Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ceny mają z kosmosu w stosunku do pozycji marki i to nie tylko w entry level. In House w stali za 50 tyś plus, w złocie za ponad 100 tyś. To już można kilka fajniejszych zegarków kupić. Nawet PP w złocie ;-)

 

Jak za każdym razem płaci się za markę. A trudno uznać , że IWC generalnie żle się kojarzy.

Trudno też przyjąć , że nie wiedzą , że ceny mają "za wysokie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za każdym razem płaci się za markę. A trudno uznać , że IWC generalnie żle się kojarzy.

Trudno też przyjąć , że nie wiedzą , że ceny mają "za wysokie".

To już terytorium cenowe JLC, AP czy nawet PP - nie miałbym dylematu co wybrać. Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Portugalczyk dzisiaj w... Pradze.

 

55d0c16e0a7a5b3944842b030bc41445.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio IWuC na łapce był:9d2a89862dd704a2520e4bb08c36726a.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliwowica, smalczyk i portugalczykb58222dac4096b56c8047f408b2d884c.jpg

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przyklad wieksza sympatia darze IWC czy JLC niz Rolexa. IWC jest mniej popularny bo ceny ma z kosmosu a po drugie brakuje skutecznego marketingu.

Moim zegarkiem marzen jest np. IWC Portugieser (mimo chorej ceny 56k zl w Aparcie).

Edytowane przez maariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ja na przyklad wieksza sympatia darze IWC czy JLC niz Rolexa. IWC jest mniej popularny bo ceny ma z kosmosu a po drugie brakuje skutecznego marketingu.

Moim zegarkiem marzen jest np. IWC Portugieser (mimo chorej ceny 56k zl w Aparcie).

Też tak miałem kiedyś. Ale moje spojrzenie na zegarki się zmienia. Teraz mam na oku pewnego JLC (o zgrozo, kostkę), a na Rolexa czekam. Ale przynajmniej jednego IWC nie zamierzam się pozbywać - właśnie Portugalczyka Automatyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedys takze Rolex pojawi sie. Narazie chyba jestem za młody na zegarek z korona. A odnośnie IWC, jak wszytko dobrze ulozy sie w zyciu to w przyszlym roku moze bede mial czym cieszyć oko.

 

Zdjecie przykladowe z netu. 91ed2e030785d220596a84796f00eca5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym aby wypuścili Portugalczyka bez komplikacji na tarczy, mógłby być na tym nowym manufakturowym mechanizmie 32110 co zaprezentowali w tym roku w Pilocie Spitfire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie bez sekundnika ani rezerwy chodu?

Pamietaj, ze jest jeszcze Hand Wound.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, z centralną wskazówką sekund, na tym mechanizmie co wcześniej wspomniałem byłby nakręcany ruchem rotora. Wygląd tarczy tak jak Hand Wound, ale rozmiar trochę mniejszy.

Edytowane przez zegarek_watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy Spitfire jest bardzo ładny. Dodatkowo rozmiar 39 oraz własny mechanizm z 72h rezerwą chodu robi różnicę :)

iwc_spitfire_2019c_ch24pl-840x1260.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to, gdyby tak wypuścili nowego inżyniera 39-40, z tym mechanizmem, z nieodjechana od spitfire ceną, przecież to byłby hit, a jest ssanie rynku na takie zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Portugalczyka :) Cena za Portugalczyka pewnie byłaby wyższa od tej za Pilota.

Edytowane przez zegarek_watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to, gdyby tak wypuścili nowego inżyniera 39-40, z tym mechanizmem, z nieodjechana od spitfire ceną, przecież to byłby hit, a jest ssanie rynku na takie zegarki.

 

A ile ten nowy Spitfire ma kosztować wyjściowo, bo nie znalazłem ceny? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze niech inżyniera zrobią znowu inżynierem, tylko z nowym werkiem i rozsądnym rozmiarem, ten aktualny to moim zdaniem nieporozumienie. Sam zegarek może i nienajgorszy, ale charakteru gentowego inżyniera, że zintegrowaną bransoleta w nim nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękny i schludny design. Kwintesencja Marka. Bardzo fajny zegarek, jak to Hodinkee. Czy cena nie za wysoka? Pewnie tak, ale z drugiej strony ten nowy materiał wygląda ciekawie:

 

"Ceratanium® boasts the lightweight feel of titanium and the scratch resistance of ceramic and it took IWC five years to develop(...) Note, this is different than a coating such as PVD – the entire material is Ceratanium® through and through. The result is a tough-as-nails, light-as-a-feather 39mm case for easy wear"

 

O 21:00 można było go jeszcze kupić ;)

Edytowane przez tritium.hands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Mnie się ten pilot bardzo podoba. Tanio nie jest, ale koperta ceramiczna, in house.

1813547.png.transform.buying-options_wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Mnie te dwa kolory indeksów nie przekonują. Do tego luma jest tylko na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze niech inżyniera zrobią znowu inżynierem, tylko z nowym werkiem i rozsądnym rozmiarem, ten aktualny to moim zdaniem nieporozumienie. Sam zegarek może i nienajgorszy, ale charakteru gentowego inżyniera, że zintegrowaną bransoleta w nim nie widzę.

Dokładnie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.