Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MasterMind

Użytkownik
 • Content Count

  4,967
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

MasterMind last won the day on November 25 2020

MasterMind had the most liked content!

Community Reputation

5,376 Guru zegarmistrzostwa

About MasterMind

 • Rank
  Instagram: vanguard.watches

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.instagram.com/vanguard.watches/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bydgoszcz
 • Hobby
  Psychologia społeczna, komputerowe gry wieloosobowe, gry RPG, fantastyka, pisanie.

Recent Profile Visitors

5,311 profile views
 1. Błąd. To jakby kupić starego Mercedesa w cenie nowego Mercedesa. A to już bardziej realne w przypadków starych kolekcjonerskich Mercedesów
 2. Rolex actually commented on its watch shortage. Here's what it said. - Link -> https://sub.rescapement.com/p/rolex-actually-commented-on-its-watch
 3. Zgadza się. Szalejące ceny to prawdziwy problem, gdy się dopiero szuka. Negocjuję jeden zegarek z upartym kolekcjonerem który nie chce mi go sprzedać (historia powtarza się jak z Ghostem), po drugie Ghosta już sprzedałem - całe szczęście nieco powyżej ceny którą myślę bym normalnie dostał, więc jest minimalny zapas pod korektę cen, gdybym szukał dłużej niż zamierzam. Przy czym myślę, że mam tak szeroki zakres modeli które mnie interesują, że nie będę miał problemu by z braku laku znaleźć coś z mniej wyjątkowych wersji Subów, czy GMT, tak na "przeczekanie". Kupić, ponosić i jak nie zaiskrzy, to puścić dalej "i do gabloty, powtórz".
 4. Chłopak dobrze kombinuje! Wymiana 1:1 DD na Vulcaina, no nie powiem, chyba bym się długo nie zastanawiał
 5. Tak, z Bydgoszczy. (Wyjątkowo tym razem nikogo ze sobą nie zabieram, bo mam kilka spotkań umówionych w różnych miejscach i nie wiadomo kiedy będę musiał się zbierać z powrotem - więc nie chciałbym odpowiadać za czyjś transport). Spokojnie, mnie pewnie rozpoznasz - jestem wysoki, chudy i wyglądam jak na awatarze, tylko przeważnie jestem w kolorze, a na sali kolekcjonerów i sprzedawców ludzie będą krzyczeć, "heeeeej Wadim!" albo "weź pokaż tego Vulcaina, czy taki ładny na żywo jak na zdjęciach".
 6. Jeżeli rzeczywiście Rolex nie jest dla mnie, to w sumie żadna inna marka nie jest - najbliżej jest tylko Omega z niektórymi vintage'owymi Seamasterami, może jakimś wyjątkowym Moonwatchem i pojedyncze modele od innych marek, jak jakieś stare Heuery Carrera, czy Patek Calatrava. Istnieje szansa, że po prostu przetestuję na sobie wszystko co mogę z Rolexa i dojdę do wniosku, że to czego szukam w zegarkach nie istnieje. I dam sobie spokój. Sprzedam wszystko i pojadę w Bieszczady. Tak, ja będę w sobotę.
 7. Gdybyś mi sprzedał tego GMT którego już masz, to już porządny zastrzyk na poszukiwania 1675... tak sobie myślę
 8. No jak zwykle chciałbym, a jak wyjdzie to wiadomo 😂
 9. Day-Date jak najbardziej zostaje w grze, tylko pandemicznie odjechał cenowo, a ja jestem bardzo wybredny jeżeli chodzi o stan i oprócz akceptowalnej ceny trudno mi znaleźć sztukę, która by mi odpowiadała. Pełna lista celów to: D-D 18038, 18238, (ew. 1803 ale musiałby być w wyjątkowym stanie), Submariner 5513, 1680, 16800, może nawet 16610, oraz GMT 1675, 16700, 16710 i potencjalnie nowe Suby i GMT, ale to muszę jeszcze na żywo sprawdzić. Rozrzut jest duży, zarówno rocznikowo i cenowo, a ja jak zwykle chciałbym kupić sobie coś na dłużej, jeżeli nie na stałe. Rozglądam się już od pewnego czasu i widzę, że przy obecnej sytuacji na rynku używanego Rolexa, trudno będzie znaleźć coś sensownego, żeby miało jednocześnie b.dobry stan, a cenę nie z kosmosu. Znów będę potrzebował trochę szczęścia.
 10. Przez moment myślałem o najnowszym DJ 36mm, niebieska tarcza, karbowany bezel + jubilee (czyli chyba najbardziej pożądany wariant), ale nie mogę jakoś przełknąć wykończenia koperty na połysk na całości - wolę satynę na uszach w starszych referencjach. Nowy Explorer 36mm odpada, bo stary się od niego nie różni wielce i nie widzę sensu na upgrade. Zostają więc nowy-stary Submariner ceramiczny (40mm) albo jakieś nowe GMT. Za dwa tygodnie będę mierzył obie opcje i będę wiedział, czy warto się w ogóle interesować tym tematem, czy jednak postawić na starsze modele.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.