Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

emiel

Użytkownik
 • Content Count

  546
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by emiel

 1. NA1010-84X. Tarczę ma potrójną, nad bazą, jest tarcza mother of pearl, tak jakby okratowaną dodatkową warstwą. Bardzo ciekawy efekt w słońcu. Kal, 0950. Wychwyt i sprężyna są wykonane ze stopów antymagnetycznych - w tej cenie to rzadkość w zegarkach mechanicznych (16 000 A/m). Poniżej masz film.
 2. Lata lecą, a w tym wątku nadal zdarzają się ludzie nie umiejący liczyć do trzech U mnie w tym roku pewne zmiany, z racji dużych przestrzeni czasowych zajętych przez pracę, divery poszły w odstawkę. W tym roku, to te trzy zegarki są ze mną najczęściej, zawsze mam je w podróży.
 3. Wziąłem może z 15, kolejne 15 kupiłem w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, kiedy jestem z dala od żony stąd tajemnicze rozmnożenie będzie trzeba tłumaczyć. A zegarków zawsze biorę więcej, bo to średnio 4 miesiące poza domem (W Europie dużo łatwiej mi kupować zegarki i nie chodzi tylko o panią domu i budżetu, ale bardziej o fakt, że tam by dostać się do AD muszę wyprawę z jednej wyspy na drugą organizować, z drugiej na trzecią - i najczęściej nocka w hotelu przed powrotem. Tam AD jest przy okazji kiedy akurat muszę po coś innego się wybrać, po same zegarki to by mnie kobita wysłała, ale w jedną stronę chyba :D)
 4. U mnie natomiast potwór wieczorową porą
 5. Mieszko, źle sformułowałem zdanie - 61 zegarków to mam łącznie, nie jest ze mną jeszcze tak źle Co nie zmienia faktu, że jak wrócę do domu, to będę musiał być mocno kreatywny by żonie wytłumaczyć tajemnicze rozmnożenie (ale raczej nie będzie problemu, bana mam tylko na kupowanie GSów, a tak po prawdzie to mi fascynacja nowymi wypustami jakoś nie robi). Seiko mam niewiele - może ze 12/13 (2xAlpinist,2xMonster,3xŻółw,Sardyna,SARX019,SARY Zen, limitka kwarcowa na 140 rocznicę, jakiś kwarc zrobiony w listopadzie 81- chciałem zegarek zrobiony w miesiącu moich urodzin, no i coś tam jeszcze się znajdzie). nie orientuję się teraz, bo połowa kolekcji w domu u żony, a połowa ze mną w trasie.
 6. Mieszko, źle sformułowałem zdanie - 61 zegarków to mam łącznie, nie jest ze mną jeszcze tak źle Co nie zmienia faktu, że jak wrócę do domu, to będę musiał być mocno kreatywny by żonie wytłumaczyć tajemnicze rozmnożenie (ale raczej nie będzie problemu, bana mam tylko na kupowanie GSów, a tak po prawdzie to mi fascynacja nowymi wypustami jakoś nie robi). Seiko mam niewiele - może ze 12/13 (2xAlpinist,2xMonster,3xŻółw,Sardyna,SARX019,SARY Zen, limitka kwarcowa na 140 rocznicę, jakiś kwarc zrobiony w listopadzie 81- chciałem zegarek zrobiony w miesiącu moich urodzin, no i coś tam jeszcze się znajdzie). nie orientuję się teraz, bo połowa kolekcji w domu u żony, a połowa ze mną w trasie.
 7. No zmusili mnie. Seiko robi taką kaszanę, a już szczególnie z tymi ostatnimi pseudomonsterami, że to się w głowie nie mieści. Seiko, jak nie kupowałem używanych zegarków, tak zrobiłem to po raz pierwszy. 61 w kolekcji i pierwsza używka. Pomyśleć, że jak kupowałem w sklepie wąpierza chyba w 2014 jakoś, to ten też był na wystawie. Byłem głupi, to teraz trzy razy więcej za używkę, ale nadzieję na powrót do prawdziwych Monsterów straciłem. Bransoletę przerzuciłem na wąpierza, a pomarańcza dostała Bartona elite.
 8. Z osą na dzień dobry
 9. Dawno już nie zakładałem diverów Seiko. Wąpierz.
 10. Tęsknię za moim Muhle 29er, który jest po drugiej stronie kuli ziemskiej aktualnie, więc pocieszam się chwilowo tym co mam pod ręką, czyli Edek w gaciach, przypominający mi kolorystycznie w/w model Muhle
 11. Tani Edek, a sekundnik trafia w indeksy. Nie to co ekhem, Seiko.
 12. Koval - nie Al - oczywiście. Pewnie mieszkasz w Polsce, to podam namiary na polski sklep, ja kupowałem w innym kraju, ale od producenta To seria Elite od Bartona. W tych pieniądzach to najlepsze jakościowo gumy, no i wizualnie robią mega robotę. Mam już 6 takich gum (4x20mm, 1x19mm i 1x22mm), ale planuję kolejne. Generalnie wszystkie divery jakie mam na gumach, docelowo chcę mieć na tych Elite. Patent z dziurką w drugiej szlufce na zatrzaśnięcie paska przypadł mi mocno do gustu. Najwygodniejsze i najładniejsze gumy u mnie w kolekcji, do tego relatywnie tanie. Poniżej link do polskiej dystrybucji https://www.amazon.pl/Barton-Elite-silikonowe-paski-zegarków/dp/B07NDN98TF
 13. Hejka. Bezel w niebieskim tytanie jest czarny, w przeciwieństwie do zielonego tytana, gdzie bezel jest w kolorze tarczy. Szczerze, to wolę czarny bezel i w zielonym też bym tak chciał (za dużo jednolitego koloru). No to myk, zbiorowe zdjęcie gaci full lume cieszy niesamowicie!
 14. U mnie jeszcze tylko żółtego brakuje, ale będę na chrono polował na jakąś okazję. Ktoś na forum chyba ma, ale wątpię że na sprzedaż Te z szafirem spoko do noszenia do biura - do wody za duże dla mnie, no i szafir, tak pasuje do nurka, jak mucha do twarogu Do popływania jeszcze ok, ale pod wodę już bym nie zabrał. Powodzenia z tym tytanowym, jakby był w innym wariancie niż full lume, to bym brał, a tak dwie takie same tarcze to nie bardzo. Dotarł przed chwilą czwarty majtek i ku mojej radości też jest na Miyocie 8204 .
 15. Do mnie dotarły kolejne gacie, czwarte już gacie. Kolejne na 8204 Tym samym, gacie przebiły dzisiaj barierę 3 takich samych modeli w kolekcji (żółwie). No i ten majtek zamyka kolekcję jako zegarek numer 60. Miesiąc temu mówiłem, że Longines jest ostatnim zegarkiem jaki kupię, tjaaaa
 16. Hejka. Gdyby wrażenia były złe, to przecież nie wydawałbym kasy na kupno kolejnego Nie, nie jest plastikowo, jest mega wygodnie. Bransoleta na poziomie, koperta świetnie wyważona względem bransolety skutkuje tym, że zegarek leży na łapie jeszcze lepiej niż majty stalowe. Ze stalówek od razu pościągałem bransolety i wymieniłem na gumy - tytanowe zostają na bransach
 17. Hejka, tak z ciekawości, jakie 4 masz w kolekcji i jaki byłby ten piąty? U mnie póki co full lume, coke i zielony tytan. Czwarty będzie też tytan tylko niebieski (ta bransoleta jest mega wygodna i jakościowo znacznie lepsza od modelów stalowych). Docelowo też chciałbym pięć, ale ten piąty jest mega trudny do upolowania (żółte majty). Te nowe modele u mnie odpadają, bo niestety mają szafir, a majty są u mnie wołami roboczymi pod wodę (kto raz zacznie robić zdjęcia nurkując z zegarkiem z koronką po lewej, ten już nie wróci do nurków z koronkami po drugiej stronie - koniec z wbijającą się koronką w łapsko). Dziwi mnie, że to tak niedocenianie zegarki na tym forum.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.