Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tomekr89

Użytkownik
 • Content Count

  1,145
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by tomekr89

 1. Odbierałem niedawno nowego Sub'a Date (czarny)*. Pani w salonie mówiła, że obecnie zapisy są wyłącznie na Yachtmastera. *jak coś, chce ktoś kupić? Od zamówienia do odbioru się trochę minęło i się pozmieniało i obecnie nie ma planów na noszenie tego zegarka.
 2. Polecam rozważyć również H. Moser & Cie. Kwestia gustu, mnie bardziej przekonuje:
 3. Kolega jest już właściwie zdecydowany na wersję 36 mm na mesh'u, sam znalazł i wybrał, ale pomyślałem, że spytać nie zaszkodzi. Czy widzicie alternatywny zegarek, który nadaje się do częstego pływania i formalnego stroju? (tj. nie frak tylko garnitur albo częściej marynarka + spodnie). To będzie jedyny zegarek.
 4. Dzięki, zegarek zamówiony. Wersja z Selitą. Nie będę czekał na in house w wybranym kolorze, bo to może być za rok, dwa albo wcale. To przeważyło.
 5. tomekr89

  Perfumy

  Tom Ford Tobacco Vanille. Albo perfumowy homar, np. od Rasasi.
 6. Gdzie trzeba bywać, żeby wokół było pełno Rolexów na Oysterze?
 7. Nie sądzicie, że w 2022 Rolex zaprezentuje GMT master II w kopercie nowego Sub'a?
 8. Jak batman został zaprezentowany chorowałem na niego do tego stopnia, że już chciałem krótko potem kupić Davosę batman, jednak obejrzawszy na żywo bransoleta okazała się tak fatalnej jakości, że stwierdziłem, że po prostu musi być Rolex, tylko nie od razu.
 9. Batman na bransolecie Oyster to jeden z najciekawszych zegarków Rolexa IMO. Za moim doradztwem, kolega chciał kupić, gdy był dostępny, tj. gdy były zapisy.... ale się nie załapał. Dziś jeszcze trudniej go kupić za "normalną" cenę. Pozazdrościć sztuki!
 10. Pokazałbyś zdjęcie z bliska po wymianie? 940 to oryginalne szkło?
 11. Mam nadzieję, że mój rotomat nie promieniuje, przynajmniej w stopniu zaburzającym chód :)
 12. Zegarek będzie jednym z wielu aczkolwiek na 80+ % okazji, typowy uniwersalny wół roboczy. Natomiast wersja kolorystyczna i niechęć czekania sprawia, że niemal na pewno będzie to Selita. @Cordi7 możesz dać przykład promieniowania doświadczanego na co dzień, które wpłynie na dokładność chodu?
 13. Kiniol, jeśli to Twój znajomy - mogę prosic o spytanie osobiste, czy posiada te częsci?
 14. Serwis autoryzowany w Warszawie zrobił regulację i jest +1.8s na dobę. Niby znakomicie, ale naczytałem się poro opinii, że 3135 (poprzednik) mieści się bez problemu w tolerancji od 0 do +0.5s na dobę.
 15. Pytanie czy poszukiwane elementy tam nie są zajechane Non funzionante bilanciere ok, non oscilla liberamente…..non funzionante
 16. Jestem po przymiarkach i byłem już niemal zdecydowany na wersję na Selicie, jednak nabrałem wątpliwości - może jednak nowy kaliber..? Czy jest waszym zdaniem wart dopłaty 55% ceny? Problem w tym, że 41.5 mm w nowym werku nie występuje w kolorze, który mnie interesuje (biorę pod uwagę jedynie granat z czarnym bezelem, patrz zdjęcie). Czyli nawet jeśli zdecyduję się na nowy kaliber może z czasem się okazać, że w tym kolorze nigdy nie będzie dostępny, a stary model, tj. na Selicie będzie już niedostępny (czytałem w internecie plotki, które słyszałem również u dealer'a Oris, że Oris będzie wycofywał się z selity w linii Aquis). Widzę to tak: Za Selita SW200-1 przemawia: - przede wszystkim mogę go kupić tj. realnie mogę go mieć, a nie wiadomo jak będzie cal. 400 w kontekście wymaganego koloru - znacznie niższa cena (~7300 vs. ~11300 po rabatach, przynajmniej taniej nie znalazłem) - w razie konieczności serwisu w przyszłości będzie dużo łatwiej - każdy zegarmistrz zna ten werk - werk jest znany i sprawdzony, a nie wiemy, jakie kwiatki wyjdą z czasem w cal. 400 (choć takiego dziadowstwa jako Powermatic 80 w Swatch Group się nie spodziewam) - pod datownikiem jest indeks (w cal. 400 niestety nie ma) Za Cal. 400 przemawia: - potężna rezerwa chodu (Selita z kolei ma jedynie 38h co oznacza konieczność używania rotomatu nosząc na przemian z innymi zegarkami) - werk in house to in house - zegarek wydaje mi się wtedy po prostu kompletny - ciekawsza technologia i zaawansowanie, antymagnetyczność - 10 lat gwarancji, doskonała deklarowana dokładność chodu - nowe mocowanie bransolety - łatwość zmiany na pasek Wadą tego zegarka niezależnie od wersji mechanizmu jest brak szybkiej mikro regulacji (jak np. glidelock) oraz bardzo skromne wykończenie mechanizmu. 1. Co sądzicie, co radzicie? 2. Wiem, że Oris nie jest marką, która cenę trzyma jak Omega, nie wspominając o Rolexie, natmiast czy nowy, własny werk może mieć na to wpływ? 3. To, że chcę Orisa, to w zasadzie już pewne i raczej to już tylko kwestia wyboru wersji, ale jeśli w podobnych pieniądzach możecie zaproponować co najmniej tak samo dobrze wykonany diver, jestem otwarty.
 17. Od jakiegoś czasu poszukuję części do calibry 562 Omegi (tutaj szczegóły). Wydawać by się mogło, że najlepiej znaleźć dawcę. Problem w tym, że takowego nie ma. Serwis Omegi mówi, że to tego werku części już nie są produkowane i nie mają tego w zapasie. Stad pytanie - czy widzicie realną możliwość dorobienia tych części? Może jest jakiś pasjonat majster, który byłby w stanie je dorobić nie pobierając za to kwoty przywyższającej zakup zegarka z tym mechanizmem?
 18. W nawiązaniu do https://zegarkiclub.pl/forum/topic/199282-omega-spadek/?tab=comments#comment-3064338 poszukję (tj. do wymiany uszkodzonych części) 2 elementy: -sprężynka incabloc -koło naciągu Czy ktoś jest w stanie pomóc? W załączeniu więcej zdjęć werku.
 19. Wymieniał ktoś szkiełko w Subie date na to z wersji no date? Chodzi o usunięcie cyklopa. Gdzie to robiliście, w jakiej cenie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.