiego - z nim też rozmawiałem we wstępnej fazie projektu zegarka klubowego - był zainteresowany współpracą. Był to jednak czas kiedy realizował zielonego druida a projekt ten opóźniał się wtedy mocno.
  4. rk7000

    Licytacja dla Krzysia

    Dobry wieczór. Zapraszamy na licytację zegarka, który przekazał nasz forumowy kolega, który jak zawsze zachowuje anonimowość ale wspomaga Krzysia nieustannie od lat za co jesteśmy ogromnie wdzięczni Zegarek Stowa Parat 15 rubis Zegarek z lat 1950 - 60 jak na swój wiek w dobrej kondycji. Koperta złocona - z opisu na deklu jest to gruba powłoka 20 mikronów bez ubytków, przetarć, wgniotek choć trochę rysek złapała przez te lata. Mechanizm - z informacji jakie uzyskałem (dziękuję Paweł) to Stowa w tamtych czasach nie produkowała swoich mechanizmów tylko korzystała z innych - tu Osco Parat kaliber 50, 15 kamieniowy . Jest sprawny po nakręceniu rusza bez problemu ale raczej na pewno wymaga serwisu. Dekiel stalowy zakręcany. Średnica zegarka to około 33 mm , długość 42 mm. rozstaw uszu 18 mm Cała reszta widoczna jest na zdjęciach. Licytację zaczynam od 1 zł Koniec licytacji w dniu 06.04.2025 o godzinie 19.00 Zapraszamy
  5. Dziś światło lepsze więc udało się cyknąć. @renqien - dziękuję jeszcze raz za Twoją nieocenioną pomoc.
  6. Nie ... Te białe co miały być czerwone to one szare są 😂
  7. Oj były takie oznaczenia w Wostokach. A teraz chciałbym Wam się pochwalić moim najnowszym nabytkiem 😉 Bardzo długo na niego polowałem ale w końcu jest 😁 Niestety ciemno już więc zdjęcie nie oddaje piękna tego zegarka 😉
  8. Dzięki. Myślałem, że będzie coś większego na Unitas 6498 😉
  9. Zapytam z ciekawości - jaki mechanizm i jaki rozmiar koperty byłby w tym projekcie? Wiem, że nie ma szans na zmianę całego projektu na tym etapie ale jak to projektowałeś to musiałeś mieć jakiś plan na taki zegarek.
  10. Tarcza z oznaczeniami jeszcze radzieckimi ale lata 90-te to już wyciąganie starych zapasów byle coś złożyć. Jest to jakaś tam okolicznościowa edycja ale bardziej traktuj jako ciekawostkę niż rzadkość. Edycja Następnym razem poszukaj proszę odpowiedniego tematu w tym dziale. Tu ten temat nie powinien się znaleźć 😉
  11. Formmeister I był z rezerwą chodu i z tego co pamiętam żeby zniwelować grubość mechanizmu to została zastosowana cienkościenna koperta. Dlatego czasami coś tam słychać .
  12. Nie ma drogi, nie spodoba się samurajowi Chyba dobrze.
  13. Pierwszy doskonały, drugi za dużo cukru w cukrze. edycja chociaż jak się lepiej przyjrzeć to coś w tym drugim jest mocnego edycja 2 Jednak 2 opcja ciekawsza - może symbolizować drogę kmziz do 20 rocznicy.
  14. Można, nawet będzie ciekawiej. Trzeba by to zwizualizować i obejrzeć Tamten projekt podoba mi się najbardziej z dotychczasowych ale nie wyklucza to możliwości obejrzenia innych propozycji. Mały "smaczek" odmienia postrzeganie zegarka.
  15. Nie noszę radzieckich a drewno rąbie siekierą - na wszelki wypadek, żeby nie uszkodzić koperty
  16. Dobrze byłoby to sensownie poprawić ale taki pomysł na indeks mam 😁
  17. Ciekaw jestem jak wyglądałby indeks arabskie 20 w miejsce rzymskiego IIII - czyli indeks 20 minut a jednocześnie 20 lat Byłąby micro California Ktoś ma takie zdolności żeby to zwizualizować?
  18. Pięknie ale to pewnie niewykonalne w naszym przypadku.
  19. Cieszę się, że projekt zegarka klubowego "wyszedł" na forum . Obserwuję dyskusje i przypomina mi się moja z Marcinem QV pisanina 😉 Potwierdza się to co w zasadzie było pewne od samego początku - nie uda się stworzyć projektu który zadowoli wszystkich. Ja tam zapisze się na ten zegarek na pewno. Ten projekt ma już w sobie wiele ważnych elementów Zegarek stworzony dla KMZiZ a nie tylko dekiel przerobiony z dostępnej już wersji, przystępny cenowo, tarcza i wskazówki nawiązujące do unikatowego motywu z zegarów wieżowych. Oprócz powyższych Marcin a więc VC jest w zasadzie gwarantem, że to będzie ciekawy zegarek. Bardo chce mieć zegarek klubowy a przez ostatnie kilkanaście lat nie było takiej możliwości. Żeby trochę pomarudzić to dla mnie napis KMZiZ powinien być dyskretniejsze i ja bym go na tarczy widział w miejscu gdzie przeważnie jest Swiss made lub tp. czyli pod indeksem na godzinie 6 😁
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.