Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Hiroki

Użytkownik
 • Content Count

  346
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Początkujący

About Hiroki

 • Birthday 10/13/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

2278 profile views
 1. Ja mam Nexusa i aparat jest haraszo ;-) . Ale ponoć na dniach ma się pojawić Nexus 5, ponoć na jakimś filmiku Google już go przyłapali.
 2. maluszek nigdy ekonomiczny nie był a stosunek osiągów do spalania był bardzo nie fajny
 3. Łukasz oczywiście że nigdy nie dowiemy się kto wykonuje komponenty dla Steinharta, chyba że sam tego nie ujawni. To normalne. Żadna firma która nie wykonuje wszystkiego sama się do tego niechętnie przyznaje. Konkurencja mogła by skorzystać z tych samych źródeł. Z paskami chodziło mi o paski kauczukowe, bransolety i zapięcia. Skórzane robi się w każdym kraju to akurat nie jest istotne. Bisset ma spółkę w Szwajcarii ?? Może jakiś pokój na poddaszu wynajmują dla picu ale wszyscy wiemy, że za 300zl szwajcarski zegarek nie powstanie. No chyba, że plastikowy swatch. Co do jakości Steinharta nie ma absolutnie w tej cenie się czego czepiać. Nieskie ceny Steinharta i nie wielkie wolumeny danego modelu świadczą o tym, że koperty na 99% nie są produkowane w Szwajcarii. One być może są tam wykańczane ( albo w Niemczech) ale surówka jedzie od dostawcy ze "świata". To tylko domysły, wynikające z obserwacji rynku. Jeśli by się okazało że rzeczywiscie Steinhart produkuje koperty od A-Z w Szwajcarii i oferuje zegarki w takich cenach to byłby to nie lada rarytas. Przepraszam za odejście od tematu. Jeszcze raz podkreślam Steinhart to dobre zegarki i bronią się jakością. Tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia gdzie są produkowane.
 4. To 51 czy 60% tyczy się firm które chcą przynależeć do FHS !! . Firmy które nie należą do FHS nie muszą spełniać tych norm. Paski i zapięcia do Steinharta na 100% nie pochodzą ze Szwajcarii bo mało które pochodzą ze Swiss. Najwięksi i najlepsi producenci są w Hong Kongu i Włoszech. Zobaczcie na zegarki Laco. na tarczy Made in Germany a w środku japońska Miyota . A Bisset..też ma na wielu modelach napis swiss made. Za to na serio nie grożą sankcje. Nikt nikomu nie może zabronić pisana na zegarkach czegokolwiek to tylko kwestia firmy i jej sumienia. Ten dokument który przedstawiles tylko to potwierdza. Zegarek jest szwajcarski jesli jego mechanizm jest szwajcarski i został poskladany w szwajcarii i kontrola jakosci zegarka przebiega w szwajcarii. używasz etę masz prawo do swiss made ( dlatego ety maja tak wywindowane ceny, bo dostajesz w tej cenie nie tylko mechanizm ale takze mozliwosc uzywania swiss made na tarczy ) Steinhart nie jest zatem full swiss made. jest tylko swiss made na tyle na ile musi byc aby pisać to na tarczy ale wszystko ponad te wymogi robione jest poza swiss. gdyby tak nie bylo zegarki kosztowały by przynajmniej 2x tyle. Nie ma siły Panowie. Koszty pracy w swiss są bardzo wysokie.
 5. rolex Rolex nie produkuje sam podzespołów ?? Podasz źródło tych rewelacji ? Oris OK tak jest faktycznie. Ale co do reszty marek mam wątpliwości. Sprzedając milion zegarków rocznie z tak ogromną przebitą raczej stać ich na własny park maszynowy. Skoro stać na to byle jakie fabryczki w Chinach to czemu nie szwajcarów ?? Co do Szwajcarskości Steinharta, mam wątpliwości czy w takiej cenie w jakiej są sprzedawane to rzeczywiście produkt full swiss made. To dobrze wykonane zegarki ale po co im dorabiać na siłę legendę swiss made. Co do karania za nieuprawnione umieszczanie na tarczy napisu swiss made. Moim zdaniem bajki. Kto to kontroluje ? Kontroluje się chyba tylko firmy które należą do FHS. Steinhart nie należy. Inne firmy mogą sobie pisać co chcą i nikt im tego nie zabroni. To raczej kwestia tego czy chcą budować swój marketing na prawdzie czy fałszu, czy na półprawdzie. Wiadomo że dla mniej orientujących się sam napis swiss made od razu budzi respekt i zegarki automatycznie lepiej się sprzedają więc pokusa stosowania tego napisu jest duża.
 6. Bo pewnie jest wykonana z plastiku. Miałem do czynienia z takim efektem właśnie w plastikowych obudowach pewnych urządzeń.
 7. Panowie, jak byście sięgnęli trochę do źródła i poznali dokładniej historię zegarków to byście wiedzieli dlaczego Rolex dziwnym trafem nie walczy ze swoimi klonami. Nie walczy bo design Rolexa tak naprawdę nie był ich własnością. Podobne zegarki produkowało kilku innych znanych producentów i nie było z tym żadnych problemów. Rolex nie wynalazł tego typu wskazówek ( Mercedes ) ani tego typu designu bezela czy tarczy. Jedynie koperta Oyster została wynaleziona przez Rolexa. I warto zauważyć że w tej właśnie materii czyli kopercie Steinhart się różni . Koperty są podobne ale jednak są różnice. W bardzo tanich kopiach Rolexa koperty są na wzór oryginalnego, ale producenci Szwajcarscy starają się te koperty zmieniać. Nie ma naprawdę potrzeby stawania w obronie Rolexa bo on sam wcale się nie broni a mógłby bo teoretyczne kopie Submarinera wykonują także producenci którzy należą do tego samego stowarzyszenia przemysłu precyzyjnego Swiss Made co Rolex. Kupujcie co Wam się podoba i naprawdę nie przejmujcie się czyimiś teoriami.
 8. wooow...fantastyczny Vulcain. Gratulacje
 9. Hrabia bul Komorowski " Przepowiadający przeszłość" widać nie zasłużył na to aby jakaś firma wyposażyła go w dobry zegarek w ramach reklamy. Putin na 99% dostaje zegarki za free...to mega reklama dla manufaktury . Z resztą stać go na każdy jaki tylko sobie wyśni...
 10. A raczej Pan Czarnecki właściciel LC Corp
 11. Hiroki

  Perfumy

  Moze klasyka Aqua Di Gio
 12. Dla mnie to najlepiej jakby Slask podkupił nie tyle piłkarzy co dyr sportowego i skautów takiemu APOELOWI Nikozja . APOEL to przyklad jak bez wielkiej kasy mozna zbudowac kapitalna drużynę
 13. wyglada na rolka explorera
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.