Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Czyli lata '90. To już wszystko jasne.

"Polstok Chronodirskie" Mechanizmy 3133 z puncami SU byly produkowane w latach 1992-1996,Sam zegarek nie jest ani wojskowy, ani radziecki.,Raczej maskotka dla turystów,.Na Russia2all takie zegarki nowe można kupić po $300 http://www.russia2all.com/poljot-strela-military-russian-watches/vostok-poljot-chronograph-31331000002.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przywiozłem ją z bazaru . Która ze wskazówek jest oryginalna ? ta złocona ?

 

Koronka od niej ?

post-68774-0-16339100-1416651072_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, złocona jest oryginalna. Pozostałe są od Czapy ;)

Edytowane przez zar0wiasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie werk z tarczą był przełożony, bo pierścień ustalający jest za mały do koperty i ma lekki luz, jednak czy taka tarcza mogła być w amfibii, czy to z całkiem innej koperty??d447619ae1a0f2fc00580add4599c7b3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi parę sztuk dziś .

 

Jak się nazywają te dwa zegarki nad Molnijami ?

 

Ten po lewej to jakaś pasówka czy oryginał ? mechanizm sygnowany : Moskwa .

 

Ed . kieszonka po prawej to ZIM .

post-68774-0-97199600-1417027039_thumb.jpg

Edytowane przez Karol_2345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Ostatnio dostałem w prezencie swój pierwszy zegarek mechaniczny, zapytuje o oryginalność wskazówek i koronki.

 

post-76314-0-35444700-1417092144_thumb.jpg

 

I jeszcze jedno pytanie - czy orientujecie się, jakie były oryginalne paski do takich poljotów? W sensie czy był to zwykły, najzwyklejszy pasek czy może pasek z podkładką?

 

Jestem tutaj nowy, więc bardzo proszę o wyrozumiałość :)

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki i koronka są ok. A co do pasków to oryginalnych poljotowych raczej nie było. Napewno poljoty miały oryginalne sygnowane bransolety. Ale to już co kto lubi.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie werk z tarczą był przełożony, bo pierścień ustalający jest za mały do koperty i ma lekki luz, jednak czy taka tarcza mogła być w amfibii, czy to z całkiem innej koperty??d447619ae1a0f2fc00580add4599c7b3.jpg

Frankenstein od początku do końca!

1) koperta z amfibii tzw beczki

2) bezel z innego modelu amfibii (w beczce nigdy nie występował)

3) tarcza prawdopodobnie z amfibii - noworusa

4) wskazówka godzinowa uuj wie skąd?

5) wskazówka minutowa z jakiegoś komandira

6) sekundnik z amfibii/komandira - noworusa

 

i tak jak piszesz - widać, że osadzenie werku jest byle jakie! tzn duży dystans pomiędzy krawędzią tarczy a kopertą...

prawidłowym mechanizmem do tej koperty powinien być werk wostoka cal.2209


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dosc nowy na forum i w temacie rosyjskich/ruskich zegarkow.

Szukam obecnie jakiegos ladnego ciekawego wostoka komandirskie i/lum amfibi.

Z racji malego doswiadczenia chcialbym zapytac szanowne grono, co sadzi o tej aukcji:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4807199379

To dość nietypowy model amfibii (tzw rzymianka) ...niestety bezel przeszczepiony z jakiegoś komandira :( prawidłowy powinien wyglądać inaczej

edit: jeszcze koperta nie jest z casów cccp tylko z amfibii nowo-rusa 

 

zajrzyj do wątku o amfibiach http://zegarkiclub.pl/forum/topic/23372-forumowy-spis-amfibii/page-30 to zobaczysz jak prawidłowo powinien ten zegarek wyglądać

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frankenstein od początku do końca!

1) koperta z amfibii tzw beczki

2) bezel z innego modelu amfibii (w beczce nigdy nie występował)

3) tarcza prawdopodobnie z amfibii - noworusa

4) wskazówka godzinowa uuj wie skąd?

5) wskazówka minutowa z jakiegoś komandira

6) sekundnik z amfibii/komandira - noworusa

 

i tak jak piszesz - widać, że osadzenie werku jest byle jakie! tzn duży dystans pomiędzy krawędzią tarczy a kopertą...

prawidłowym mechanizmem do tej koperty powinien być werk wostoka cal.2209

Dzięki kolego, takich informacji mi byli trzeba. Co do werku to włożono tam 2414. Dodam, że koperta jest stalowa, więc może był tam automat? Pytam bo nie mam w tym temacie praktyczn żadnej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amfibie CCCP zawsze były w stalowych kopertach! uszate później beczki i na końcu ośmiokątne.

Chyba w późnych latach 90-tych wypuszczono jubileuszową edycję "amfibii 1966" w nowym designe i z naciągiem automatycznym - zapewne ten model masz na myśli...

 

Nie miałem jej nigdy w łapach, ale podobno lekko się różni gabarytami od starej sowieckiej oldskulowej beczki. Nie mam pojęcia z jakiego materiału jest wykonana koperta tej noworuskiej amfy.

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to warte jest zainteresowania? Oryginalne?

 

http://allegro.pl/wostok-komandirski-zakaz-mo-cccp-i4839471265.html

 

i jeszcze ten:

 

http://allegro.pl/komandir-wostok-model-z-lodzia-podwodna-i4844188687.html

Edytowane przez liberty4greg

Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość nietypowy model amfibii (tzw rzymianka) ...niestety bezel przeszczepiony z jakiegoś komandira :( prawidłowy powinien wyglądać inaczej

edit: jeszcze koperta nie jest z casów cccp tylko z amfibii nowo-rusa 

Co do pochodzenia tej koperty, to byłbym ostrożny w osądach. Sam mam dwie Amfibie CCCP w identycznych kopertach z takimi bezelami. No chyba, że te moje to też składaki :) W weekend podrzucę zdjęcia do tematu o Amfibiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje, że te czarne bezele także bywały w takich beczkach.

 

Gdyby ten pierwszy był naprawdę wielką okazją, to ja już bym go dawno kupił, poszukuję tego modelu.

 

Niestety ten ma trochę zmęczoną tarczę. Widać takie szare plamy/wytarcia itp. Nie wygląda to ciekawie na żywo , zegarek traci na urodzie. Cały jej lekier nie będzie już taki ładny, jak być powinien.

 

Ten drugi to wczesne lata 90, ładny stan, minimalnie spękana tarcza.

 

Za tą cenę, to nie jest to jakaś mega okazja. Ja bym się wstrzymał, częsty model, a za taką kasę znajdziesz lepszego.

 

Jeśli ci się bardzo podoba, to bierz :) Tego również nie kupię, nie jestem zagrożeniem, więc przemysl na spokojnie :D

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, ze jestem jeszcze dość zielona, podpowiedzcie mi, czy z tą rakietą jest wszystko ok?? 

http://allegro.pl/stary-zegarek-rakieta-lata-70-te-nie-wostok-poljot-i4837678241.html

a sekunda?? 

booo mam taką, ale moja ma całą czerwoną sekundę prostą, bez kształtek na końcu.... nooo i teraz klops-zagadka

sorki ze chwilowo nie wstawię zdjęcia mojej bo została pochytana okazjonalnie do "ponoszenia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje, że te czarne bezele także bywały w takich beczkach. Gdyby ten pierwszy był naprawdę wielką okazją, to ja już bym go dawno kupił, poszukuję tego modelu.

Niestety ten ma trochę zmęczoną tarczę. Widać takie szare plamy/wytarcia itp. Nie wygląda to ciekawie na żywo , zegarek traci na urodzie. Cały jej lekier nie będzie już taki ładny, jak być powinien.

Ten drugi - ładny stan, minimalnie spękana tarcza.

Za tą cenę, to nie jest to jakaś mega okazja. Ja bym się wstrzymał, częsty model, a za taką kasę znajdziesz lepszego.

Jeśli ci się bardzo podoba, to bierz :) Tego również nie kupię, nie jestem zagrożeniem, więc przemysl na spokojnie :D

 

Oba poszły ! :) Kto wziął :)?

 

#Liberty4greg - Kupiłeś jakiegoś? :)

 

Co do serii komandirow "U bot" To chyba najmniej lubiana przeze mnie seria. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, ze jestem jeszcze dość zielona, podpowiedzcie mi, czy z tą rakietą jest wszystko ok?? 

http://allegro.pl/stary-zegarek-rakieta-lata-70-te-nie-wostok-poljot-i4837678241.html

a sekunda?? 

booo mam taką, ale moja ma całą czerwoną sekundę prostą, bez kształtek na końcu.... nooo i teraz klops-zagadka

sorki ze chwilowo nie wstawię zdjęcia mojej bo została pochytana okazjonalnie do "ponoszenia"

Ta Rakieta z aukcji ma nie swój sekundnik. Powinien być przede wszystkim pozłacany i bez grotu. co do tzw. przeciwwagi, to trzeba sprawdzić w katalogu. Ja mam podobny model z przeciwwagą.

Edytowane przez borewicz07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba poszły ! :) Kto wziął :)?

 

#Liberty4greg - Kupiłeś jakiegoś? :)

 

Co do serii komandirow "U bot" To chyba najmniej lubiana przeze mnie seria. :P

Wyjechany jestem do poniedziałku i musiałem odpuścić śledzenie, niestety   :(

Ale może coś się jeszcze trafi.


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiedziony ładnym stanem zewnętrznym chyba niechcący nabyłem Majak-składaka. Jako, że to mój pierwszy Majak, to nie mam jednak pewności - rzecz dotyczy płyty głównej werku. Nie ma ona otworów na śruby mocujące werk (w mostkach są wybrania materiału na te śruby), a jej średnica (26,8 mm) jest większa niż średnica "wyznaczana" przez zarys mostków (26,0 mm).

post-25327-0-53739800-1417432903_thumb.jpg

 

Front wygląda tak - tu raczej nie ma żadnych wątpliwości:

 

post-25327-0-91089900-1417433199_thumb.jpg

 

Przeglądałem zdjęcia Majaków w Internecie, ale trafia się wszystko - łącznie ze składakami z werkiem II Moskiewskiej. Czy w Waszych Majakach też jest taka dziwna pływa główna?

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.