Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem oferty PAM'ów na eBay'u i natknąłem się na tą: http://www.ebay.com/itm/PANERAI-PAM-372-3-DAYS-LUMINOR-1950-LIMITED-EDTION-47MM-MENS-WATCH-SERVICED/121569878083?_trksid=p2047675.c100010.m2109&_trkparms=aid%3D555012%26algo%3DPW.MBE%26ao%3D1%26asc%3D28794%26meid%3D09026deef1ba4ffe8116c206ffa00911%26pid%3D100010%26rk%3D4%26rkt%3D24%26sd%3D151587243371

 

Sprzedawca wygląda na uczciwego, do zegarka nie ma papierów etc. Jest sam zegarek. 

Wszystko wygląda na dobrze wykonane, ale mimo tego, że Panerai nie wykańcza swoich mechanizmów na najwyższym poziomie, ten z fotek wydaje mi się średnio wykończony, szczególnie napisy. 

Przejrzałem kilka innych ofert:

http://www.ebay.com/itm/Panerai-Historic-Collection-Luminor-3-Days-47mm-PAM00372-PAM-372-Retl-10-400-BP/200929359633?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D28794%26meid%3D0c9a28ae2b3342b29a8be1da3d78dced%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D6%26sd%3D221302997447&rt=nc

 

http://www.ebay.com/itm/2013-Panerai-Pam-372-Historic-3-Day-1950-Limitied-Edition-47mm-Box-Papers/221681940047?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D28794%26meid%3D0c9a28ae2b3342b29a8be1da3d78dced%26pid%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D221302997447&rt=nc

 

Zauważcie, że ten z pierwszej oferty nie ma śruby(ani otworu, a więc nie jest W OGÓLE przymocowany w tym miejscu) mocującej na prawej(górnej), skrajnej krawędzi największego z mostków(tego od strony koronki, pokrywającego zębatki naciągu), a napisy i łożyska rubinowe wydają się kiepskiej jakości. 

Ponadto, nad napisem "OFFICINE PANERAI" znajdują się 4 otwory, a nie 2! jak w oryginale!!! 

 

Już produkuje się podróbki tak dobrej jakości? 

Czyżbym był Sherlockiem? :D

 

Szczotkowanie, polerowane krawędzie(bardzo powierzchownie, ale lekko spolerowane!) i perłowanie na płycie bazowej!

 

EDIT: udało mi się odnaleźć tę podróbę! -> http://www.timercart.cc/images/201312/goods_img/1030_P_1388243039202.jpg

Sklep timecart.cc, cena 699usd.

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nawet recenzję porównawczą(z oryginałem) tej PODRÓBY -> http://www.replica-watch.info/vb/showthread.php/169085-My-Pam-372-Gen-Vs-Rep-Review?p=1703682&viewfull=1#post1703682

 

Możliwości i determinacja producentów podróbek zaczyna mnie przerażać. 

 

FAKE_PAM372_2.png

 

FAKE_PAM372_1.png

 

FAKE_PAM372_3.png

 

 

FAKE_PAM372_5.png

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oraz oryginał:

 

PAM372_close.png

 

 

PAM372_front.png

 

 

PAM372_mvt.jpg

 

Rzecz jasna, zdjęcia nie należą do mnie. 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - to i ja do klubu Pama dolacze.

Tutaj mniej agresywnie, niz w klubie Rolexa :D

post-25547-0-27962900-1424424238.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

No dobra - to i ja do klubu Pama dolacze.

Tutaj mniej agresywnie, niz w klubie Rolexa :D

attachicon.gif1.jpg

Mariusz jeszcze raz gratuluję- jest moc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! :)

Moc jest kazdego dnia - przez 8 dni :D

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te podróby, faktycznie trzeba miec się na baczności,

bo pozasłaniają cały mechanizm a potem się dziwią, że podrabiają :) .

 

 

8-dniowiec piękny, chcę takiego  :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8-dniowiec piękny, chcę takiego  :)

Spoko - placisz 100.000 euro i jest Twoj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko - placisz 100.000 euro i jest Twoj ;)

a dawaj,

kto bogatemu zabroni :D


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze gdybys mial tyle kasy, to nie cieszylbys sie tak swoimi nowymi zegarkami jak to robisz teraz, wiec lepiej nie byc bogatym ;)

 

ps

bo niewazne czy jest sie bogatym czy biednym - wazne, ze sie ma pieniadze na co sie chce :D

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Choć ostatnio słyszałem, że lepiej byc bogatym niż biednym, choćby ze względów finansowych :) .

Ja zawsze mówię żonie, że nie jesteśmy biedni tylko nie mamy pieniędzy  :D .

 

Ale prawdą jest, jak mówiła babcia, że "co za dużo to i świnia nie zje"

Edytowane przez lukaszr

Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - to i ja do klubu Pama dolacze.

Tutaj mniej agresywnie, niz w klubie Rolexa :D

attachicon.gif1.jpg

 

Graty zegara, piękny jest ;)

 

Poprosimy więcej fotek ;)

 

............ a te Rolexy są nudne i maja -ex na końcu  :D :D :D


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny ten zegarek Artme.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za mile slowa :)

Faktycznie - 233, to jedyny chyba zegar od Panerai, ktory ma tyle komplikacji z "wlasnej stajni" i wyglada oraz uzytkuje sie to dobrze B):)

 

ps

fajna firma, a do tego caly czas kombinuje sie cos z paskami a nie z nowymi zegarkami B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowanie z paskami czasem moze wyjsć w efekcie końcowym nie tańsze niz z nowym zegarkiem :)

gratuluje zegarka

 

A u mnie dzis 000

 

b0ceaf502cc0b18f654a32de34844240.jpgc58f79fbaf088586d3b3a16b1157902a.jpg

 

 

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oraz oryginał:

 

PAM372_close.png

 

 

PAM372_front.png

 

 

PAM372_mvt.jpg

 

Rzecz jasna, zdjęcia nie należą do mnie. 

Nie widziałem jeszcze takiej podróby :unsure:  no i jeśli tak potrafią to zrobić to jest to bardzo niebezpieczne :( bo żeby to rozróżnić to trzeba mieć naprawdę dużą wiedzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowanie z paskami czasem moze wyjsć w efekcie końcowym nie tańsze niz z nowym zegarkiem :)

 

Racja  ;)  :D

Gdzieś założyłem temat do chwalenia się paskami, ale przepadł, więc pochwale się tu

 

Ted Su Swiss Ammo barwiony na czarno taki trochę mój paskowy gral  :) . Dwa miesiące oczekiwania worek pieniędzy i jest  B)

Jako ciekawostkę dodam, że kupując pasek Ted Su przysługuje dożywotnio, raz bezpłatnie (nieważne kiedy za rok czy dziesięć) regeneracja paska, nowe przeszycie itd po prostu spa paskowe :)

kyRFlj.jpg

 

Zdjęcie producenta, ale to mój egzemplarz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo a czym ten pasek się wyróżnia? Użyte materiały? Jaka jest jego cena bo Twój post mnie zaciekawił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 

Racja  ;)  :D

Gdzieś założyłem temat do chwalenia się paskami, ale przepadł, więc pochwale się tu

 

Ted Su Swiss Ammo barwiony na czarno taki trochę mój paskowy gral  :) . Dwa miesiące oczekiwania worek pieniędzy i jest  B)

Jako ciekawostkę dodam, że kupując pasek Ted Su przysługuje dożywotnio, raz bezpłatnie (nieważne kiedy za rok czy dziesięć) regeneracja paska, nowe przeszycie itd po prostu spa paskowe :)

kyRFlj.jpg

 

Zdjęcie producenta, ale to mój egzemplarz 

@pablo122, świetny pasek!

"Próbowałeś" może pasków Micah z Vintager Straps? On natomiast oferuje coś w rodzaju dożywotniej gwarancji: jeśli zniszczysz lub uszkodzisz w dowolny sposób (nawet jeśli zeżre Ci go pies) jego pasek to on wyśle Ci nowy gratis. Sprawdzałem- działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablo122, świetny pasek!

"Próbowałeś" może pasków Micah z Vintager Straps? On natomiast oferuje coś w rodzaju dożywotniej gwarancji: jeśli zniszczysz lub uszkodzisz w dowolny sposób (nawet jeśli zeżre Ci go pies) jego pasek to on wyśle Ci nowy gratis. Sprawdzałem- działa ;)

 

Dzięki  :)

Nie próbowałem, ale bardzo chętnie się zapoznam 

 

Pablo a czym ten pasek się wyróżnia? Użyte materiały? Jaka jest jego cena bo Twój post mnie zaciekawił :)

 

Chodzi oczywiście o jakość wykonania i  materiał. Oryginalne ładownice z pierwszej połowy ubiegłego wieku.

Ceny od 200$, mój ok 350$, ale np z 1910r jest wyceniony na 1000$, taki:

olhU8J.jpg

 

Trudno to opisać to też jakaś magia  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek i pomysl super, ale kupowanie takiego paska do nowego zegarka, to chyba nie to... chyba, ze do takiego Pama z Rolexem w  srodku :):rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek i pomysl super, ale kupowanie takiego paska do nowego zegarka, to chyba nie to... chyba, ze do takiego Pama z Rolexem w  srodku :):rolleyes:

...beżowa luma w nowych + vintage wygląda ok - mój ulubiony zestaw.

post-35079-0-21550500-1424773631_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tez interesowałem sie paskiem TedSu ale właśnie nie widziałem za co płace

Jestem ciekaw czy pod względem jakości on sie różni od tego

7f45b405d1fec72e19ebdb84a674f293.jpg

ff2d781e438fe98f3b99d5ccc5b67930.jpg

 

Wiem ze to jest inny rodzaj skory ale jakos wykonania widać przy każdym rodzaju materiału

Wg mnie pasek ktory pokazałem jest najlepszej jakości jaka widziałem w Polsce ( w sensie wykonany w Polsce)

 

 

 

 

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk

Edytowane przez igory76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.