Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi powiedział jeden ze sprzedawców z Monachium, podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej, ale mało tego to powiedział mi, że już kilka lat temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie - nawet na stronie nie ma  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

No faktycznie - nawet na stronie nie ma  :unsure:

Mariusz, tylko się cieszyć- zobaczysz, jak rynek wtórny poszybuje do góry, kwestia czasu;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAM 243 był produkowany w latach 2006-2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez lata żyłem w nieświadomości, taki ze mnie znafca <_<  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - w przypadku Panerai jest tyle modeli, ze nie sposob wszystkich ogarnac  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

243 też były różne, bo była wersja z trytem i wkrętami do mocowania paska oraz z lumą i tym "cwancykiem" na "ołówek" i ta właśnie wersja kazała mi myśleć, że cały czas jest w ofercie. 

Wydaje mi się, że miałem w rękach serie M czyli 2010r, ale teraz to ręki se nie dam uciąć  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zetknal sie ktos z Was z tym albumem na zywo? Wyglada niesamowicie  :blink:  B)

 

http://www.network54.com/Forum/674579/thread/1372762384/last-1372942513/Fs.+New+Panerai+Book-+%26quot%3BUna+Storia+Italiana%26quot%3B

 

Cena wprawdzie kosmiczna (450 euro - na ebayu mozna wyjac za 630$), ale z drugiej strony dla fanow warte pochylenia sie nad tematem zamiast kilku paskow  :D  ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze taki smartwatch?  :D

 

post-25547-0-51274500-1425563833_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze taki smartwatch?  :D

 

attachicon.gifsmart.jpg

 

Eeeeee ..... to chyba jakaś pomyłka jest :(


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeeee.... to prawda :D;)

 

A to wersja z mp3 ;)

post-25547-0-06373100-1425826676.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od listopada jestem posiadaczem 510 (kupiony nówka) i przez pierwszy miesiąc byłem bardzo zadowolony aż do momentu, w którym zegarek przestał chodzić jak należy... Wkleję jako cytat swoja wypowiedź z innego forum:

 

 

"Co do samego mechanizmu - ciężko napisać mi coś o dokładności typu czy robi +1 czy -5 (bo podejrzewam, że tego dotyczy Twoje pytanie), ponieważ jakoś nie przykładam do tego takiej wagi, ale... mam ciekawostkę - zegareczek był już na serwisie.... Zakupiłem go w listopadzie i nacieszyłem się jakieś 2 miesiące. W pewnym momencie okazało się, że zegarek się rozregulował i robił takie czasy, że wstyd. Na początku myślałem, że przy nakręcaniu coś się uszkodziło, ale ostatecznie wystarczyło go podregulować. Niestety wszystko musiało iść przez serwis Panerai w Monachium i czekałem 4 tygodnie na zwrot (w piątek odebrałem). Dostałem całą listę usług, której dokonali przy okazji - wymiana uszczelek, sprawdzanie szczelności i jeszcze wiele innych pozycji. Oczywiście nie zapłaciłem nawet centa, ponieważ wszystko zostało zrobione w ramach gwarancji, ale czas oczekiwania trochę długi. In-house to fajna rzecz, ale jak widać ma też swoją gorszą stronę."

 

Tak więc zegarek mam ponownie od około dwóch tygodni i niestety znowu coś się dzieje... Dwie noce wcześniej nad ranem okazało się, że zegarek zrobił +7 minut, po nakręceniu na full i przestawieniu go na dobrą godzinę obserwowałem co sie dzieje - wszytko było OK (nie wiem ile sekund zrobił, ale minuty się zgadzały). Dzisiaj rano okazało się, że w nocy zrobił +4 minuty. Nastawiłem go na nowo dzisiaj koło 8:30 rano i do 16:00 różnica wynosiła około 10 sekund (z czasem na komórce), natomiast teraz wynosi już jedynie 5 sekund. Zastanawiam się czy ten mechanizm nie jest zbyt dobry, czy też mój egzemplarz jest felerny, lub po prostu czegoś nie rozumiem...

 

1. Jest to naciąg ręczny, więc rotomatu nie potrzebuję i nie wiem dlaczego w okresie z nocy na dzień (kiedy zegarek leży na biurku), robią się takie czasy? Przecież przy takim mechanizmie nie ma znaczenia położenie zegarka, prawda?

 

2. Naciągając zegarek raz na tydzień, góra dwa - jakie czasy są w ogóle dopuszczalne (normy) i jak często w roku koryguje się czas w przyzwoitym zegarku?

 

Zaczynam powoli mieć dosyć tego in-house'a i zastanawiam się nad dokupieniem/zamienienie go na model np. 111 albo 177, bo czekać kolejne 4 tygodnie tylko dlatego, ze się rozregulował trochę kłóci się z moją wizją Panerai, który kupiłem mając w zamyśle prostotę i niezawodność... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie odchyłki są niedopuszczalne, więc zegar należy oddać do naprawy. Mój 560 robi tak coś ok. 1 min na miesiąc.

 

Ad.1 położenie ma znaczenie nawet w przypadku manuala.

Ad.2 co to znaczy "naciągając"?

 

Jak masz dość in-house'a to wymień go na zegarek z mechanizmem kwarcowym ;) sterowany radiem :) bo 111 albo 177 też nie będą dokładne :D

Edytowane przez bert69

Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź!

 

Tak więc, aż tak bardzo nie śledzę dokładności zegarka i nie muszę mieć czasu co do sekundy, ale z ok. 1 min na miesiąc byłbym bardziej niż zadowolony biorąc pod uwagę to co robi mój egzemplarz... Zegarek BARDZO lubię i wybrałem go jak najbardziej świadomie, ale z tego co czytałem ostatnio to 111 czy 177 czy każdy inny PAM z ETA "łatwiej się serwisuje" = dobry zegarmistrz poradzi sobie z tym werkiem i w razie takiego przypadku jak mój nie będzie trzeba czekać 4 tygodni na zwrot. Zegarek już raz był na serwisie i po dwóch tygodniach od powrotu będzie musiał tam wrócić. Obawiam się po prostu, że ta sytuacja będzie się powtarzać przez cały okres trwania gwarancji i pewnie po niej, a kupiłem go po to żeby nosić a nie serwisować <_<

 

Jest to mój pierwszy zegarek tej klasy i zastanawiam się co może powodować to, że zegarek nie jest sprawny, pomimo, że Panerai wysłało całą listę przeprowadzonych usług jak wymiana uszczelek, sprawdzanie wodoszczelności, odmagnetyzowanie i trochę innych (na życzenie mogę podać kompletną listę). Gdybyś ktoś miał jakąś sugestię - będę wdzięczny :)

 

 

Ad. 2. "Naciągając" miałem oczywiście na myśli nakręcanie sprężyny koronką.

Edytowane przez bierni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze masz problem ze swoim zegarkiem "tej klasy" (jak to okresliles) o niczym nie swiadczy - niestety. Oczywiscie, ze wolelibysmy kupic drozszy porzadny zegarek i cieszyc sie nim przez wiele lat bezproblemowo, jednak to tylko mechanizm, ktory moze sie popsuc, badz miec jakies wady. Koledzy z forum miewali nie z takimi zegarkami problemy (AP, VC czy chocby IWC za o wiele wieksze pieniadze). Jednak wydaje mi sie, ze najwazniejszy jest serwis i "zalatwienie" problemu. Jak piszesz Twoj model chodzi bardzo nierownomiernie, stad dziwi mnie to, iz nie udalo im sie wyeliminowac tej usterki. Moze to wyszlo zupelnie cos innego przy okazji naprawy wczesniejszych odchylek? Moze zwyczajny zbieg okolicznosci a moze serwis przeprowadzil standardowe procedury zamiast sie "pochylic" nad Twoim konkretnym egzemplarzem... - nie wiem, ale zycze pozytywnego rozwiazania calej sytuacji. Ja bym na Twoim miejscu po tak krotkim czasie po naprawie uderzyl z oficjalnym listem, bo taka interwencja moze sie zakonczyc dla Ciebie bardziej pozytywnie (moze nowy mechanizm, a moze nowy zegarek lub jakies inne gratisy) - probuj ;)

 

ps

a na przyszlosc, to chyba nie do konca dobry dzial wybrales na swoj problem  ;)  - mam nadzieje, ze mod pomoze i przeniesie w odpowiedznie miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce się pozbyć pama to chętnie odkupię lub zamienię się za rolex submariner 114060. 

Poszukuję w pierwszej kolejności 000, 112, 560 ale rozważę także inne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym miał możliwość to bym zrobił kolekcje 3 zegarkową

Rolek

Panerai

Jakiś G na ciężkie roboty :)

 

Pam jest

 

xBludH.jpg
oKsa7r.jpg

 

Rolex brak

G brak

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci w Rolku nie gra? :blink::D;)

Nie no wszystko gra, ale jakoś znów mi si pama zachciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... jak mialem Suba, to marzylem o Pamie, jak mam Pama, to juz mysle do ktorego Rolexa kiedys wroce :D

 

Mysle, ze to najfajniejszy komplet - np. Pam 233 i Sub (Koledzy nie raz o tym pisali) ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Pam także cały czas chodzi po głowie,tylko który :) ?

Na pewno z datą.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.