Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RTK-WGM

Zegarki sprzedawane przez komorników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż w poszukiwaniu pewnych informacji natrafiłem na stronę z licytacjami komorniczymi a na nich znalazłem zegarki. Moje pytanie jakie urodziło się podczas przeglądania np. tej informacji http://www.licytacje.komornik.pl/Notice/Details/111628 to czy takie zegarki są wycenianie na podstawie marki czy przez rzeczoznawcę? Tutaj zegarek mimo słabych zdjęć wydaje się być podróbą, ale nie mam aż takiego oka i wiedzy być na 100-we pewnym.

 

Jakie jest wasze zdanie w temacie zakupów zegarków u komornika i czy te zegarki sprawdza jakiś rzeczoznawca (czy komornik wie co sprzedaje)?


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza je pewnie ten sam typ eksperta co rzeczoznawca zegarków byłego ministra.

 

Inżynier Jan Bochenek przyznał, że nie jest ekspertem od zegarków i zajmuje się głównie wyceną maszyn i urządzeń technicznych. - Przy wycenie tego zegarka popełniłem pewien błąd. Bo ja, kiedy wyceniam, to najczęściej jest przestępstwo jakieś. Nie wiedziałem, czyj to zegarek - wyznał tygodnikowi. - Nawet nie dostałem tego zegarka, tylko fotografię i opinię rzeczoznawcy, który uznał, że stan zegarka jest średni - dodał. Biegły powiedział następnie, że raz wyceniał zegarek: "ukradzionego roleksa na Marszałkowskiej (główna ulica Warszawy - red.)". Ustalił cenę zegarka Nowaka na taką, którą "uzyskano by na rynku wtórnym, na bazarze".

 


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na experta, licz na dziewczynę z kancelarii która dostała za zadanie zrobienie wyceny na podstawie wlasnego doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczoznawcy i komornicy to jak widać po troszę paserzy ! Fachowcom można? Niestety - dewaluacja postępuje w każdej branży - ku przestrodze!


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na experta, licz na dziewczynę z kancelarii która dostała za zadanie zrobienie wyceny na podstawie wlasnego doswiadczenia.

wiesz czy się domyślasz?

zmyślasz czy miałeś wizję

generalnie delikatnie mówiąc mijasz się z prawdą,a chciałeś błysnąć ale nie wyszło,ups.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz czy się domyślasz?

zmyślasz czy miałeś wizję

generalnie delikatnie mówiąc mijasz się z prawdą,a chciałeś błysnąć ale nie wyszło,ups.....

 

Odpowiedź tnie po granicy naruszenia regulaminu. Średnio to wyszło, zwłaszcza biorąc pod uwagę staż na forum.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj wyszło wyszło,

a Jacek zapewne wie co mówi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż dziś byłem u komornika i przynajmniej ten u którego byłem powiedział "My jeśli mamy jakieś rzeczy, które dłużnik wskazuje jako antyk bierzemy rzeczoznawcę i np. teraz czekają na wyceny zegary wiszące 3 szt. i maszyny do szycia. Pozostałem rzeczy bierzemy na zasadzie doświadczenia. Zawsze Dłużnik może złożyć protest do wyceny."


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze podróba to i niewidomy by zobaczył, natomiast pytanie brzmi : jak komornik może sprzedawać wyroby podrobione, nieoryginalne ?

Równie dobrze można mu zapłacić chyba fałszywymi banknotami ?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heee a ja wysłałem prośbę o lepsze zdjęcia, bo jakoś mi nie pasował i cisza.... szaaaa


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wycen dokonywanych przez komornika, to z zasady wycenia rzecz na podstawie doświadczenia i ogólnych srednich cen jak i stanu danego przedmiotu, oczywiście gdy jest to przedmiot powszechnie znany , np popularne auto. Gdy jest to rzecz mniej znana, wymagająca bardziej specjalistycznej wiedzy, jak np maszyny przemysłowe, wtedy powoluje sie biegłego. Co do zegarków problem jest taki, że nie każdy się na nich zna jak członkowie tego forum, często też daną rzecz zajmuje nie komornik a asesor lub  aplikant komorniczy ktory chce blysnac, ale nie zawsze wychodzi. zwykle też daną rzecz  zajmuje się  na konkretny wniosek wierzyciela..." jest w posiadaniu złotego Rolexa, prosze zająć ! " i czasem to nie Rolex a Roleks np...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc w jakim temacie umieściłaś/łeś ofertę rozumiem, że jesteś komornikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.