Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Pobieda z centralną sekundą - ładny stany.

Tylko koronka nie od Czapy... :o


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No ale ZSRR to nie było państwo tylko stan umysłu więc kto wie ;)

 

 

W każdej firmie produkującej zegarki ,radia , telewizory , samochody jest cos takiego jak wzorcownia  (pewnie różnie nazywana ale chodzi o to samo) zasiada tam kilku łebskich gości - siedzą i wymyślają , projektują kombinują testują a jak coś wymyślą to góra to zatwierdza a jak nie zatwierdzi to ..... no własnie co się dzieje z prototypami ? gdzie trafiają lub trafiały ? ile ich sie robiło  jako partia próbna ? mysle że jeśli jest zamiar produkcji np 1.000.000 zegarków Rakieta to partia próbna liczy po kilkadziesiąt sztuk w różnych wersjach potem "góra" je maca nosi testuje itd.... i albo zatwierdza albo nie

Partia próbna to często wyroby rzemieślnicze które odbiegały jakościowo od końcowego produktu miały tylko naświetlić pomysł i nie warto było robić pras czy profesjonalnie drukować tarcze robiono to trochę metodą warsztatową podobnie jak dzisiaj samochody najpierw są lepione ze specjalnej gliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta i tarcza od Wostoka, a werk od Poliota jak pisze sprzedawca. Nieczęsto się zdarza, aby sprzedawca obwieszczał, że oferuje frankena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta i tarcza od Wostoka, a werk od Poliota jak pisze sprzedawca. Nieczęsto się zdarza, aby sprzedawca obwieszczał, że oferuje frankena.

Chodziło mi o to czy z zewnątrz jest wszystko ok ;) jaki mechanizm był oryginalnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie, mechanizm był bodajże 2409 na 17 kamieniach. Z zewnątrz wszystko raczej nie można mieć zastrzeżeń :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

TabaQ wczoraj się nie chciałem wypowiadać żeby nie było... ale jakiś niewyraźny jesteś? Coś Cię bierze? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie skądże, już pisałem, że to Was jeszcze trzyma po świętach :D


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój awatar jest załkiem rozmyty jak wysmarowany szmalcem :lol: też to widzisz czy u ciebie normalnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, wczoraj smarowałem tym szmalcem :D A już tak na poważnie, to wczoraj go modyfikowałem. Kończmy tego offtopa :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych nabytkach nikt się nie wypowiedział, wiec pytam tutaj; czy w tym wostoku powinny być takie wskazówki jak są, czy może inne puste, lub z wypełnieniem?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/monthly_11_2014/post-68064-0-64155900-1414960024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dzieki, nie byłem pewny, bo kupiłem od majstra, i on czasem coś lubi pskładać aby pasowało. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zlocona-au-20-rakieta-tarcza-ideal-i4771471269.html

 

Koperta oryginał? Bo reszta chyba tak. I które to lata>?


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O oryginalności? Nic. To oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawia mnie tarcza tej pobiedy. Jak na 2 kwartał 48 roku to wygląda za dobrze.  Widywałem podobnie błyszczące tarcze  co nie oznacza że były orgnalne.Druga rzecz to słynna czerwona 12 która jest wyblakła, przy reszcie świetnie zachowanej tarczy, czy ktos może mnie oświecić o co w tym chodzi.

post-38140-0-35710300-1415642454_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie czerwone dwunastki i w każdej tylko 12 jest wyblakła. Myślę ze to wina farby...

post-27093-0-31173100-1415643984_thumb.jpg

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie czerwone dwunastki i w każdej tylko 12 jest wyblakła. Myślę ze to wina farby...

Być może zastasowano inny rodzaj farby, która tak reaguje na słońce, coś tam kiedyś na ten temat czytałem, ale ta tarcza z 48 roku w niemal metalicznym kolorze trochę mnie niepokoi .

Edytowane przez ziggistardust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może zastasowano inny rodzaj farby, która tak reaguje na słońce, coś tam kiedyś na ten temat czytałem, ale ta tarcza z 48 roku w niemal metalicznym kolorze trochę mnie niepokoi .

Bardzo często 12 są wyblakłe. Ta Pobieda z aukro jest ok. Tam się dość często je widzi i większość jest właśnie w takim stanie, na niektórych 12 w zasadzie niemal nie widać ale są oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często 12 są wyblakłe. Ta Pobieda z aukro jest ok. Tam się dość często je widzi i większość jest właśnie w takim stanie, na niektórych 12 w zasadzie niemal nie widać ale są oryginalne.

 kwestja 12-ki została wyjaśniona, a ten metaliczny kolor tarczy był stosowany w 48 roku ?

Edytowane przez ziggistardust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 kwestja 12-ki została wyjaśniona, a ten metaliczny kolor tarczy był stosowany w 48 roku ?

Ona nie jest metaliczna, po prostu tak wyszła na zdjęciu powiedziałbym pożółkła. No i jest ten duży refleks światła na szkiełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.