Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magican

Użytkownik
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

330 profile views
 1. Nie wiem jak to napisać aby nie wyjść na okrutnika. Zdaje się że to typowy francuski zegar z nabitą puncą Lenzkircha. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.
 2. Magican

  Poszukuję

  Poszukuję porcelanowej tarczy do linkowego Lenzkircha, może być sam zewnętrzny pierścień. Wymiar jak to u Lenza 18,5 cm. Pomoże ktoś ?
 3. Nie ma sprawy, ale obawiam się że to może trochę potrwać. Sam jestem ciekawy co uda mi się osiągnąć.
 4. Dzięki serdeczne za podpowiedź. Z pewnością skontaktuję się z kolegą Bartkiem w tym temacie, bo jak na razie nikt nie podjął tematu... Mam nadzieję że uda się zachować ten zegar w oryginale. Skrzynia jest w na tyle dobrym stanie, że uda się odświeżyć oryginalną politurę bez nakładania jakiejkolwiek innej warstwy. W tej chwili jest na warsztacie. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 5. Ale czy ktoś się podejmie ? Jest też i skrzynia. Werk jakich wiele w tym temacie... ani lepszy ani gorszy pomijając braki. Tarcza i owszem trochę styrana, ale akurat mam pierścień na wymianę więc da się uratować.
 6. Cześć Koledzy, Trafił do mnie taki oto inwalida. Brak mu kotwicy, wychwytu.. Jest jakaś szansa na naprawę czy już tylko na części się nadaje ?
 7. Nie wiem czy ktoś z Was stosuje ten wosk, ale mi sprawdza się dość dobrze. Wysycha niemal natychmiast i zabezpiecza przed odciskami palców np. odświeżone wagi, soczewkę wahadła, itp.
 8. Magican

  Poszukuję

  Witam Wszystkich, Poszukuję dwóch wag do małego żyłkowca. Ciężar wagi w okolicach około 800 - 900 gram. Dzięki Krzysztof
 9. Nie wiem czy ktoś to już tutaj wcześniej wrzucił ale czyż nie jest to "mokry" sen każdego zegarmistrza ? https://youtu.be/ojdmaUYZNR8
 10. Magican

  Poszukuję

  Poszukuję wag do stojącego w typie jak na zdjęciu lub kontakt do osoby która wykonuje takie kopie. O oryginałach nawet nie marzę....
 11. Mocowanie sanek dwustronne ale jedno się zagubiło, mostek i wychwyt z pewnością są obce. No w ogóle d*pa że tak powiem.... Całość kupiona w UK i patrząc na tą kombinację to przyznam że dorównuje naszym "wybitnym" konstrukcjom, chociaż nie..wróć, nasze chyba są bardziej finezyjne. Kupując ten zegar nie wiedziałem co jest w środku . Skrzynia całkiem fajna choć w czarnej politurze , tarcza była idealnym stanie do tego atrakcyjna cena więc ryzyko było małe a tu proszę, niespodzianka.
 12. Witam wszystkich, Trafiła do mnie taka oto hybryda - niespodzianka. Jak widać tarcza, mocowanie od Lenzkircha a kotwica nawet nie wiem.... Zamieściłem temat tutaj bo wszystko przyszło w wiedeńskiej skrzyni bardzo podobnej jak w książce R. Ortenburgera str.83, co ciekawe też opisany jako zegar miesięczny. Do kompletu jest typowe wiedeńskie wahadło i 2,5 kg waga. Interesujące jest to że podstawa tarczy od Lenzkircha idealnie pasuję do otworów w płycie mechanizmu. Czy jest to możliwe? Zastanawiam się co z tym mechanizmem począć ? Macie jakieś pomysły? Da się to w ogóle uratować ? Pozdrawiam Krzysztof
 13. Dokładam mojego rudego. Dość niski numer. Właściwie to już nie mój ale fotki mi zostały to niech się na coś przydadzą.
 14. Witam kolegów, Czy ktoś zna kogoś kto wykona szkła do np. kareciaków lub ich większych braci, tych z rtęciowym wahadłem? Dzięki Pozdrawiam Krzysztof
 15. Magican

  Poszukuję

  Witam kolegów, Poszukuję wahadła do francuskiego zegara portykowego. Kontakt na priv. Pozdrawiam Krzysztof
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.