Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą porównałem u siebie szkiełka 55g i chronografu. Profil mają identyczny. Nawet zaryzykował bym stwierdzenie, że w 55g jest bardziej płaskie.  :D

Chronografu? Nie wiem jaki chronograf masz na uwadze,ale jeżeli chodzi o Szturmanskie/Okean/Poljot to ja spotkałem co najmniej trzy rodzaje oryginalnych szkieł plus podróbki,które sprzedają Ukrajeńcy i w każdym jest inny profil.,Nie mówiąc o tysiącu chrono-wynalazków typu Buran.Aviator,Czkalow itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Chronografu? Nie wiem jaki chronograf masz na uwadze,ale jeżeli chodzi o Szturmanskie/Okean/Poljot to ja spotkałem co najmniej trzy rodzaje oryginalnych szkieł plus podróbki,które sprzedają Ukrajeńcy i w każdym jest inny profil.,Nie mówiąc o tysiącu chrono-wynalazków typu Buran.Aviator,Czkalow itp.

Fakt nie sprecyzowałem. Mówię o Poljocie chronografie który był używany w naszym lotnictwie wojskowym. Ja mojego mam wyrwanego ze składnicy po tym jak wymieniali je na Citizeny. Mogę chyba dzięki temu podejrzewać ze szkiełko jest oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok z wyjątkiem ceny :o

Cena przegięta, bez komentarza.

Pytam tak poznawczo, bo stan ładny (więc podejrzenie, że "za ładny"). Porównałem sobie ze zdjęciami oryginałów i chciałem się utwierdzić w swojej analizie :) Thx!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten poljot to oryginał?

Wygląda że wszystko ok choć przydałaby się lepsza fotka tarczy. Są podróbki tych tarcz, a ta jest idealna co może wzbudzać nieufność, choć zdarzają się te zegarki w takim stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta też jest w stanie bardzo dobrym, może po prostu nie był tyrany.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta też jest w stanie bardzo dobrym, może po prostu nie był tyrany.. :)

Po kopercie jednak trochę widać użytkowanie, głównie na uszach, ale to dobrze bo widać że jest ok. Tarczę wolałbym się upewnić przed zakupem.

Te zegarki tyrane raczej nie były ale upływ czasu jednak na nich często widać. Ten może wyglądać dobrze bo może po prostu jest z końcowych lat produkcji i się jeszcze nie zestarzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest oryginalny.,Numer serii 15XXX datuje zegarek na lata 1962/63 ,a  na płycie głównej jest trójząb.,Szkło także nie jest oryginalne.Tarcza musiała być podmalowywana,gdyż nie ma możliwości żeby luma tak intensywnie świeciła.,Chyba ,że poprzedni właściciel tego zegarka brał udział w akcji gaszenia reaktora w Czernobylu., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Szkło faktycznie, nie z tej bajki.

Tarcza wcale nie musi być podmalowywana, Stara luma dobrze wygrzana na słońcu też tak mocno seledynowo świeci. Krótko, ale zielony blask od niej bije ;)

Ale co do mechanizmu to tylko półmostek balansu "datuje" wstecz ten mechanizm.

Nie powinno dziwić w czasach wszechobecnych składaków.

Może nawet słowo "składaków" jest tu nie na miejscu.

Po prostu ktoś przywrócił ten zegarek do stanu używalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza w tym zegarku na 100% była malowana.,Wystarczy przyjrzeć się rozmieszczeniu punktów lumy względem indeksów i widać że niektóre nie trafiają we właściwe miejsce.,Na pewno nie jest to zegarek z drugiej polowy lat 70 ze starszym mostkiem balansu  tylko zegarek poskładany z  części pochodzących z rożnego okresu produkcji.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tarcza w tym zegarku na 100% była malowana.,Wystarczy przyjrzeć się rozmieszczeniu punktów lumy względem indeksów i widać że niektóre nie trafiają we właściwe miejsce.,Na pewno nie jest to zegarek z drugiej polowy lat 70 ze starszym mostkiem balansu  tylko zegarek poskładany z  części pochodzących z rożnego okresu produkcji.,

Takie 100% stwierdzenia nie są niczym uprawnione.

Te kropki indeksów były nanoszone ręcznie. Na pewno nie wszystkie tarcze były malowane przez tę samą osobę.

Można przyjąć, że delikatne różnice mogą się pojawić. To zależy od zdolności plastycznych, doświadczenia, i pewnie od tego czy i co malarz pił dzień wcześniej ;)

A nawet jeśli tarcza jest poprawiana nową lumą to i tak ktoś to zrobił całkiem przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziad swoje baba swoje. Nie wiem z jakich powodów można  tak zaciekle bronic ten zegarek ? Ale dla mnie opowieści o pijanym malarzu są na poziomie: "Niemiec płakał jak sprzedawał". Zegarek jest poskładany z elementów pochodzących z rożnego okresu produkcji a tarcza została nieudolnie odnowiona.,Ten Poljot nawet nie leżał blisko oryginału,dlatego cena jest przynajmniej dwukrotnie zawyżona.,

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szanuję twoją wiedzę mayor, ale pozwolę się nie zgodzić. Luma nie zawsze każdemu kto malował wychodziła idealnie. Popatrz na jeden z egzemplarzy Krisa, niezaprzeczalnie oryginalny. Tu się dopiero "rozjezdża". Szczególnie na godz 6 i 7:

https://picasaweb.google.com/107247623220063053982/PoljotChronograf3017#6100475420891530354

 

Mam tylko jeden 3017 i w moim luma świeci zarówno na indeksach jak na wskazówkach.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mayor ma rację, Panowie. Numer werku 15521, wiem, co to za zegarek. Parę lat temu robiony za naszą wschodnią granicą i stamtąd przywieziony. Składak po odnawianiu.  Mogłem go kupić dwa lata temu (chyba?, czas leci, nie dam głowy) i z powodu tego odnawiania zrezygnowałem. Mam kilka sztuk 3017 i niestety nie jest możliwe, żeby tarcza była w tym stanie.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz z kolekcji Krzysztofa nie jest oryginalny,wskazówka minutowa jest od 3133 a koronka od "Czapy".,Opinie o zegarku z aukcji wyraziłem na podstawie tego ,że: płyta główna pochodzi z produkcji po 1975 roku,mostek balansu z 1962 roku,a tarcza jest z lat 60 typu "high brand".,Te trzy elementy w jednym zegarku całkowicie wykluczają jego oryginalność.,Nawet jeżeli by to był zegarek z drugiej polowy lat 70 z wymienionym mostkiem balansu to powinien mieć tarcze typu "low brand" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Egzemplarz z kolekcji Krzysztofa nie jest oryginalny,wskazówka minutowa jest od 3133

A to ciekawe, bo 3133 i 3017 ma inne średnice osi a co za tym idzie i tulei wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oryginalności zegarka Krisa miałem na myśli tarczę bo to co wymieniłeś faktycznie jest od czapy. Wyraziłem tylko pogląd że nie można dyskwalifikować zegarka ze względu na krzywo naniesioną lumę bo jest na to tysiąc przykładów że tak się zdarzało. Sam wcześniej zastanawiałem się czy aby tarcza nie jest współczesna bo wygląda zbyt dobrze. Osobiście niestety nie poważę się na ostateczny osąd bo nie mam takiego doświadczenia z tymi zegarkami dlatego zdaję się na ocenę mayora i Sursuma.

 

Czy jest gdzieś jakieś źródło o datowaniu poszczególnych tarcz w 3017?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Z tego co mi wiadomo i co zauważyłem, wszystkie tarcze gdzie luma w formie kropek, kresek czy czegokolwiek innego nakładana była ręcznie, miały / mają odpowiedni kontur w kształcie koła, kwadratu, prostokąta dla łatwiejszego malowania (umiejscowienia lumy).

W przypadku linii malarskiej, gdzie jest kilka-, kilkanaście-, kilkadziesiąt osób nakładających lumę nie ma możliwości, by wszystkie tarcze były idealnie identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.