Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jan M. Krawczyk

Jak to jest z Baume & Mercier?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad prestiżem/opinią na temat marki Baume & Mercier.

 

Przeglądnąłem większość postów na jej temat i zauważyłem, że raczej należy do grupy mniej lubianych. I zastanawiam się dlaczego tak jest oraz czy są jakieś konkretne powody dla których tak się dzieje? Bo szczerze mówiąc ich kolekcja w przedziale cenowym 5 - 10 tys. zł wygląda ładnie. Elegancie tarcze, ładne niebieskie wskazówki, delikatne i przemyślane detale.

Moja wiedza na temat mechanizmów jest na razie dość słaba, ale chyba inne marki z tego poziomu (Maurice Lacroix, Longines, Epos, Oris itp.) również mechanizmy mają głównie kupowane i ewentualnie modyfikowane? Nawet ubóstwiana Stowa to przecież głównie ETA, a z postu na post tylko widać, że obsługa klienta jest coraz gorsza, a ceny coraz wyższe. Więc dlaczego to Baume & Mercier jest uważany za markę o słabym stosunku jakości do ceny?

 

Chciałbym to zrozumieć, ponieważ na razie ich Hampton Small Seconds jest na liście do kupienia, ale może błądzę i powinienem być naprostowany przez dużo lepiej znających się na temacie? Czyli Was.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i informacje.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Z jednej strony za B&M stoi historia i osiągnięcia pierwszej połowy XX wieku (stawiał na innowacje i rozwój, liczył się w branży zegarmistrzowskiej, podążał za najlepszymi jak Patek Philippe, Vacheron Constantin), z drugiej strony nikt nie chce żyć przeszłością, patrzy w przyszłość i ocenia stan teraźniejszy. Okres chluby skończył się dla B&M z chwilą sprzedania przedsiębiorstwa w obce (poza rodzinne) ręce. Obecnie bardzo małymi krokami próbuje odzyskać niezależność i lepszy status ale długa droga jeszcze przed B&M.

 

Trochę na temat historii możesz przeczytać w chronos24.pl, część odpowiedzi na Twoje pytanie jest tam zawarta.      
 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten mini artykuł . B&M jest dziś marką grupy Richemont i to ona decyduje jak pozycjonować ją na rynku aby nie odbierać klientów innym swoim markom. Zaletą B & M jest z pewnością coraz lepszy design zegarków. Repliki czy linie inspirowane przeszłością wpisują się w nową modę na retro ale robione i reklamowane są ze smakiem. A tak wspaniała historia tylko dodaje marce punktów. Można narzekać , że w masowej produkcji wielkie zegarmistrzostwo zeszło na plan dalszy i firma pogubiła swoje atuty ale w segmencie średnim B & M ma swoje mocne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 kilka razy się zastanawiałem nad zakupem B&M 


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie BM kojarzy się z katastrofalnym stosunkiem ceny do jakości. Zresztą nie jestem odosobniony w takiej opinii.

Oczywiście, zegarki są dobrej jakości, ale zdecydowanie za drogie.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, są drogie (biorąc pod uwagę stosowane mechanizmy), ale jednocześnie bardzo przyjemne dla oka.

 

Rozumiem, że nie są to złe jakościowo zegarki, a mając taki na ręce jedyna negatywna rzecz jaką będzie można o nim powiedzieć, to to, że mogłem korzystniej (niekoniecznie lepiej) wydać pieniądze?

 

Dobre wnioski wyciągnąłem?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak się składa że posiadam zegarek tej marki.

Uważam że robią piękne zegarki, dobrze wykonane, ale mechanizmy są niezbyt wyrafinowane :).

U mnie eta 2824-2 ale przyznam że chodzi bezproblemowo już 6 lat, z czasem ok +6-7 sekund dziennie, więc OK. Niestety ceny serwisu i pasków są "stosowne" do cen nowych zegarków. Na szczęście etę można serwisować wszędzie, a pasek można zrobić na zamówienie, jeśli chcemy zaoszczędzić. Cena serwisu w Szwajcarii jest i tak dużo niższa niż np.: JLC IWC czy innej marki z grupy Richemont. Jeśli komuś się podoba zegarek B&M i może sobie na niego pozwolić to powinien go kupić.

Natomiast jeśli będzie chciał go kiedyś sprzedać to może liczyć się z dużą stratą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad prestiżem/opinią na temat marki Baume & Mercier.

 

Przeglądnąłem większość postów na jej temat i zauważyłem, że raczej należy do grupy mniej lubianych. I zastanawiam się dlaczego tak jest oraz czy są jakieś konkretne powody dla których tak się dzieje? Bo szczerze mówiąc ich kolekcja w przedziale cenowym 5 - 10 tys. zł wygląda ładnie. Elegancie tarcze, ładne niebieskie wskazówki, delikatne i przemyślane detale.

Moja wiedza na temat mechanizmów jest na razie dość słaba, ale chyba inne marki z tego poziomu (Maurice Lacroix, Longines, Epos, Oris itp.) również mechanizmy mają głównie kupowane i ewentualnie modyfikowane? Nawet ubóstwiana Stowa to przecież głównie ETA, a z postu na post tylko widać, że obsługa klienta jest coraz gorsza, a ceny coraz wyższe. Więc dlaczego to Baume & Mercier jest uważany za markę o słabym stosunku jakości do ceny?

 

Chciałbym to zrozumieć, ponieważ na razie ich Hampton Small Seconds jest na liście do kupienia, ale może błądzę i powinienem być naprostowany przez dużo lepiej znających się na temacie? Czyli Was.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i informacje.

Zastanawiam się nad prestiżem/opinią na temat marki Baume & Mercier.

 

Przeglądnąłem większość postów na jej temat i zauważyłem, że raczej należy do grupy mniej lubianych. I zastanawiam się dlaczego tak jest oraz czy są jakieś konkretne powody dla których tak się dzieje?

.

A może problem jest tylko w tym ze marka nie jest w PL tak bardzo rozpoznawalna ?

Byłem ostatnio w luksusowym sklepie z zegarkami na Wyspach Kanaryjskich i tam Baume&Mercier miało naprawdę przyzwoita duża ekspozycje . Marka wiodąca sklepu ze względu na turystów z Rosji był Rolex , druga Omega a na trzecim miejscu pod względem ilości mniej więcej ex aequo Breitling , Tag i właśnie B&M . Dużo mniej było IWC a Panerai tak popularny i darzony estyma na naszym forum dosłownie mieli 3 sztuki , bo podobno jest nimi niewielkie zainteresowanie . Osobiście zegarki B&M trafiaja w moje gusta , zwłaszcza niektóre Cliftony i Capelandy i kto wie może kiedyś zagoszczą na moim nadgarstku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Baume & Mercier jest u nas dostępny w normalnej sprzedaży i w sumie chyba jest bardziej popularny i rozpoznawalny niż np. wspomniane Panerai. Nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest bardziej rozpoznawalny niż Oris, Epos, Nomos, Mido, Hamilton i tym podobne, które w sumie opinię na forum mają lepszą. Więc nie wiem czy to jest powód.

Szkoda, bo w swoim przedziale cenowym chyba są całkiem niezłą opcją. Wiadomo, że dostaniemy modyfikowany mechanizm, który kosztuje pewnie kilkadziesiąt euro. Ale wyglądają przyjemnie :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Baume & Mercier jest u nas dostępny w normalnej sprzedaży i w sumie chyba jest bardziej popularny i rozpoznawalny niż np. wspomniane Panerai. Nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest bardziej rozpoznawalny niż Oris, Epos, Nomos, Mido, Hamilton i tym podobne, które w sumie opinię na forum mają lepszą. Więc nie wiem czy to jest powód.

Szkoda, bo w swoim przedziale cenowym chyba są całkiem niezłą opcją. Wiadomo, że dostaniemy modyfikowany mechanizm, który kosztuje pewnie kilkadziesiąt euro. Ale wyglądają przyjemnie :)

 

z tymi mechanizmami to bym nie przesadzał, w zegarkach o wiele droższych też są pospolite ETY i jakoś psów np. na IWC się nie wiesza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi mechanizmami to bym nie przesadzał, w zegarkach o wiele droższych też są pospolite ETY i jakoś psów np. na IWC się nie wiesza..

Fakt. Generalnie bez 30 tys. ciężko w IWC o własny mechanizm w fajnym zegarku. Co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nie ma nic złego w B&M :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sam sie zastanawiam nad zakupem modelu riviera to jest bardzo fajny zegarek stylistycznie naprawde fajniejszy od hublota ktorego koszty zaczynaja sie od 20k a tu mozna kupic uzywkę w podobnej stylistyce za 4-5tys ;) ale martwi mnie tak samo pozycja firmy na rynku strasznie malo o tej firmie teraz slychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę że np Apart pozycjonuje B&M dość wysoko, w ich wyszukiwarce powyżej Porsche Design, Maurycego czy nawet Brajtka. Sprzedaje ją w Apartach Exclusive.

I nie tylko on - Noble Place też ma marki ekskluzywno - biżuteryjne ( poza Grand Seiko,TH ,U- botem) i sprzedaje B&M .

Za granicą B&M też w multibrandowym dobrym towarzystwie jest do kupienia. Więc siła marki przyzwoita, wykonanie i design jak najbardziej. Czasami nawet ich inspirowany konkurencją model wygląda lepiej np damska seria linea vs klasyk Omegi - Constelation.To nie mało w dzisiejszych ETA - zależnych czasach. Jak znegocjujecie dobrą cenę to jest to fajna propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość bazant
      Przez Gość bazant
      Pozwoliłem sobie założyć temat o tej mało popularnej marce której korzenie sięgają 1830 roku.
       
      Wahałem się jakiś czas nad zakupem zegarka tej firmy, jednak po obejrzeniu na żywo nie było odwrotu.
       
      Koniec końców stałem się posiadaczem modelu z serii Clifton - 10054
       
      Mam nadzieję że posiadacze zegarków Baume &  Mercier ujawnią się w tym wątku.

    • Przez OmegaDeVille
      Cześć,
      Bardzo Was proszę o ocenę oryginalności tego egzemplarza. Będę także wdzięczny za informację, czy według Was jest odnawiany.
      http://www.ebay.com/itm/Vintage-Baume-Mercier-Chronograph-18kt-Solid-Gold-Case-/181493057589?pt=Wristwatches&hash=item2a41d44835
       
      Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.