Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Podziwiajmy zegary Lenzkirch

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, co prawda można się było domyślić, ale lenistwo zwycięża i łatwiej zapytać. Teraz mając już "ugruntowaną" wiedzę na temat klapki, można iść spać spokojnie :D. Niemniej jeszcze raz dziękuję. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo, że to Lenz? Pokaż mechanizm, proszę


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo, że to Lenz? Pokaż mechanizm, proszę

Musisz się cofnąć do 19 marca, tam go zobaczysz przed "transformacją".

Edytowane przez thomass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny ten orzech. A z dołu taka korba jak była w samochodach Warszawa czy raczej z Ursusa? :D:lol::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny ten orzech. A z dołu taka korba jak była w samochodach Warszawa czy raczej z Ursusa? :D:lol::P

 

Wystarczy taka :P :

post-6402-0-46777400-1403695924.jpg

 

Albo taka:

post-6402-0-14284900-1403695870.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu piękny jest ten zegar i ma bardzo ładnie położoną  politurę.Gratuluję zakupu.Za kilka dni pokażę lenza z czarnym wahadłem.

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu piękny jest ten zegar i ma bardzo ładnie położoną  politurę.Gratuluję zakupu.Za kilka dni pokarzę lenza z czarnym wahadłem.

Dzięki!

Wróciłem do swojego starego stolarza, terminy ma dłuuuuugie, ale jak widać warto czekać.

Franiu, czy spotkałeś kiedyś taki model z biciem?, bo ja jak do tej pory trafiałem tylko chodziki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z biciem jest bardzo mało tego typu zegarów.W większości produkowano chodziki ,które były przeznaczone do pomieszczeń biurowych ,sal,szkół  itp.Spotkałem (widziałem) tego typu zegary z biciem lecz mnie bardziej interesowało ozdobne wykończenie skrzyni.

post-41769-0-57470500-1403724399_thumb.jpg

post-41769-0-78634600-1403724420_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe warianty zegara urzędowego.

Ten pierwszy to oryginał czy po tuningu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe warianty zegara urzędowego.

Ten pierwszy to oryginał czy po tuningu?

 

Tafeluhr Nr.* 42 w katalogach z lat 90.

 

 

 

* Wówczas po Nr była kropka :)

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał skrzynka nr 42 jak napisał nasz szanowny kolega Piotr, z którym mam nadzieję się za kilka dni zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, piękny. Dolna klapka przeznaczona jest do?

 

I ja gratuluję zegar świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich wpadł mi w ręce Lenzkich miniatura oto on :) 

post-41942-0-76446300-1405859363_thumb.jpg

post-41942-0-79433300-1405859410_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest niekompletny, tarczę oraz gong można uzupełnić ale z mechanizmem sobie nie poradzę brak niektórych części może ktoś z was potrafi dorobić brakujące części ?

 

Niestety jest niekompletny, terczę oraz gong można uzupełnić ale z mechanizmem sobie nie poradzę brak niektórych części może ktoś z was potrafi dorobić brakujące części ?

post-41942-0-08522800-1405860367_thumb.jpg

post-41942-0-66787900-1405860376.jpg

post-41942-0-41622000-1405860386.jpg

Edytowane przez jurandjurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała rzecz a cieszy. Szkoda, że nie widać wskazówki minutowej. Co będzie z biciem?

 

Edit: Zrobiło się jaśniej. Ogranicznik wychyłu bardzo blisko osi kotwicy. Trzeba uważać żeby nie złamać czopa!

Edytowane przez WueM

Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest niekompletny, terczę oraz gong  można uzupełnić ale z mechanizmem sobie nie poradzę brak niektórych części może ktoś z was potrafi dorobić brakujące części ?

 

Najpierw trzeba mieć taki werk na wzór, bo zaprojektowania braków raczej nikt się nie podejmie. Ale najlepiej zdobyć taki werk...na części.

 

PS. Everett podaje dane werku typ 30 z biciem, ale bez rozrzutu na przestrzeni lat, oparte na jednym egzemplarzu, 211XXX.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto wskazówki, myślę że kolega Frank będzie miał taki mechanizm :rolleyes:

post-41942-0-99889800-1405861732.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Widziałem ten zegar na Ebayu .Sprzedawał go nasz kolega DirkB.Gratuluję zakupu .Muszę sprawdzić czy mam taki mechanizm.Było bardzo mało miniatur  ,które miały mechanizm z biciem.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam szansę nabyć minuaturowy, bijący zegar Lenzkirch. Mechanizm i skrzynia są sygnowane nazwą słynnej manufaktury, natomiast tarcza nie posiada napisu "Lenzkirch" - jest tam nazwisko (podobno) zegarmistrza, który go konstruował. Czy to jest mit, czy też takie system sygnowania był praktykowany?

W przyszłym tygodniu będę miał zdjęcia, na tę chwilę jednak chciałbym wiedzieć, czy w ogóle jest szansa, że taki cyferblat ma coś wspólnego z Lenzem :)

 

Z góry dzięki.

 

ps. Zegar podobno wyprodukowany około roku 1860-1870.

post-63245-0-43661600-1405891071_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze dużych zegarów opisane Lenzkirch spotyka się bardzo rzadko. A podpisy zegarmistrzów którzy zegary sprzedawali i owszem. Ale podpis konstruktora/projektanta zegarów fabryki Lenzkirch ?   :wacko:  :unsure: 

Żeby to udowodnić (i obalić oczywiście też) trzeba by ich wszystkich znać.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod nazwą "konstruktor" ukryłem składacza i sprzedawcę, więc te teoria w świetle Twojego postu miałaby sens. Dziękuję za wyjaśnienie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca fabrycznego zegara nie może być utożsamiany z jego konstruktorem. Zwykle taki napis na tarczy jest nietrwały i z czasem ciężko się zorientować o kogo chodziło. Co innego zegar pochodzący z pracowni zegarmistrzowskiej, ale te są znacznie starsze i droższe.

 

Wracając do prezentowanego zegara. Wygląda na standardowy, bijącym sprężynowy zegar o średnicy tarczy ok. 14 cm. Zapewne nieco młodszy niż te z katalogu z 1893 r.

 

post-22303-0-01555400-1405909593_thumb.jpg

Edytowane przez WueM

Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi,że ta korona nie jest oryginalna .Sterczynki górne i dolne nie od tej skrzynki.Jeżeli ma tarczę o średnicy 14 cm to nie jest miniatura . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.