Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

3017 nie robiono na standardowej linii malarskiej, to była produkcja praktycznie manufakturowa. Niby wyprodukowali przez 20 lat 100 tysięcy sztuk, ale ja nie widziałem nigdy werku z numerem powyżej 91 czy 92 tysięcy. Tylko 40% modeli miało lumę. Wychodzi mniej niż 10 sztuk tarcz z lumą dziennie (przy lekko kontrfaktycznym założeniu stałej produkcji, pierwszy wypust modeli był w ogóle bez lumy).

Edytowane przez Sursum

Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

...Niby wyprodukowali przez 20 lat 100 tysięcy sztuk, ale ja nie widziałem nigdy werku z numerem powyżej 91 czy 92 tysięcy. ...

Wciąż powtarzam, że jeszcze nie wszystko widzieliśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem wam po plusie - dla mnie te chronografy niczym się nie różnią  :lol: jeszcze długo muszę się uczyć  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz z kolekcji Krzysztofa nie jest oryginalny,wskazówka minutowa jest od 3133 a koronka od "Czapy".,Opinie o zegarku z aukcji wyraziłem na podstawie tego ,że: płyta główna pochodzi z produkcji po 1975 roku,mostek balansu z 1962 roku,a tarcza jest z lat 60 typu "high brand".,Te trzy elementy w jednym zegarku całkowicie wykluczają jego oryginalność.,Nawet jeżeli by to był zegarek z drugiej polowy lat 70 z wymienionym mostkiem balansu to powinien mieć tarcze typu "low brand" 

 

Proszę o dokładniejsze wyjaśnienie o jaką tarczę typu "low brand" chodzi ? 

 

Przy okazji moja tarcza wygląda tak:

1578a880a31d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta i wskazówka minutowa od czapy.

Tak myślałem. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model Slavy, miał tylko sekundnik jak ze zdjęcia( foto z internetów)? Ostatnio widziałem na żywo trzy takie i każda miała czerwony sekundnik. Co jeszcze bardziej zastanawiające, wersje były w kopercie pozłacanej jak i chromowanej.  I teraz już sam nie wiem co myśleć... :)

post-86227-0-00922700-1462996321.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model Slavy, miał tylko sekundnik jak ze zdjęcia( foto z internetów)? Ostatnio widziałem na żywo trzy takie i każda miała czerwony sekundnik. Co jeszcze bardziej zastanawiające, wersje były w kopercie pozłacanej jak i chromowanej.  I teraz już sam nie wiem co myśleć... :)

attachicon.gifimages.jpg

Ja mam czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, jak to jest z wostokami precyzyjnymi, czy w oryginale koło naciągowe zawsze było z niebieskimi gwiazdkami?. Niekiedy na portalach spotyka się takie zegarki z czerwonymi gwiazdkami koła naciągowego, czy to oznacza , że ten element został wymieniony, bądź cały zegarek jest składakiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, jak to jest z wostokami precyzyjnymi, czy w oryginale koło naciągowe zawsze było z niebieskimi gwiazdkami?. Niekiedy na portalach spotyka się takie zegarki z czerwonymi gwiazdkami koła naciągowego, czy to oznacza , że ten element został wymieniony, bądź cały zegarek jest składakiem?

Były niebieskie ewentualnie, oczywiście jest mnóstwo egzemplarzy które straciły już farbę. Czerwone to współczesne podmalowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. autentyczności zegarka. Znalazłem niby dwa egzemplarze, w tym jeden w pewnie znanej wszystkim kolekcji Krzysztofa Szymury której używam czasem jako katalogu Emotikon grin 
Nie w tym jednak rzecz. Czy rakiety z tarczą petrodvorca, występowały w tego typy kopertach? Jest ona ewidentnie, odrobinę zbyt duża dla tej tarczy. Jednak dwa, takie same zegarki, w tym jeden w rękach kolekcjonerskich zaczęły budzić we mnie ciekawość. Oto i zdjęcie. 

465ccb91-0bef-46c9-902f-afe2b38033a4_zps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK

Ale tarcza w tym konkretnym zegarku to chyba jest współczesna? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ale pierwotne pytanie brzmiało czy te Poljoty były w takich kopertach ? ;)

A więc tak, były :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pierwotne pytanie brzmiało czy te Poljoty były w takich kopertach ? ;)

A więc tak, były :)

Wolałem doprecyzować Jacek żeby nie było że potwierdziłeś że wszystko ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia.

Tak mi się wydawało, że tarcza jest nowa.

Jednakże nie byłem pewien czy w takiej kopercie de luxy w ogóle występowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. autentyczności zegarka. Znalazłem niby dwa egzemplarze, w tym jeden w pewnie znanej wszystkim kolekcji Krzysztofa Szymury której używam czasem jako katalogu Emotikon grin 

Nie w tym jednak rzecz. Czy rakiety z tarczą petrodvorca, występowały w tego typy kopertach? Jest ona ewidentnie, odrobinę zbyt duża dla tej tarczy. Jednak dwa, takie same zegarki, w tym jeden w rękach kolekcjonerskich zaczęły budzić we mnie ciekawość. Oto i zdjęcie. 

 

Zdjęcie pod kątem mało mówi  ale to moim zdaniem  nie jest koperta od tej tarczy. 

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy to jest 2w1 czy był taki model? Dostałem od znajomego niemca

 

post-51294-0-34757100-1463475839_thumb.jpg

post-51294-0-02014500-1463475895_thumb.jpg

post-51294-0-15693300-1463475919_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy beczka automat w ogóle istniała (chyba nie), a juz na pewno nie rosyjska :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.