Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

michalg86

Użytkownik
 • Content Count

  182
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by michalg86

 1. To ostatnio mój ulubieniec:) Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 2. Ja zaobserwowałem raczej odwrotną tendencję - jak zegarek automatyczny (weryfikowane na różnych zegarkach) jest w pełni nakręcony to przyspiesza, a jak dłużej "leży" to z czasem zaczyna zwalniać. Oczywiście skala tego zjawiska jest zróżnicowana i zależy od zegarka.
 3. Moim zdaniem to trochę duża odchyłka i pomyślałbym nad regulacją. Mam ten sam zegarek i robi mi ok. 5s dziennie na plus.
 4. Weź NFSa, śmiganie bryczką zawsze spoko
 5. i okazuje się, że jest to równe (i zawsze) +7s/24h.Chyba czeka mojego XL letka kalibracja (?) Tę kalibrację sobie póki co sobie odpuść. +7s/24h to bardzo dobry wynik. Poza tym, jeśli zegarek trochę spieszy zaraz po zakupie to dobrze, bo z czasem zegarki mechaniczne mają tendencję do zwalniania. Jak byś się teraz udał do zegarmistrza i ten wyregulował Ci zegarek do 0s/24h, to może się okazać, że za miesiąc/dwa/pół roku będziesz miał -7s/24h, a to już gorsza opcja, bo lepiej jak się zegarek trochę spieszy niż jak się spóźnia (przynajmniej wszędzie zdążysz na czas )
 6. Mechanizm w Big Mako nie ma funkcji stop-sekundy, ani dokręcania.
 7. Gratulacje, też umieściłem tego Hamiego w swoich planach zegarkowych (raczej na 2014 rok niż obecny).
 8. Jedyna możliwość to ta, którą zaproponował ptaku, czyli wymuszanie stop sekundy. Tylko faktycznie trzeba się zastanowić, czy to ma większy sens. Ja mam wrażenie, że to dla mechanizmu nie jest najzdrowszy zabieg, chociaż opinie na ten temat są podzielone.
 9. Definicja garnitury. Rewelacyjny zegar:)
 10. Ja jako dziecko zacząłem zakładać zegarek na prawą rękę (tak mi było wygodniej) i do dzisiaj, mimo generalnej praworęczności, tak mi zostało. Podobnie ma mój ojciec, więc może jest to po części uwarunkowane genetycznie.
 11. Moja Davosa Ternos Diver na mechanizmie ETA 2824-2 od środy do dzisiaj zrobiła +1s Z moich obserwacji wynika, że w trakcie noszenia zegarek nieznacznie przyspiesza (gdzieś o 1-2s), a jak go odłożę na noc to zwalnia. Ogólnie jednak w ostatecznym rozrachunku chodzi prawie jak kwarc Uwielbiam ten zegarek
 12. Ja czytam aktualnie "Kane i Abel" Jeffrey'a Archera. Wszystkie książki tego autora, które do tej pory przeczytałem, mi się podobały, więc zakładam, że ta też dołączy do tego grona.
 13. Ciekawe, kiedy te ultradokładne mechanizmy automatyczne będą stosowane przez Tissota na szerszą skalę. I o jakiej dokładności (dobowej odchyłce) mówimy.
 14. Wow, Iks, ODLOTOWA kompozycja. Powiedz, skąd pomarańczowy insert do bezela wytrzasnąłeś? Skołowałbym sobie podobny
 15. Wow, gdzie wyrwałeś takie cacko? To przecież już nieprodukowany model. Pochwal się szczegółami
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.