Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Diego04

Najlepsza sieć komórkowa w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak z priorytetami połączeń w Play, ale odkąd Play podpisał umowę o dzierżawę z T-Mobile są mocne problemy z zasięgiem z BTSów T-Mobile.

Sprawdzone i potwierdzone w salonie T-Mobile.

 

Oprócz tego rozbudową sieci i stawianiem BTSów zajmuje się od jakiegoś czasu zewnętrzna firma a nie T-Mobile i salony nie mają za bardzo nic do powiedzenia, niestety.

 

Kiedyś jak były problemy z zasięgiem lub usługami i zebrało się kilka osób w jednym salonie, to salon zgłaszał do centrali i naprawiali usterki, a teraz tak się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To o czym piszesz tak samo dotyczyło kiedyś Plusa, który jako pierwszy (jeśli dobrze pamiętam) podpisał umowę z P4, a klienci Plusa mieli problemy.

Co do rozbudowy to jest wspólny plan działania T-Mobile i Orange - nazywa się to Networks.

W moim miejscu zamieszkania rozbudowa sieci trwała dwa lata. W tym czasie Orange działało ledwo, a T-Mobile kompletnie. Zasięg był tylko na dworze, w budynkach nic.

Koniec końców teraz T-Mobile działa super, a Orange dno. Okazało się, że rozbudowa BTS Orange w mojej okolicy polegała na tym, że je wyłączyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już musi Ci wytłumaczyć Ci kolega Centurio, który uważa, że abonenci Play korzystający z roamingów innych sieci są traktowani priorytetowo względem abonentów sieci macierzystej.

 

Najpierw by trzeba było zrobić test który miałby szansę na porównywalność wyniku. Porównywanie wyniku na normalnej aktualnej karcie do pre paidowej to żart "testowy" :-) 

W każdym razie poważne testy nie wykazują różnic z jednym wyjątkiem http://www.spidersweb.pl/2014/07/plus-ogranicza-lte.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Masz jakieś konkretne wykresy na potwierdzenie tezy o niewykazywaniu różnic pomiędzy prędkością T-Mobile, a Play korzystającego z roamingu T-Mobile?

Mnie pisanie i wklejanie teorii nie interesuje, bo teoretycznie według mapy Orange w mojej okolicy jest pełny zasięg LTE, a w praktyce nie jest to możliwe, bo nie ma takiego nadajnika, poza jednym, który nie ma nawet 3G. O tym wiem, bo rozmawiałem z rzecznikiem Orange i wiem też, że konsultanci Orange kłamią na infolinii w tej kwestii.

Oczywiście szczątkowo czasem udaje mi się złapać na BlackBerry 1 kreskę LTE w jednym miejscu mieszkania, ale to zaleta urządzenia, bo Xperia V łapie tylko EDGE, na 3G znika zasięg. To samo miałem na IP5S. To był główny powód dla którego mam wifi w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś konkretne wykresy na potwierdzenie tezy o niewykazywaniu różnic pomiędzy prędkością T-Mobile, a Play korzystającego z roamingu T-Mobile?

Mnie pisanie i wklejanie teorii nie interesuje, bo teoretycznie według mapy Orange w mojej okolicy jest pełny zasięg LTE, a w praktyce nie jest to możliwe, bo nie ma takiego nadajnika, poza jednym, który nie ma nawet 3G. O tym wiem, bo rozmawiałem z rzecznikiem Orange i wiem też, że konsultanci Orange kłamią na infolinii w tej kwestii.

Oczywiście szczątkowo czasem udaje mi się złapać na BlackBerry 1 kreskę LTE w jednym miejscu mieszkania, ale to zaleta urządzenia, bo Xperia V łapie tylko EDGE, na 3G znika zasięg. To samo miałem na IP5S. To był główny powód dla którego mam wifi w domu.

A moje posty są czytelne tylko częściowo? Nie widać w nich linków ? 

jakby co to tu znajdziesz wszystko co cię interesuje www.google.com 

 

Możesz też dowiedzieć się więcej o LTE i po co się tą technologię uruchamia http://www.spidersweb.pl/2013/11/internet-mobilny-lte.html 

 

Jeżeli liczysz na wykorzystanie w pełni transferu na BB to raczej szału nie będzie chyba że planujesz powrót do przeszłości albo wizytę w jakimś skansenie telekomunikacyjnym :-)  i zamiast się nakręcać poszukaj urządzenia które ma modem pozwalający na wykorzystanie tego  co udostępnia twoja sieć. I cały czas miej świadomość że to co daje możliwość LTE wymyślono nie  po to żeby tobie było dobrze tylko po to żeby upchać jak najwięcej abonentów przy minimalnym koszcie. 

Może po prostu to że co nie co mam pojęcia jak to wszystko działa to się napiąłem w tym wątku czytając dziecinnie hejty. 

Miałem Plusa Orange T- Mobil teraz mam Play bo mi pasuje ich oferata roamingu zagranicznego za free i to wszystko. Dodatkowo mam możliwość wyboru tej sieci która aktualnie ma najlepszy zasięg. Różnica w moim podejściu jest taka że nie mam złudzeń co do kosztu połączeń między sieciami różnice są ale pomijalne, ja wiem że różnice w tak zwanym "zasięgu" między operatorami są praktycznie bez znaczenia bo są zbliżone między sieciami a ty się podnicasz jak dzieciak tym kto ma ładniejsze grabki w piaskownicy. 

Transfery i ciągłość połączenia zależy głównie od miejsca w którym korzystasz z telefonu od słuchawki karty sim i ich aktualizacji softu czasem od ustawień nadajnika i odnoszenie sumy tych wszystkich elementów to oceny operatora ( któregokolwiek) to dziecinada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Twój pierwszy link działa, ale rozmowa dotyczyła T-Mobile i Play, a treść artykułu dotyczy Plusa. Widzisz różnicę, czy ją namalować?

Co do drugiego linka, to niestety, ale nie działa. Chyba, że chciałeś mi pokazać ładną kobietę pijącą kawę i czytającą coś na tablecie, to Ci się udało.

Poza tym skoro rozmawiamy tu to nie odsyłaj do Google, bo tym tokiem rozumowania, cała dyskusja nie ma sensu, nie sądzisz?

Jeśli chodzi o LTE to nie jest mi do szczęścia potrzebne. Do wysłania e-maila, czy poczytania Twittera wystarczy mi 3G.

Nie trzeba być też mega mózgiem, aby domyślić się do czego służy LTE operatorom.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i w jakim kontekście użyłem LTE.

Jeżeli uważasz, że pisanie o czymś co nie działało jest dziecinnym hejtem to jak określisz to co Ty piszesz?

Potwórzę - mnie interesuje praktyka, a nie wyssana z palca teoria.

Miałem abonament w T-Mobile (wtedy jeszcze Era), Play oraz Orange. Oczywiście rozumiem, że jakość połączeń głosowych, dane zależą od wielu czynników, ale z autopsji stwierdzam, że Play to było dno. Internet działał jak za czasów modemów 56k, połączenia non stop zrywało. Przez te dwa lata, będąc w Play miałem kilka smartfonów, więc nie pisz bzdur o słabym modemie w BB, bo akurat na BB mi Play działał najlepiej (miałem 8310, 9780 i 9900).

Jeśli chodzi zaś o dziecinadę to jest nią próba udowodnienia na siłę przez Ciebie, że Play jest OK, a to, że większości, którzy piszą tu w temacie coś nie działa to stek bzdur.

Stekiem bzdur są twoje teorie, które nie przekładają się na praktykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, do odważnych świat należy :)

A 6-ka już jest w moim oddziale UPS, pojutrze odbieram...

A na spotkaniu zarzekales sie ze 5-tka to max rozmiarowo jaki jest akceptowalny dla Ciebie hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wtedy byłem o tym przekonany.

Prawda jest taka, że nadal rozmiarowo bardziej pasuje mi 5-ka, ale przecież nie zostanę z nią na zawsze...

Po dwóch dniach używania już prawie się przyzwyczaiłem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

ale przecież nie zostanę z nią na zawsze...

 

 

jak to nie, na zawsze jak z żoną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Porównywanie wyniku na normalnej aktualnej karcie do pre paidowej to żart "testowy" :-) 

 

Żartem wydaje mi się Twoje stwierdzenie...

Sugerujesz, że zasięg sieci, lub przepustowość w danym momencie jest zależna od tego, czy to jest abonament, czy pre-paid ?

Znaczy, że operatorzy oprócz preferowania play w każdej sytuacji rozgraniczają działanie typu kart ?

Ciekawe...zaczynam się zastanawiać, czym jest poparte Twoje mniemanie :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno sie nie skusze. Mialem HTC w rozmiarze IP6 i nigdy wiecej. Obsluge 5-tki jedna reka mozna ogarnac w 6 nie ma opcji no ale kto co lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Obsluge 5-tki jedna reka mozna ogarnac w 6 nie ma opcji no ale kto co lubi.

 

Dwukrotne tapnięcie na Touch ID załatwia sprawę w 6 i 6+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie aktywacje play-a ( internet) Chodziło super przez dwa lata, później było po prostu tragicznie. Konsultant na infolinii sam przyznał, że podłączają teraz ile się da adresów pod jeden nadajnik i dlatego tak się dzieje. Niestety, nigdy więcej play-a. Obecnie mam net z plusa i jak na razie jest po prostu mega szybki, zobaczymy później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Play to Bida. Jak ktoś ma tel by odebrać info od teściowej, że zupa gotowa to ok. Jeśli od łączności coś zależy np wynagrodzenie to jak najdalej od Play. Co by Centurio nie napisał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotne tapnięcie na Touch ID załatwia sprawę w 6 i 6+

Wytłumacz nieogarniętemu koledze bardziej. Ze niby się do rozmiarów 5-ki zmniejsza? :lol:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to proteza, ale działa.

Dwukrotne lekkie dotknięcie przycisku home powoduje, że ikonki "zjeżdżają" w dół o ok. 1/3 ekranu umożliwiając dostanie się do skrajnych górnych ikon.

Nie jest to nadzwyczaj wygodne, ale da się zrobić, co np. podczas jazdy samochodem może być zbawienne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale pozostanę przy swoim :)  Jakoś w kieszeni ten HTC też mało wygodnie się układał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jeśli nosisz takie spodnie to rozumiem:

12865.jpg

 

U mnie się mieści bez problemu...  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jeśli nosisz takie spodnie to rozumiem:

12865.jpg

 

U mnie się mieści bez problemu...  :D

I pomysleć ze to jest czyjś syn....

Ludzi dotyka taka tragedia,a ja narzekam ze na nową Omege brakuje mi pieniedzy....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że Cię Tomku lubiłem :rolleyes:  ;)

Dla mnie to i możesz z Ipada zdzwonić, nic mi do tego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, przyzwyczaiłbyś się raz dwa. 

To podobnie jak z modą na duże zegarki, do której (prawie) wszyscy się jakoś dostosowaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartem wydaje mi się Twoje stwierdzenie...

Sugerujesz, że zasięg sieci, lub przepustowość w danym momencie jest zależna od tego, czy to jest abonament, czy pre-paid ?

Znaczy, że operatorzy oprócz preferowania play w każdej sytuacji rozgraniczają działanie typu kart ?

Ciekawe...zaczynam się zastanawiać, czym jest poparte Twoje mniemanie :)

A ja wlasnie po to kupilem prepaid Playa zeby sprawdzic transfery w mojej lokalizacji. Nic to, musze chyba kupic karte abo Playa (da sie bez cyro?).

Albo zmienie poldupek.

 

Tapatalk2@SGS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym samym miejscu na tym samym urządzeniu abonamentowe 3G T-mobile jest szybsze od abonamentowego LTE Playa (12/2,5 vs 10/2 Mbps)

Obydwa pokazują 3-4 kreski zasięgu.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak daleko masz do stacji, tam gdzie mieszkam mam maszt play na bloku obok (według mapy ze strony play), i w chacie mam LTE w pleju cirka 35/15. W Gdańsku na lotnisku, też musi być gdzies maszt bo wynik podobny ale już np w Swinoujsciu po stronie portowej miałem max 10/4. Obicążenie sieci też gra dużą rolę niestety, a teraz jest coraz więcej urządzeń z LTE, co rzutuje na wyniki testów. .


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartem wydaje mi się Twoje stwierdzenie...

Sugerujesz, że zasięg sieci, lub przepustowość w danym momencie jest zależna od tego, czy to jest abonament, czy pre-paid ?

Znaczy, że operatorzy oprócz preferowania play w każdej sytuacji rozgraniczają działanie typu kart ?

Ciekawe...zaczynam się zastanawiać, czym jest poparte Twoje mniemanie :)

 

Kolego tym że o czym jak widać po tym co napisałeś nie wiesz że SIM podlega aktualizacji i robi to automatycznie operator to raz dwa to najwyraźniej nie masz pojęcia o tym że po zmianie karty sim na inną/ innego operatorta KAŻDY TELEFON jest ustawiony tak że po rozpoznaniu nowej/innej karty dokonuje automatycznej aktualizacji najpierw telefonu później karty. A teraz wielkimi literami: Zmieniać kartę Orange jako macierzysta na Plus/Play/T-Mobil żeby dokonać "testu" połączenia może tylko analfabeta telekomunikacyjny. Czy może miałeś jakiś sposób na sprawdzenie czy aktualizacja ustawień już została zakończona? Czy przynajmniej zaakceptowałeś sms które po zmianie karty do ciebie dotarły z nowymi ustawieniami? Czy może nawet aktualizacja się nie rozpoczęła i sms nie otrzymałeś a już "dkonałeś profesjonalnego pomiaru parametrów sieci?" 

 

Kolego nie masz nawet pojęcia o czym chcesz dyskutować, co więcej prawdopodonie nie ogarniasz tych tematów nawet na tyle żeby efektywnie posługiwać się własnym telefonem z wykorzystaniem któregokolwiek operatora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.