Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - wystarczy już.

Bahuone ma rację. Co to znaczy "czy warto" i jak na to pytanie odpowiedzieć wie tylko zadajacy pytanie. Czy oryginalny byłoby ok.

Właśnie dlatego umieszczanie odpowiednik sformułowanych pytań w odpowiednich wątkach jest takie wążne.

Roman na MODA!!Z Roman na MODA!! Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kolega zapytał czy opłaca się go kupić to było by odniesienie bezpośrednio do ceny (czy się opłaca?) ale zapytał czy warto a to już według mnie pytanie ogólne dotyczące całości - czyli po części ceny/oryginalności/wyglądu/popularności  itd....

Według mnie było warto bo w ładnym stanie - dobry stosunek ceny do wyglądu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na oryginał. Powinien mieć stop sekundę - ale sprzedający nic na ten temat nie pisze.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to pytanie nie n miejscu ale jaki przedział cenowo jest dla niego odpowiedni? Żeby nie przegapić, ale żeby bóg wie ile nie polować też n okazję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powycierana koperta, brak wypełnienia wskazówek, wyblakła tarcza (z tego co pamiętam gwiazda powinna być czerwona). Wg mnie cena już zbliża się do granicy opłacalności za taki stan. Ale wszystko zależy od tego jak mocno Chcesz go mieć. ;)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregch moim zdaniem cena jest bardzo atrakcyjna i jak skończy się poniżej stówki to można uznać za dobrą cenę. Ludzi mocno ponosi przez ZAKAZ MO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak. Alledrogo jest czasem nieobliczalne  :blink:


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to zegarki z napisem ZAKAZ MO przeznaczone były tylko dla wojska i zwykły szary obywatel nie mógł ich kupić. Cenne są pewnie też dla tego, że powstało ich w porównaniu do 'zwykłych' modeli dużo mniej. Dlatego są tak cenione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie warto dodać że skoro zakaz ministerstwa obrony był deficytowy, zaczęto robić takie wersje turystom. Te sprzedawane w ogólno dostepnych sklepach nie miały stop sekundy i nie musiały już spełniać norm zawartych w kontrakcie z ministerstwem.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAKAZ MO oznacza że zegarek został wyprodukowany na zlecenie Ministerstwa Obrony ZSRR  a wiadomo jak wojskowe to musi być lepsze  :)  czy tak jest faktycznie w porównaniu z wersjami cywilnymi ?? na pewno ten model powinien posiadać stop sekundę przydatną w dokładnej synchronizacji z innymi zegarami czy zegarkami - w przypadku działań wojennych ma to znaczenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie warto dodać że skoro zakaz ministerstwa obrony był deficytowy, zaczęto robić takie wersje turystom. Te sprzedawane w ogólno dostepnych sklepach nie miały stop sekundy i nie musiały już spełniać norm zawartych w kontrakcie z ministerstwem.

Ale ten akurat model wydaje mi się że jest oryginalny. Jest w nim mechanizm 2234 - czyli właściwy z Stop sekundą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to zegarki z napisem ZAKAZ MO przeznaczone były tylko dla wojska i zwykły szary obywatel nie mógł ich kupić. Cenne są pewnie też dla tego, że powstało ich w porównaniu do 'zwykłych' modeli dużo mniej. Dlatego są tak cenione.

"przeznaczenie" tylko dla wojska nie jest równoznaczne z tym, że zegarek był służbowy. Zegarki zamówione przez sowieckie MON były też dostępne w kantynach/sklepach na terenie sowieckich koszar ...także w PRL

 

Zegarek ma ślady upływu czasu, ale jest oryginalny (werk, koperta, tarcza, wskazówki ect...) z wyjątkiem nowego óównianego tzn nieoryginalnego szkiełka

 

@25kamil25, pobieda z drugiego linka jest oryginalna, ale nie jest to jakiś wiekowy "rarytas" - martwi mnie, że producentowi nawet nie chciało się złożyć "podpisu" na werku


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że to wątek o oryginalności...

 

I w związku z tym będziesz tu pytał o co drugi zegarek, który pojawi się na Allegro?

To ja Ci zadam pytanie - co w zalinkowanym zegarku wzbudza Twój niepokój lub wątpliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok ale ja się nie znam więc pytam ekspertów, w wątku do zadawania pytań o oryginalność. Jak nie chcesz to nie odpowiadaj. Pytam się o te które mi się podobają. A nie tylko sztuka dla sztuki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niniejszym forum jest watek poświęcony katalogom radzieckich zegarków, więc łatwo możesz sprawdzić większość zegarków pod względem oryginalności ich poszczególnych elementów. Potrzeba tylko trochę inwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyta kolega o oryginalność w wątku poświęconym oryginalności, a wy go odsyłacie do katalogów. Zarówno to niegrzeczne, jak i niepoważne, bo takim odsyłaniem można zbyć 95% pytań, a nie o to chodzi w tym wątku. Nie każdy ma czas przeglądać setki stron w dziesiątkach katalogów, a nawet jak ma nie zawsze potrafi się po nich swobodnie poruszać. Potrafię pomóc - pomagam, nie potrafię - nie odzywam się, a takie zbywanie "poszukaj sobie" jest naprawdę nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ender - podobnie jak kol. jac-st popieram każde Twoje słowo w 100%.

Szkoda tylko że najczęściej takich " rad" udzielają koledzy z krótkim stażem.  Pozwól Ender że zacytuje jedno Twoje zdanie :

 

Potrafię pomóc - pomagam, nie potrafię - nie odzywam się, a takie zbywanie "poszukaj sobie" jest naprawdę nie na miejscu.

 

Kol. 25kamil25 - pytaj a postaram Ci się odpowiedzieć w miare swojej wiedzy na wszystkie Twoje pytania :)

 

A wracając do Pobiedy - 100% oryginał, tarcza w super stanie, koperta z małymi śladami używania. Mechanizm nie kombinowany - na razie warto :)

Wostok juz poszedł - więc nię bedę się wypowiadał. Ale za tą cenę też bym go przygarnął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.